Skocz do zawartości

wiza - co to znaczy? / jak to czytac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dostalem wlasnie wize i w sumie mam problem... bo bilet sobie zarezerwowalem do USA na 22.06, a powrot na 21.08 i teraz nie wiem czy moge tyle siedziec... oto co mam napisane na wizie:

ISSUE DATE - 23 MAY 2005 , EXPIRATION DATE - 22 JUL 2005

ANNOTATION - REQUESTED 2 MONTH STAY IN BROOKLYN.NY TRAVELING JUNE 2005 STUDENT ON SUMMER VACATION

Niepokoi mnie ta data "Ezpiration date - 22 July" Co to znaczy??

Jest to dla mnie bardzo pilne, bo jutro musze wykupic bilet, a wlasnie nie wiem czy na ta wize moge taki... prosze bardzo o pomoc...

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ze w tym czasie musisz wjechac, jesli chcesz :lol: do usa. Data powrotu bedzie wyznaczona przez wize, ktora otrzymasz na lotnisku. Moze byc 3 tygodniowa :wink: lub 6- miesieczna :( a jaka bedzie... :roll: tego nikt nie wie :?

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz tyle siedziec. promesa wizowa, ktora dostales, okresla jakie masz "ramy czasowe" NA WJAZD! A NIE NA POBYT, wiec po prostu musisz wjechac od USA do 22 lipca ("22 JUL")

dopiero na granicy urzednik wbije "wize" na ktorej bedzie napisane ile rzeczywiscie mozesz tam przebywac.

nie wiedzialem, ze konsulat robi czasem na wizach takie adnotacje jak u Ciebie o celu i dlugosci wizyty... ciekawa sprawa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomekwil,

a gdzie starales sie o wize? Warszawa czy Krakow?Jakie dokumenty przedstawiales i co pytali?

Rzeczywisce dziwna sprawa.

Znam podobny przypadek, otoz mojego chlopaka rodzice starali sie w maju tego roku o wize na slub corki ktora jest tam studentka. Ojciec przyszlej panny mlodej staral sie rowniez w listopadzie tamtego roku o wize(sam)- dostal odmowe. Po tej odmowie probowal kolejny raz wlasnie w maju i dostal podobna adnotacje w paszporcie jak Ty, z tym ze nie na dwa mesiace tylko na dwa tygodnie na czas slubu corki. Matka z kolei byla razem z nim i dostala wize na 10 lat:)

Z pozdrowieniami Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...