Skocz do zawartości

Załatwianie Wizy B2 W Monachium Podczas Pracy Wakacyjnej


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przeszukałem dział, ale znalazłem jedynie posty osób na stałe przebywających za granicą. Mam 21 lat i studiuję we Wrocławiu podobnie jak moja dziewczyna. Chcieliśmy zwiedzić Stany i aby pokryć koszty wyjazdu podjęliśmy się pracy w Niemczech, gdzie zostaniemy do końca sierpnia. Jako, że zaplanowaliśmy wylot na połowę września postanowiliśmy załatwiać wizę w Monachium, ustaliliśmy dziś termin rozmowy na 20 sierpnia. Po umówieniu terminu zacząłem się obawiać czy nasza sytuacja nie wyda się konsulowi dziwna i czy nie będzie to solidny powód odmowy, Przede wszystkim podaliśmy we wniosku adres niemiecki - moi rodzice mieszkają tutaj od 8 lat, oboje zostaliśmy przez nich tutaj zameldowani (ja 7 lat temu, moja dziewczyna 2 miesiące temu). Sam innego adresu podać nie mogłem, gdyż mieszkanie we Wrocławiu wynajmuję jedynie podczas roku akademickiego. Oprócz tego przez ostatnie 2 lata w okresie wakacyjnym również pracowałem w Niemczech, w tym samym przedsiębiorstwie co teraz, co wpisałem w zakładce work/education (oczywiście jako primary occupation podałem student). Są również fakty świadczące na naszą korzyść - dziewczyna studiuje filologię francuską i zakwalifikowała się na program erasmus we Francji od lutego, ja zaś jestem studentem prawa, a więc kierunku, który nie daje zbyt wielu możliwości za granicą. Odbywałem również bezpłatne praktyki przez 7 miesięcy co mam potwierdzone na piśmie. Czy sytuacja ta nie jest aby zbyt skomplikowana? Z lektury forum wiem doskonale, że nie ma żadnego miernika szans uzyskania wizy, ale czy nasz przypadek ich nie obniża?

Pozdrawiam.

Edycja: We wniosku zgodnie z prawdą wpisaliśmy, że chcemy polecieć do Nowego Jorku, zwiedzić wschodnie wybrzeże, a następnie udać się do Kalifornii i wracać z Los Angeles. Oboje też jako współtowarzysza podaliśmy znajomego z Wrocławia, który aktualnie przebywa w USA na programie W&T, a w połowie września kończy pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koti a teraz jak umiesz jezyk,,kolejna sprawa to masz wrazie czego papier ze pracowales,pracujesz w Niemczech,masz moze karte pobytu czy cos innego..

Bo nalezy pokazac zwiazki ale z Niemcami a jak sam widzisz One sa jak i nie ma Ich za duzo ..

I teraz nie ma takiego czegos ze sie uczysz prawa to nie znajdziesz pracy zagranica,tutaj nie chodzi o prace w zawodzie ale np na budowie itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Język angielski znam na poziomie komunikatywnym, niemiecki na zaawansowanym. Moja dziewczyna biegle mówi po angielsku, po niemiecku jednak zaledwie na poziomie komunikatywnym. Posiadam zaświadczenia oraz rachunki wystawiane mi przez pracodawcę od 17 roku życia (co roku przyjeżdżam tutaj pracować w wakację, a następnie utrzymuję się z tego we Wrocławiu). Posiadam również zaświadczenia od pracodawcy wystawione mojej dziewczynie w zeszłym roku, gdyż pracowała w tym samym miejscu co ja. W Niemczech od 2. maja zeszłego roku nie wymaga się zezwolenia na pobyt lub pracę od obywateli krajów UE, jednak mam również moje zezwolenia wystawione przed tym dniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam nieco z innej strony. Czy w konsulacie w Monachium muszę udowadniać związek z Niemcami czy mogą brać pod uwagę również związek z Polską? Wydaje mi się, że o wiele łatwiej będzie mi udowadniać ten drugi przypadek. Oprócz tego przy ewentualnym niepowodzeniu czy mógłbym od razu próbować załatwiać wizę w Krakowie, ale z wnioskiem wypełnionym na adres wrocławski? Oczywiście po uprzednim zameldowaniu, gdyż mam zapewnione mieszkanie od września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam nieco z innej strony. Czy w konsulacie w Monachium muszę udowadniać związek z Niemcami czy mogą brać pod uwagę również związek z Polską? Wydaje mi się, że o wiele łatwiej będzie mi udowadniać ten drugi przypadek. Oprócz tego przy ewentualnym niepowodzeniu czy mógłbym od razu próbować załatwiać wizę w Krakowie, ale z wnioskiem wypełnionym na adres wrocławski? Oczywiście po uprzednim zameldowaniu, gdyż mam zapewnione mieszkanie od września.

koti, skoro jestes juz umowiony na rozmowe w Monachium to nie zawracaj sobie juz glowy Krakowem/Warszawa. Z tego co opisujesz sytuacja jest jasna wiec nie powinno byc problemu. Odpowiadaj normalnie na pytania konsula i to wszytsko:) Powodzenia!

Ja bylam wlasnie rok czasu w Kanadzie na programie IEC, a wczesniej spedzilam kilka lat na J1 w USA, w miedzy czasie (po powrocie ze Stanow a przed wyjazdem do Kanady) bylam kilka miesiecy w Polsce, ale bez zatrudnienia i juz po studiach wiec szanse mialam marne na otrzymanie wizy turystycznej w Polsce. W Kanadzie, bedac na rocznym programie, pracujac full time wize (B1/B2 do USA) dostalam bez problemu i konsul o zadne 'powiazania' czy to z Polska czy Kanada nie pytal:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze dokladnie na stronach danych Konsulatow ze nalezy takie cos wykazac jak zwiazki z danym krajem,,

I teraz zalezy od danego Konsula jak kto zobaczy i bedzie widziec ,jaka tez podejmie decyzje

sa osoby ze ida po wize w Polsce a mieszkaja w UK ,pare osob na forum takie cos opisywalo ale jak napisalem wyzej zalezy od danej osoby i rozmowy jak bedzie z wiza.

Kazda rozmowa jak i osoba jest inna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi ; )

Biorę pod uwagę Kraków bardziej w przypadku mojej dziewczyny - boję się, iż ona może mieć problem aby dostać tutaj wizę. Czy jeżeli dostanie odmowę tutaj może próbować ponownie w Krakowie po kilkunastu dniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...