Skocz do zawartości

Założenie Firmy (Lcc) W Usa Zdalnie - Czy Się Da?


AlekAlek

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka:)

Potrzebuję założyć parę firm LCC w USA w ramach (odpowiednik spółki zoo w PL).

Chciałbym to zrobić najtańszym kosztem. Firmy potrzebuję do rejestracji się jako partner jednej z firm (mniejsza o szczegóły, chodzi o 100% legalną sprawę).

Czy jest taka możliwość aby zrobić to zdalnie i jaki byłby tego minimalny koszt? Jeśli ktoś jest zainteresowany współpracą niech pisze do mnie

na alek@work24h.eu lub tu na forum.

Dziękuję i życzę miłego dnia forumowiczom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od stanu w jakim te spolke chcesz zalozyc. Poza tym licz sie, ze trzeba jeszcze zdobyc pozniej numer do placenia podatkow - kazda spolka osobny numer - (oplata jesli chcesz zeby ktos Ci to zrobil) plus oplata do stanu za to, ze masz spolke (co roku placisz takowa oplate - np. w NJ jest to bodajze $150/rok). Plus musisz wiedziec czy chcesz miec spolke jednoosobowa czy wiecej. LLC dopuszcza teraz rozne mozliwosci w roznych stanach. Kazda z tych firm przy rejestracji musi byc opisana (rodzaj dzialalnosci) i tak samo przy staraniu sie o numer do rozliczen na spolke. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pani Karino, mam pytanie i byłabym bardzo wdzięczna za odpowiedź.

W październiku wyjdę za mąż za Amerykanina w Kalifornii. Zaraz po ślubie, jak najszybciej, chciałabym założyć firmę (sole proprietorship na początek). Czy mogę zacząć załatwiać formalności zaraz po ślubie, czy muszę czekać na Authorization of Employment czy nawet Green Card?

Jakie są koszty prowadzenia firmy w Stanach (wiem, że zależy to od stanu), pytam o ogólne koszty: czy płaci się tylko podatek od przychodów czy płaci się również odpowiednik naszej opłaty na ZUS (a może coś jeszcze?)

Jeszce raz z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...