Skocz do zawartości

Wypożyczenie Auta W La - Ubezpieczenie


AgaO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planujemy z mężem wynająć samochód w LA na 3 tygodnie. Znaleliśy ciekawe oferty na www.rentalcars.com jednak coś mi nie pasuje z kwestiami ubezpieczenia samochodu. Niby jest napisane w warunkach ogólnych że ubpiecziecznie SLI oraz od uszkodzeń i kradzieży ale pobierają również depozyt, który wygląda na to że zostanie zwrócony jeżeli auto nie będzie uszkodzone itd. Wygląda więc na to że jest ubepieczenie od uszkodzeń ale dodatkowo jeszcze depozyt ( 250-500$).

poniżej fragment dotyczący depozytu:

"Wynajem samochodu z Wypożyczalnią Samochodów rentalcars.com zawiera ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od skutków uszkodzenia, zniszczenia (AC) i kradzieży. Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od skutków uszkodzenia czy zniszczenia obniża ryzyko najmu z całkowitej wartości szkody, do równowartości depozytu. Ubezpieczenie na wypadek kradzieży, obniża ryzyko najmu w przypadku kradzieży albo szkody odniesionej podczas próby kradzieży auta, do równowartości depozytu. W obu przypadkach są pewne wyjątki. Istnieje możliwość zniesienia odpowiedzialnosci za pozostawiony depozyt a więc zmniejszcznie ryzyka do zera. W celu uzyskania więcej informacji na temat zniesienia odpowiedzialności za wkład włsny należy skontakotwać się z Centrum Rezerwacji. W pewnych lokalizacjach odpowiedzialność za wkład własny/depozyt nie ma zastosowania o czym klient zostanie poinformowany podczas rezerwacji.

Cena wynajmu zawiera ubezpieczenie od skutków uszkodzenia, zniszczenia oraz kradzieży z bez wkładu własnego

Przy odbiorze samochodu, wymagane będzie pozostawienie depozytu. "

Proszę poradzcie o co chodzi, czy ktoś korzystał z tej wypożyczalni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej to firmy oferta? Co piszą na ten temat na stronie firmy? Jak to "pozostawienie depozytu" niby ma wyglądać skoro płacić będziecie zapewne kartą kredytową? Wypożyczałem parę razy samochód ale nigdy przez żadnych pośredników, i nigdy nie widziałem takich dziwnych depozytów czy też ubezpieczenia do któego trzeba zawsze dopłacić jak coś się stanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do tej firmy znajduje się na booking.com na dole strony. Zgodnie z informacjami na stronie rentalcars.com współpracują z największymi wypożyczalniami Avis, Alamo, Hertz itd. Jak rozumiem to coś jak booking.com tylko dla wypożyczalni aut.

Chyba nie ma co kombinować i trzeba szukać na stronach bezpośrednich firm wynajmujących bo coś czuje że możemy mieć problemy później. Ten depozyt mnie właśnie zaniepokoił, bo to trochę dziwne bo przecież obciążają moją kartę kredytową.Rentalcars.com ma call center i odpisują na maile, ale obecnie ucichli w sprawie wyjaśnienia kwestii depozytu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie dotyczyło właśnie z jakiej docelowej firmy była ta oferta, co znalazłaś na booking.com czy rentalcars.com. To ubezpieczenie by było załatwiane przez rentalcars.com czy przez firmę docelową? Ja zawsze chcę znać dokładnie takie szczegóły i rozumieć w co się pakuję, dlatego najczęściej tego typu pośredników i wyszukiwarki omijam i wolę sam przejrzeć oferty pięciu różnych firm i coś wybrać. Tak samo z biletami lotniczymi. Ale nie wiem, może ty tylko ja tak mam. Poza tym, nie wiem gdzie chcecie wynajmować ale w lokalizacjach na lotniskach jest drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rentalcars.com wysłałam zapytanei aby wyjaśnili mi kwestie ubezpieczenie poniżej odpowiedź. Nie zamówimy tam samochodu bo coś czuje że będą problemy, do tego nie widać na ofercie z jakiej wypożyczalni będzie auto chyba dopiero po zamówieniu wiadomo.

