Skocz do zawartości

Wiza F1 I Ponowny Przyjazd Do Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

byłem w 2011 przez 1 semestr na wymianie studenckiej w USA na wizie F1, którą mam wydaną z datą ważności do roku 2016. Czy jeśli teraz znowu chcę jechać do USA na studia to wystarczy mi I-20 przysłany z uczelni czy będę musiał jeszcze coś załatwiać w ambasadzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, ze mozesz latac na promesie F-1 kiedy chcesz, jak to sie robi na wizie turystycznej.

Na promesie F-1 masz wbita nazwe szkoly do ktorej lecisz. I jesli ta szkola jest inna (czyli masz I-20 z innej szkoly) wtedy na tejze promesie F-1 nie mozesz wleciec. (Podobnie jest z wizami H-1B, jesli masz zmiane pracodawcy).

Jesli przestales chcodzic do szkoly w 2011, to szkola powiadomila SEVIS a tenze SEVIS zrobil update w systemie, ze nie jestes juz studentem danej uczelni. Samo I-20, juz od kilku lat, nie jest jedynym dokumentem, ktory bierzesz ze soba i po prostu wlatujesz. Musisz miec I-20, musisz miec SEVIS, ktory jest caly czas aktywny - czyli, ze jestes caly czas studentem oraz na promesie powinna byc nazwa szkoly, ktora zgadza sie z I-20 oraz SEVISEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...