Skocz do zawartości

Studia


Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie z ciekawości, z tego co wyczytałem aby dostać się na amerykańskie studia trzeba przedstawić im ostatnie 4 lata nauki, czyli zakładając że ktoś był w technikum to całe technikum tak? Ponieważ czytałem też że osoby chodzące do LO przedstawiały 3 lata liceum + ostatnia gimnazjum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tutaj na forum, tak wiem że całego liceum, tyle że liceum trwa 3 lata (a jak się doczytałem w innych tematach uczelnie chcą wyniki ostatnich 4 lat) więc ktoś kto chodził do LO musiał dać LO+ostatnia klasa gim, a moje pytanie czy jeśli ktoś chodził do technikum (które samo w sobie trwa 4 lata) musi dawać też ostatnią klase gim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie slyszalam o college'u lub uniwersytecie ktory prosi o stopnie z gimnazjum. Albo zle zrozumiales, albo ktos kto ci to powiedzial zle zrozumial wymagania z danej uczelni.

Podaje sie stopnie z liceum/technikum, wiec jezeli byles na 3-letnim liceum, to 3 lata. Jezeli bylez na 4-letnim technikum, wiec podajesz stopnie z 4 lat. W USA licea czesto (ale nie zawsze) sa 4-letnie, wiec dlatego pada ta liczba. Ale poniewaz w USA tez sa 3-letnie licea, wiele uniwersytetow specjalnie nie interestuje sie tym pierwszym rokiem w 4-letnich liceach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...