Jump to content

Bilet W Jedną Stronę Z Wizą Studencką


Recommended Posts

hej,

pytanie z serii klasyk: mam wizę studencką (na 5 lat) oraz bilet w jedną stronę - czy szykują się problemy na przejsciu, czy moze moja wiza jest wystarczającym pozwoleniem na pobyt bez dodatkowego potwierdzenia powrotu..?

wszystkie te straszne sytuacje cofniecia dotyczyły wizy turystycznej - wiecie, jak sie miewa sprawa ze studencka?

dzieki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

A po co lecisz i kiedy planujesz wracać? Mi się wydaje, że jak lecisz np. na studia to wracać do Polski możesz dopiero za parę lat i wcale nie jest to nic złego. Bez sensu byłoby bookować bilet z wyprzedzeniem o parę lat, a nawet chyba się nie da tego zrobić, więc osobiście nie spodziewałbym się żadnych problemów. Nie wiem skąd w ogóle bierze się tyle takich pytań. Sam spójrz z dystansu na swoją sytuację i pomyśl: czy jest w tym wyjeździe coś podejrzanego, coś nielogicznego, coś co mogłoby sugerować złe zamiary? Jeśli nie ma, to dlaczego miałby być problem?

Link to comment
Share on other sites

no własnie lecę na rok - wyjazd w lipcu tego roku, powrot najszybciej w lipcu następnego, stad tez kupiłam tylko bilet w jedna stronę.

do głowy mi nie przyszło, ze moze byc to jakikolwiek problem - ale czytajac rozne fora mozna nabawic sie pewnego 'hipochondryzmu'...

zapytac nie zaszkodzi, a zostac zwroconym z lotniska za taką sprawę, byłoby failem totalnym

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...