Skocz do zawartości

Ślub Z Os.posiadającą Wizę Pracowniczą


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Zdecydowałam się założyć nowy wątek, ponieważ interesuje mnie pewna kwestia.

Ubiegam się o zmianę statusu na (F1) mam zamiar studiować w mieście A. Problem tkwi w tym, że mój chłopak pracuje w mieście B. Jest w USA od ponad 10 lat, ma wizę pracowniczą i tak zastanawiamy się jakby było dla nas najlepiej.

Czy jeśli weźmiemy ślub (z miłości, żeby nie było) to czy w ogóle przysługuje mi jakaś wiza? Będę mogła tu być legalnie? Wtedy mogłabym się przeprowadzić do miasta B, w którym jest mój chłopak i wtedy po jakimś czasie mogłabym pójść na studia. Zrezygnowałabym ze studiów w moim mieście (najprawdopodobniej nawet bym ich nie zaczęła)

On nie chce mieszkać w moim mieście (3h lotu od jego miasta) a ja nie ukrywam, że studia na które pójdę nie są szczytem moich marzeń.

Możecie mi coś doradzić? Chciałabym wszystko zrobić legalnie.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, teraz jestem tu legalnie. Mam wize J1. Legalnie moge zostac do 1 wrzesnia (na tej wizie), ale jestem w trakcie zmiany statusu na F1 (takze legalnie moge zostac do kiedy nie otrzymam negatywnych papierow), tylko jak zdecydujemy sie na moja przeprowadzke to nie bede mogla pojsc do szkoly (wtedy szkola to zglosi) raczej jest juz za pozno, aby 'zalatwic' szkole w innym miescie...

Czyli bez problemu mozna dostac H4 i bede wtedy legalnie, tak? Czy orientujesz sie moze jak dlugo trzeba czekac na taka zmiane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...