"W skład wynajmu wchodzi:

* Nielimitowany przebieg Wszystkie grupy samochodów

* Ubezpieczenie ( - Ubezpieczenie pojazdów mechanicznych od skutków uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży (AC) - Ubezpieczenie od kradzieży - Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) - Dodatkowe ubezpieczenia od odpowiedzialności (SLI) - Zabezpieczenie Kierowcy Podlegającego Ubezpieczeniu (UMP) )

* Podatki lokalne

* Opłata lotniskowa

* Opłata ewidencyjna (Oplata pobierana przez lokalizacje za wynajem na lotnisku lub Stacji Premium)

* Nawigacja Satelitarna

* Opłata HSF (za utrzymanie bezpieczeństwa wewnętrznego) "

"Cena wynajmu zawiera ubezpieczenie od skutków uszkodzenia, zniszczenia oraz kradzieży bez wkładu własnego

Przy odbiorze samochodu, wymagane będzie pozostawienie depozytu. "

"Your rental includes Collision Damage Waiver and Theft Protection with zero excess. "

Co oznacza, iż ubezpieczenia AC (LDW/ CDW) oraz OC (3rd Party Liability ) a także SLI są wliczone w cenę bez wkładu własnego/ with zero excess.

Depozyt w USA stanowi kaucję zabezpieczajacą blokowaną na Pańskiej karcie kredytowej w momencie odbioru.

Pobrany może zostać w sytuacji uszkodzenia szyb i opon czy też nie oddania samochodu w ustalonym terminie/ kradzieży auta przez Państwa.

Na miejscu mogą Państwo wykupić opcjonalnie ubezpieczenie szyb i opon w cenie w przedziale od $4.99- $13.99+VAT za dzień (opcjonalne/ płatne na miejscu)."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Znowu stare ale zeby uniknac na przyszlosc dla zainteresowanych kierowania sie takimi bzdurami jak powyzej napisze:

priceline.com - opcja negocjowania cen

hotwire.com - z duzym uprzedzeniem

rozne ludzie maja zboczenia, wiec jak ktos lubi byc dobrze dobitym wielkim dildosem moze sobie rezerwowac w "docelowej firmy"

tak sie robi tylko w przypadku corporate let albo jak sie zbiera jakies cudne punkty z credit card

w innym przypadku tylko te dwie firmy

torche przespalem z hotwire i z 14 baksow wskoczlo mi na 16 dziennie, wiec uzylem priceline i wrzucilem $13/day

"pricline is negociating...your offer has been accepted" fuck yeah!

spodziewalem sie ze mi dadza jakies deawoo czy inne cienko-ciento, nie takie rzeczy w hameryce

dostalem w kategorii :"economy" nowiutki ford fusion v6 3.6 ;-) za 13 baksow dziennie ;-)

ubezpiecznie w kalifornii NIE JEST WLICZONE, prawo tego nei wymaga, to jeden z nielicznych stanow gdzie tak jest

moje kanadyjskie pokrywa mnie (i cale ich zadymane szczescie, bo place $1600 za totalny basic 3-rd party...), nie wiem jak dziala np Polskie...z innego stanu USA na 90% nie bedzie problemu

Inaczej trzeba doplacic bezposrednio w ubezpieczalnie okolo $15 za dzien (czyli w moim przypadku wiecej niz renta, ala), albo znalezc alternatywne opcje

A u idiotow ktorzy pisza "+VAT" to bym nie zarezerwowal nawet hulajnogi. Jaki VAT? W USA nie ma VATu, jest sales tax! Inny w kazdej prowincji, w niektorych nie istniejacy (np Oregon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam rezerwuje tylko w docelowej firmie - konkretnie Hertzu. Mam status "President's Circle" i w czasie ostatniej podróży do Europy w Amsterdamie rezerwując full-size car dostałem Jaga FX - ale mistrz powyżej napisał że to głupie, więc już więcej nie będę tak robił... Lepszy Fusion - zdecydowanie... LOL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś rezerowałem przez kayak.com auto z firmy Sixt, jest to niemiecka-bodajże firma i solidna zarazem...cena była jedna z najtańszych porównywalan z hotwire...

Problem polega na tym że przy wypożyczaniu na miejscu Pani próbuje nam wcisnąć masę różnych niepotrzebnych ubezpieczeń i bajerów...mnie straszyła żebym wykupił ten abonament na autostrady bo jak nie wykupie to moge mandat wysoki dostac jak gdzies tam wjade, że jakieś assistance powinienem wykupić, dodatkowe cuda na kiju, że nawigację u nich bo moja działać nie będzie itd...Ja to wszystko olałem, miałem najtańsza opcję i wszystko było OK...a wszystkie dodatkowe opcje kosztuja bardzo drogo i w wiekszosci sie z nich nie korzysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...