Skocz do zawartości

Czy Warto Starać Się O Wizę Trzeci Raz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat (w październiku skończę 18) i dwukrotnie starałam się już o wizę, za każdym jednak razem otrzymywałam odpowiedź odmowną. Pierwszy raz byłam w Konsulacie w Warszawie w 2009, stawałam wtedy do okienka razem z mamą. Od razu zaznaczę, że moja rodzona siostra wyjechała do USA 7 lat temu na wizie turystycznej i już tam została. Wtedy trzy lata temu we wniosku napisałyśmy (a raczej mama napisała) że nie posiadamy w Stanach żadnej rodziny (choć była tam już moja siostra). W 2011 roku pojechałam do Ambasady kolejny raz znów z mamą, chciałyśmy pojechać na ślub mojej siostry (we wnioskach już napisałyśmy o pobycie siostry), do okienek stawałyśmy oddzielnie, jednak żadna z nas wizy nie otrzymała. Pan Konsul stwierdził, że istnieje prawdopodobieństwo, że zostanę w USA na stałe.

Jak myślicie, czy jest sens kolejny raz składać wniosek wizowy? (siostra jest już po ślubie z polakiem posiadającym obywatelstwo, niedawno dostała amerykańskie ID). Chciałabym pojechać na dwa miesiące wakacji, po prostu pozwiedzać i zobaczyć się z długoniewidzianą siostrą. Jakie jest wasze zdanie?

A czy istniałaby szansa, że w przyszłości dostanę wizę studencką? Rozważam studia w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że są szanse. Ja dostałem za drugim, więc za trzecim też dają. Ba, pewnie są i tacy co za 5-6 dostali pierwszy raz. Sprawa jest jednak trochę bardziej skomplikowana bo skłamałyście raz konsulowi, że nie ma rodziny w USA a była już Twoja siostra - mógł takie kłamstewko odnotować. Kłamanie konsulowi w istotnych kwestiach nie ma sensu bo on i tak ma dostęp do tych informacji, które go interesują a Ciebie pyta po to aby sprawdzić Twoją prawdomówność.

Jakie studia? Chcesz sobie pojechać i studiować czy program wymiany studenckiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz moj przedmowca napisal ze studiowanie a wymiana studencka to sa dwa rozne programy i o jaki chodzi

aby studiowac nalezy miec kase na to a TY masz,sponsora?

Co do odmow to tak wlasnie jest czasami ze ktos zostaje,legalizuje pobyt i kolejne osoby moga juz wizy nie otrzymac-bo moga tak zrobic jak osoba do ktorej leca,tutaj nie ma nic dziwnego-wiele razy w zyciu codziennym sie o tym przekonalem i Ty chyba tak samo?I teraz trafisz na Konsul innego to powie ze masz wize a inny powie ze NIE.

Co do wizy studenckiej to nadal to jest wiza nie imigracyjna a wiec mozesz tam zostac nielegalnie,mozesz legalizowac pobyt przez malzenstwo ..

I teraz jak bedzie z wiza turystyczna,studencka to zobaczysz po rozmowie.Moze dostaniesz a moze nie.

ps Twoja siostra ma ID czy moze juz grenn card tzn staly pobyt,dobrze sie spytaj o ta sprawe

bo ID a GC to sa dwa inne dokumenty .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...