Skocz do zawartości

Objazdówka Po Florydzie


rubia

Rekomendowane odpowiedzi

Alez Nigello kochana nie chodzi czy stac czy nie stac , a o to ze ludzie tu na tym forum takie bajtocje i klamstwa pisza ze glowa boli , a wielu to lyka jak aspiryne i karmi trole .Mam nadzieje ze dostaniecie jakies fotki z tej objazdowki od rubi (za to doradzanie)bo z calofoni czy arizony prozno je na tym forum znalezc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Gwoli ścisłości - licznik, który pokazuje się pod moimi postami, dotyczy obecnego pobytu - czyli pobytu stałego, ale nie jest to mój pierwszy pobyt w USA. Za wcześnie mi jeszcze mówić o Ameryce jako o "moim" kraju, ale wiele mechanizmów mam już rozpracowanych... dlatego bardzo alergicznie reaguję, gdy ktokolwiek próbuje rozliczać ludzi wybierających się do Stanów na zasadzie "a skąd Wy macie na to pieniądze".

Fakt, jest tu na forum dużo fantastów - choćby ten artysta, który jechał niby do wujka - ale takich można rozpracować od razu. Sama natomiast byłam kiedyś taką 20-parolatką, która przyleciała na trzytygodniowe wakacje na Florydę, jeździła z miejsca do miejsca i zwiedzała - za własne pieniądze. Mało tego, przyleciałam w okresie lipiec/sierpień... było gorąco, dużo padało... ale i tak było super :) To, że piszą, że chcą grać w golfa... może ich na to stać, a może jak się dowiedzą ile to kosztuje, to uznają, że to nie dla nich. Nie mnie to oceniać - ja tylko niosę pomoc. Sama przed pierwszym wylotem na Florydę miałam szerokie plany odnośnie tego, co chciałam zrobić, a potem weryfikowałam wszystko na miejscu - co było za drogie, spadało z listy.

Co do American dream - dzięki, ale ja akurat miałam swój Polish dream... zakochałam się jednak, wyszłam za mąż i jestem tutaj. Nie przyleciałam do Stanów za pieniędzmi i nie biorę udziału w konkursie "posiadaj lepsze auto niż Twój polski sąsiad" - generalnie mam do przedmiotów martwych taki stosunek, że jak są to świetnie, jak ich nie ma to trudno (choć życie w Stanach bez auta to jednak kiepska opcja). Mam polskich znajomych... ale takich, którym ufam i którzy nie zastanawiają się dniami i nocami dlaczego Zdzisiek Kowalski podjechał pod polski kościół wypasionym samochodem, skoro w zeszłym tygodniu stracił pracę na budowie. Każdy z nas może dobierać sobie znajomych według własnego uznania... a zawistnicy zdarzają się wszędzie, nie tylko w społeczności polonijnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alez Nigello kochana nie chodzi czy stac czy nie stac , a o to ze ludzie tu na tym forum takie bajtocje i klamstwa pisza ze glowa boli , a wielu to lyka jak aspiryne i karmi trole .Mam nadzieje ze dostaniecie jakies fotki z tej objazdowki od rubi (za to doradzanie)bo z calofoni czy arizony prozno je na tym forum znalezc

Nie widzę potrzeby, żeby rewanżować się akurat tobie fotkami, bo nic konstruktywnego nie wniosłeś do wątku, poza tym przy twojej postawie zapewne miałbyś wątpliwości, czy to fotki z mojej podróży.

Co do kijów do golfa, bo widzę, że to jakoś mocno cię zainteresowało, to odpowiem, przy tego typu wyjazdach, gdzie golf ma być tylko dodatkiem i jest możliwość zagrania maksymalnie 2-3 razy, nie zabieramy własnych tylko gramy wypożyczonymi, a co do cen, to akurat teraz jest po sezonie i ceny za rundę gry mogą być niższe

Ceny do parków rozrywki też nie są małe, a nikogo nie dziwi, że ktoś się tam wybiera :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie u was, ale u nas komunikaty nie są optymistyczne:( nie chciałabym wlecieć w samo centrum huraganu:( a przylatujemy już jutro

http://www.tvnmeteo.pl/informacje/swiat,27/jesli-sie-rozwinie-dostanie-imie-debby,49323,1,0.html

jak to wygląda tam na miejscu?

jeśli ktoś ma bardziej optymistyczne info, to poproszę, bo właśnie dopinam walizki i nie wiem, czy się obawiać bardzo, czy tylko trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza zasada: nie czytaj komunikatów w polskich mediach. Korzystaj ze strony National Hurricane Center: http://www.nhc.noaa.gov Polecam też interaktywną mapę: http://www.weather.com/weather/map/interactive/Fort+Lauderdale+FL+33315:4:US (pod mapą masz opcję "next 6 hours" - widać, jak idą chmury, czy jest burza, itd.). Pogoda na razie jest kiepska - wczoraj cały dzień lało, dzisiaj na wschodnim wybrzeżu Florydy spokój jeśli chodzi o deszcz, ale za to ciężkie chmury i duszno. Na zachodnim z kolei leje i grzmi - i to pewnie efekt Debby. Na razie meteorolodzy sami przyznają, że ciężko powiedzieć, jak to się potoczy, różne modele pokazują różne tory, jakimi może pójść ten sztorm (na razie nie jest to huragan). Nie ma co panikować - tu czasem komunikaty są na wyrost - zawsze, gdy mocno popada, wydają np. ostrzeżenie przed powodzią. Jest szansa, że Debby rozejdzie się po kościach (oby!), ale gwarancji nie ma - w końcu sezon huraganowy w toku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Niestety macie pogodowego pecha. Debby, która jest sztormem tropikalnym nad Zatoką Meksykańską, zmieniła dziś kierunek "jazdy" i jej efekty widać na Florydzie - prawie w całym stanie leje, przechodzą też gwałtowne burze. W tej chwili gorzej jest na zachodnim wybrzeżu, ale wschód też mokry i wietrzny (właśnie widzę, że dla Ft Lauderdale zostało wydane ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami). Trzymam kciuki za poprawę pogody, ale pewnie będziecie musieli zrewidować niektóre plany, przynajmniej na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie jest źle :) nie ma upału, jest wietrznie, burze nas omijają, chociaż deszcz i owszem padał, raz nawet trafiło sie nam w podróży - ściana deszczu, widoczność zero :(, ale dajemy radę, na razie jesteśmy na wschodnim wybrzeżu, dzisiaj nocleg w Ormont Beach, widok na ocean - bezcenny :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...