Skocz do zawartości

Brak Paszportu, A Podróż Do Usa


Marcin20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dawno mnie tutaj już nie było. Ale znajoma poprosiła mnie o radę w sprawie USA, a wiem, że tutaj są najlepsi eksperci:)

Sytuacja:

No więc w największym skrócie chodzi o to, że znajoma leci do Indii 5 maja. Rozpoczęli procedurę wizową jak tylko się dało ( o wiele za późno!) i teraz ich paszporty są od kilku dni w ambasadzie indyjskiej.

Powinny wrócić na czas, przed 5 maja.

Problem polega na tym, że muszą w międzyczasie polecieć do Stanów na 5 dni i powinna wylecieć najpózniej 23/24 kwietnia. Proces wizowy(wizy indyjskiej) trwa standardowo 15 dni roboczych.

Cytat ze strony ambasady" Proces przyznania wizy trwa obecnie co najmniej 14 dni roboczych. Termin ten został odgórnie ustalony przez Ambasadę Republiki Indii i nie istnieje jakakolwiek możliwość przyśpieszenia procedury."

Dzwoniła do ambasady (tzn do firmy, która przy ambasadzie załatwia wizy) i powiedzieli, że nie ma możliwości żeby ani trochę przyspieszyli. Jeśli chcę paszport to może pojechać do Wawy i go odebrać ale bez wizy… wiec wtedy cały ich wyjazd do Indii przepada.

Taka jest sytuacja, jest jeszcze mnówsto czasu żeby tą wizę wyrobić (pół tego tygodnia, początek następnego)

Ma ktoś jakieś pomysły jak tą sytuację można rozwiązać?

Znajoma ma tylko jeden paszport( w nim jest promesa wizowa) a paszport w ambasadzie Indii.

Znajoma nie ma zielonej karty.

Może opcja ubiegania się o wizę indyjską w USA?

Dziękuję za wszelkie rady!

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest napisane ze wize mozna odebrac po 4 dniach roboczych. Ale trzeba popatrzyc na to gdzie Ci twoi znajomi jada docelowo do USA. Bo jak gdzies na zachod to beda musieli 2 razy leciec do Waszyngtonu, wiec to bedzie kosztowne i czasochlonne. A co jak nie zrobia ja termin? Beda musieli wyleciec do PL a wize beda miec hindusy i bedzie powtorka z rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...