Skocz do zawartości

Wymiana Studencka - Study Permit - Wielokrotny Wjazd Do Kanady


mattpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie :)

W nadchodzącym semestrze akademickim wyjeżdżam na wymianę studencką do Kanady. Po głębokiej analizie wszystkich informacji dotyczących formalności przedwyjazdowych mam jedno pytanie, na które nie mogę znaleźć nigdzie informacji. Czy jeśli posiadam biometryczny paszport i będę w Kanadzie przez semestr, który trwa 4 miesiące (co nie zobowiązuje mnie do aplikowania o "study permit") to czy będę mógł wielokrotnie przekraczać granicę kanadyjską podczas mojej wymiany (nie posiadając "study permit")? Mam na myśli krótkie wyjazdy do USA, Meksyku. Będę ogromnie wdzięczny za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, wizę turystyczną do Stanów mam. Po prostu aż takie trochę dziwne mi się to wydaje, że lecę tam z samym paszportem porównując to do Stanów gdzie w przeszłości musiałem aplikować o wizę studencką i pełno formalności załatwiać na czele z SEVIS itp. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo zobaczyc co bylo przed 1 marca 2008 ,,wtedy byly wizy do Kanady,na wjazd turystyczny i musiales po wize jechac do Ambasady Kanady :)

po 1 marca 2008 sie zmienilo ;)

Ale zasady pozostaly takie same ze do 6 miesiecy nie musisz miec wizy odpowiedniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...