Skocz do zawartości

Zmiana Wizy Z B2 Na J1 W Czasie Pobytu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Możliwe ze wypali mój wyjazd na W&T do QG , teraz popatrzyłem na ceny biletów w lufthansie i na przestrzeni kilku dni różnią sie one dosc mocno (2.5 - 5 tys)Obecnie nie wiem keidy zaczałbym pracę , w dobrej cenie jest bilet z wylotem 24 czerwca, ale tu jest problem bo najwczesniej mozna 5 dni wczesniej wleciec do USA na w&t a terminy zaczynaja sie od 1 lipca więc nie mogę wleciec na tej wizie do USA.I tu teraz pojawia się pytanie czy mogłbym wleciec do USA na B2 a pozniej wsiąśc w megabusa , jechac do Toronto(czyli opuscic USA) i spowrotem wrócic juz na J1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz paszport biometrczny,wpuszcza Cie do Kanady a potem do USA to nie ma zadnego problemu aby takie cos zrobic :)

pamietaj ze na granicy musisz powiedziec ze wlatujesz jako turysta :)jak bedziesz 1 raz leciec :)

a TY pod czas pobytu nie zmienasz wizy ;)

wjezdzasz na jednej wizie a potem na innej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moge to uczynic na zwykłym przejsciu granicznym ? czyli zostawiam im wtedy tą karteczkę a pozniej ( załózmy na drugi dzien) wjeżdzam spowrotem na J1? a pozniej przy powrotnym wjezdzie nikt nie bedzie robic zadnych problemó o to ze zrobiłem taki myk ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A gdzie to wyczytałeś, że niby można wjechać tylko 5 dni przed rozpoczęciem?

Na J1 masz 30 dni dodatkowych, czy to przed czy po kontrakcie- nie ważne. "Czas na zwiedzanie" możesz wykorzystać przed albo po programie, twoja decyzja, nikt nie powinien Ci robić problemów z wjazdem parę dni przed rozpoczęciem programu...

Skąd te 5 dni Ci się wzięło to nie wiem....

Acha, musisz się tylko liczyć z tym, że jak wjedziesz np. tydzień przed rozpoczęciem, to z tych 30 dni zostaje Ci po kontrakcie już tylko 23.

Na potwierdzenie cytat z http://j1visa.state.gov/

How long before my J-1 program starts can I arrive in the United States? How long can I remain after my program ends?

You may not arrive more than 30 days before the program start date shown on your DS-2019. Upon completion of your exchange program, you have a grace period of 30 days to depart the United States.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...