Skocz do zawartości

Kurs Jezykowy, Wiza F-1


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Ubiegle wakacje spedzilam w USA, program Work and Travel, Wiza J1. Generalnie aplikowalam ponownie w tym roku na wyjazd, pojawil sie jednak problem z moim pracodawca. W miedzy czasie tez ciagle chodzily mi po glowie mysli odnosnie kursu jezykowego. Tak wiec uznalam to za znak, ze moze jednak w te wakacje lepiej wybrac sie na kurs, wiza F1. W koncu zalezy mi bardziej na nauce jezyka, niz na kilku dolarach:) Nauke chcialabym podjac przez 8-10 tygodni. Obawiam sie tylko, czy warto ubiegac sie o wize F1, czytalam ze sa one czesciej odmawiane??;/ Ponadto co bylo moim bledem pod wplywem zafascynowania ubieglymi wakacjami - wyslalam na Zielona Karte. Po co?? Nie zalezy mi na tym zbytnio, a moglam wylacznie utrudnic sobie spedzanie wakacji za oceanem. Jednak stalo sie. Obecnie przeszkuje propozycje kursow, zastanawiam sie czy wyjechac z jakiegos biura itp. Slyszeliscie moze cos o JDJ Bachalski lub Kaplan International Colleges, badz tez polecicie kogos innego?? Dodam, ze studiuje 2 kierunki. Cena kursu nie jest za specyficznie dla mnie wazna, chociaz mam rowniez inne zapytanie, tzn. placac za kurs udowadniam, ze stac mnie na niego. Musze jednak posiadac jakies dodatkowe poswiadczenia z banku?? Studenckie konto wiadomo jak wyglada, gdy cos wplywa, od razu ubywa:) Moi rodzice natomiast sa przecietnymi ludzmi tzn. zarobek wydaja na zycie. Glowna wspomagajaca mnie osoba w zwiazku w wyjazdem jest moja Babcia oraz sporadyczne prace jako hostessa:) Moze jednak warto zalozyc konto walutowe w $$ by pokazac, ze stac bedzie mnie na utrzymanie przez owe 2.5 miesiaca (choc tutaj tez gdzies wyczytalam, ze konto musi byc zalozone na okres ponad 6 miesiecy przed) Myslicie, ze kurs z wiza F1 to dobra wakacyjna opcja??:) Staral sie ktos moze o wspomniana wize?? W jakim jezyku ona przebiega oraz czego mozna sie na niej spodziewac?? Moze jest rowniez inna chetna osoba??:)

Pozdr.

M&Mmmm

***Dziekuje bardzo za zainteresowanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego sadzisz ze ma wplyw loteria wizowa z wiza F-1?jak dobrze przeczytasz wywiad to zobaczysz ze moze miec wplyw ale wcale nie MUSI i tak nalezy na to patrzec...Bierze sie pod uwage wiele innych czynnikow niz to ..

Jak ktos nie wyslal zgloszenia to ma lepiej z wiza?widac to nawet po tym forum jak jest i bywa :)

A teraz co do wizy to zalezy kto idzie po ta wize,jak ma papiery,po co mu jest ta wiza potrzebna itd..I teraz jak na rozmowie pokazesz ze lecisz sie uczyc to taka wize powinnas dostac :)

co do konta to gdzie masz napisane ze ma byc wazne przez okres 6 miesiecy?moze dobrze zapoznaj sie zasadami pokazywania takich kont,co potrzeba przedstawic w Ambasadzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Rozpoczelam wlasnie formalnosci zwiazane z wyjazdem na kurs:) Oby wszystko poszlo po mojej mysli:) Czekac mnie beda wtedy cudowne wakacje w NY, po ktorych rzecz jasna nie bede miala juz problemow z angielskim:) Pozdr.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Rozpoczelam wlasnie formalnosci zwiazane z wyjazdem na kurs:) Oby wszystko poszlo po mojej mysli:) Czekac mnie beda wtedy cudowne wakacje w NY, po ktorych rzecz jasna nie bede miala juz problemow z angielskim:) Pozdr. :)

hej , a kiedy wyjezdzasz ?też wybieram się do NY w sierpniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...