Skocz do zawartości

Studia


amelja

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

Dostalam sie na moja wymarzona uczelnie w Toronto

Wszystko uklada sie po mojej mysli.

Przyszedl czas na konkrety.

Musze zaczac ubiegac sie o wize, tu moje pierwsze pytanie, ubiegam sie tylko o studencka? czy moge na pobyt staly? nie wyobrazam sobie zaraz po studiach powrotu do polski...

Jak w Kanadzie wyglada sytuacja z kredytem studenckim? Moje studia to koszt 16000$ rocznie. No nie ukrywam, nie ma takiej opcji zeby na biezaco im zaplacic. Czy to ze nie bede miala na starcie az tylu pieniedzy nie bedzie krzyzowalo sie z moimi planami?

No i czy w jakikolwiek sposob pieniadze na studia wiaza sie z wiza? Z tego co czytalam za wize musze zaplacic (to chyba 400zl jest) i mi ja wystawia ? - mowa oczywiscie o studenckiej

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci wizy nie wyda jak nie masz kasy na studia to od tego zacznijmy

aby sie starac o staly pobyt musisz miec do tego podstawy a Ty jakie masz?masz zawod poszukiwany,masz rodzine najblizsza,masz narzeczona-narzeczonego

bo jesli skonczysz studia to istnieja inne drogi na pobyt staly ale to inna sprawa ..

to mozesz zobaczyc na stronie CIC

http://www.cic.gc.ca/english/index.asp

no i starasz sie o wize nie imigracyjna a wiec po studiach wracasz do Polski ..

kredyt?a masz staly pobyt lub tez obywatelstwo kanadyjskie aby o takim czyms myslec?

jak nie to strasz sie o kredyt w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Z tym ze po to biore kredyt zeby te pieniadze na studia miec, prawda?

Wnioskuje zatem ze w Kanadzie o taki kredyt nie moge sie ubiegac jak np w UK?

A znowu w Polsce udziela mi takiego kredytu zebym mogla sobie oplacic studia za granica?

Slyszalam faktycznie o dofinansiowaniach z unii ale nigdy nie dotarlam do zadnej strony z takimi ofertami...

Ok, kwestia wizy narazie zamknieta, bo w gre wchodzi tylko studencka, a potem sie zobaczy jak bedzie wygladac sytuacja wiec najwyzej bede probowala przedluzyc.

Dzieki tak w ogole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UK i Polska sa w Unii wiec moga byc inne zasady a Ty nie majac stalego pobyt ani tez obywatelstwa mozesz zapomniec o kredycie studenckim w Kanadzie

chyba ze znajdziesz taka uczelnie co takie cos zasponsoruje lub tez organizacje ..ale nigdy nie slyszalem aby Unia dawala kase na nauke w Kanadzie..

Idz do banku w Polsce i sie dowiedz czy dadza Ci kredyt na taka nauke..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...