Skocz do zawartości

Pytanie - Proszę O Pomoc W Sprawie Wniosku


Rekomendowane odpowiedzi

Mam krótkie pytanie nt wniosku.

Wypełniam go dla siostry.

Ja dostałam wizę i jadę do stanów na 3 tygodnie zwiedzać i odwiedzić rodzinę. Wyjeżdżam 22 czerwca i wracam 13 lipca.

Moja siostra po negatywnym wyniku loterii wizowej, postanowiła na szybko postarać się o wizę turystyczną.

Nie chce dywagować o jej szansach na uzyskanie wizy.

Wiem że ma marne szanse ponieważ mama jest tam nielegalnie, 3 lata temu dostała odmowne, i brała teraz udział w loterii.

Zaznaczam że udział w loterii to był akt desperacji ponieważ siostra nie widziała mamy 9 lat i bardzo chce ja zobaczyć, a już na pewno nie chce tam się przenieść. Loteria był głupim pomysłem i pewnie i tak by z tego nie skorzystała bo koszty sa potem za wysokie.

Obecnie jest na 4 roku studiów wiec wrócić musi ponieważ będzie miec obronę pracy magisterskiej w 2013 roku.

Moje pytanie jet takie czy w jej wniosku mam wpisywać że będzie podróżować ze mną?

Siostra chce leciec do stanów na początku lipca wiec nie bedziemy leciec razem, ale spedzimy 1,5 tygodnia razem w stanach.

Siostra tam zostaje ok 2 miesiecy ponieważ ma długie wakacje a ja dostała tylko 3 tyg urlopu w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro z Tobą nie podróżuje, to niech Ciebie nie wpisuje.

A czy od ostatniej odmowy sytuacja życiowa Twojej siostry uległa zmianie?

Szanse ma, jakie ma. Nie przekona się, czy dostanie wizę, jeśli nie spróbuje.

Rozumiem, że Ty wpisałaś, że masz mamę nielegalnie?

Może więc ona też ma szanse, ale z drugiej strony Ty chyba nie brałaś udziału w losowaniu zielonych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brałam udziału w loterii i już raz dostałam wizę.

Jej sytuacja się nie zmieniła.

Moja starsza siostra jak była na studiach tez za pierwszym razem nie dostała wizy a potem po roku dostała.

Obie wróciłyśmy w terminie.

Najmłodsza wizy nie dostała mimo że się starała już po naszych powrotach do polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. to mój pierwszy post.czytałam sporo wypowiedzi na forum ale wciąż się zastanawiam czy na pytanie Were you previously employed mam wypisać wszystkie miejsca gdzie pracował mój chłopak w całym swoim życiu ? czy tylko te z okresu ostatnich 5 lat. ja gdy wypełniałam swój wniosek nie miałam pytania o szkołę , ani o wcześniejszą pracę , ani też o podróże..... czy to normalne? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli pracuje od 5 lat w jednej firmie a w międzyczasie był 2 miesiące w holandii to też mam ująć to czy nie...i jak pracował 5 lat temu w innej firmie też mam to wpisywać? przepraszam , że zawracam głowę ale boję się , że mu uzupełnię źle i przez to będą problemy .a marzą nam się wspólne wakacje i nie chcę nawalić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

legalna w holandii. tylko on już nie za bardzo pamieta adres i numery telefonu bo to było przez pośredników w polsce... i taki kogiel mogiel . zastanawiam się czy może lepiej to pominąć i napisać tylko o tym co było w Polsce... ja mam jasną sytuację bo pracuję w jednym miejscu już od 8 lat :) nieprzerwanie bez dnia chorobowego,czy bezrobocia.ale zobaczymy co powiedzą . chcę wysłać jego wniosek dzisiaj i jeśli mi się dzisiaj uda dodzwonić to chcemy jechac do krakowa w przyszłym tygodniu .wiec napiszemy jak było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...