Jump to content

Sponsorowanie Rodzinne A Wyjazd Turystyczny


Recommended Posts

Witam, planuję rozpocząć procedurę sponsorowania mnie przez brata-obywatela USA. Wiem, że na wizy z puli przeznaczonej dla rodzeństwa obywateli czeka się bardzo długo (obecnie ponad 11 lat). Przeczytałem gdzieś (nie mogę teraz znaleźć źródła), że po rozpoczęciu procedury (złożeniu formularza I-130), ja jako beneficjent prawdopodobnie nie otrzymam wizy turystycznej, gdybym się o taką ubiegał. Chciałbym w przyszłym roku odwiedzić rodzeństwo w Stanach, mam obecnie wizę turystyczną ważną do 2016 roku. Czy gdyby brat złożył na mnie wniosek o sponsorowanie w tym roku to w przyszłym mogą mnie nie wpuścić do Stanów na lotnisku? Wiem, że zawsze mogą mnie nie wpuścić i decyzja zależy od urzędnika, ale może ktoś ma podobną sytuację, albo wie z pewnego źródła, że kogoś cofnęli z granicy albo zezwolili na wjazd?

1) Czy lepiej zaczynać procedurę teraz, czy poczekać rok aż wrócę ze Stanów?

2) Czy w trakcie trwania procedury o sponsorowanie rodzinne mogę równolegle brać udział w loterii wizowej (zakładając, że Polska będzie brała w niej udział)?

3) Jeśli cofnęliby mnie z granicy, to w jaki sposób wpłynie to na postępowanie w sprawie sponsorowania?

Osoby zorientowane proszę o odpowiedź. Dodam tylko, że byłem 3 razy w Stanach na wizach turystycznych i nigdy nie miałem problemów przy przekraczaniu granicy i zawsze wracałem w terminie.

Link to comment
Share on other sites

Sa osoby ze tak lataja,dostaja wize -wizy i nie maja zadnych problemow ani z wizami lub tez granica

A teraz dobrze znajdz ten link i podeslij na forum.

Mozesz brac udzial w loterii ale wiesz ze jak wylosujesz i dostaniesz GC to nikt Twojemu bratu pieniedzy nie zwroci za rozpoczeta juz procedure

Co do cofnieca to zalezy za co to by bylo i co by bylo wpisane bo jak za prace nielegalna to masz rozne okresy zakazu wjazdu na teren USA.A wtedy bez waiver bys GC nie dostala majac zakaz wjazdu.

wracales w terminie tzn jaki termin

ze byles np 6 miesiecy bo tyle mi dali na granicy

Link to comment
Share on other sites

Mozesz brac udzial w loterii ale wiesz ze jak wylosujesz i dostaniesz GC to nikt Twojemu bratu pieniedzy nie zwroci za rozpoczeta juz procedure

Jak to nie? Ja mu zwrócę :D Ostatecznie to 420 $, a lepiej przecież wyjechać wcześniej (jeśli udałoby mi się wylosować), niż czekać tyle lat.

Wracałem w terminie, to znaczy wize miałem wbijaną na lotnisku na 6 miesięcy, a wracałem po mniej niż 3 miesiącach (wakacje).

Szukałem tego wpisu odnośnie wizy turystycznej chyba z godzinę i jak zwykle jak coś jest potrzebne, to nie można znaleźć. Jak na to trafię to na pewno wkleję, w każdym razie z palca sobie tego nie wyssałem, zapewniam.

Dzięki za odzew, chociaż dalej nie bardzo wiem jak to rozegrać, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

znalazłem:

http://www.uscis.gov...000082ca60aRCRD

Can my sibling come to the United States to live while the visa petition is pending?

There is no avenue for your sibling to enter the United States prior to immigration on the basis of a pending Form I-130. In most instances, the beneficiary of a pending or approved immigrant visa will not be eligible for a nonimmigrant visa, although certain exceptions may apply.

Jeśli dobrze rozumiem, to wiza turystyczna zalicza się do wiz nieimigracyjnych, pytanie tylko czy na już wydanej wizie dziesięcioletniej mogę bez przeszkód przekraczać granicę USA? Bo najbardziej się boję, że w związku z tym wytłuszczonym fragmentem na lotnisku wklepią mi z automatu "cancelled without prejudice", a tego chciałbym uniknąć.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...