Jump to content

Kilka Zdjec Z Wycieczki Do Lublina W Kwietniu Tego Roku


makdonald

Recommended Posts

Z mojej perspektywy jest to trochę przykre, że przedstawiasz z takiej strony miasto, w którym żyłeś, dorastałeś, jak da się wywnioskować z Twoich wcześniejszych postów z innych tematów. Wiadomo, że i zapewne w Twoim Ohio znajdą się miejsca rodem z Twoich zdjęć, ale tego jakoś nie pokazujesz... Smutne jest to tym bardziej z tego względu, że jak się domyślam jesteś Polakiem, czujesz się Polakiem (bo inaczej dlaczego byś się udzielał w języku polskim...?), a tymczasem na stronie polecanej przez usa.info.pl, bo tutaj znalazłem do niej odnośnik są opisane losy osoby, która wyjechała do Nowego Jorku, jak i są zamieszczone zdjęcia również z Lublina, troszkę w innej tonacji niż te zamieszone przez Ciebie (dla zainteresowanych: http://www.nowy-jork.com/fotki19.html ). Uprzedzając w Lublinie nie mieszkam, ale jest to trochę przykre. Dla chętnych zamieszczam poniżej jedno zdjęcie ciekawszego Lublina znalezione w minutkę poprzez google ze strony: http://lubelszczyzna.blox.pl/html , na której możecie obejrzeć z tego, co się zorientowałem Lublin, jak przedstawiam Wam poniżej oraz taki, jak pokazał Wam autor wątku.

NoweLubelskieCentrum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Maurycy, piekno architektoniczne w nowoczesnym wydaniu jest przerazajaco nudne. Jesli chodzi o Ohio to podsunales mi dobry pomysl. Niedlugo zamieszcze troche fotek z "Cleveland burbs" - tak beda wygladaly miasta po ataku nuklearnym + grabiezy przez bandy "looters" tego , co jeszcze po atomie zostanie...

bylo mnie poprosic to bym Ci tez inny Lublin pokazal a tak ;)

innych ludzi ,usmiechnietych i pozytywnie nastawionych do zycia :)

znam sporo takich i to w roznym wieku :)

jesli do tego mnie poznasz osobiscie to dodasz do tego grona nastepna osobe :)

Link to comment
Share on other sites

Każdy zna miłych ludzi i ładne miejsca, i chyba nikt nie mówi, że takich nie ma. Jednak ja po powrocie z USA do Polski przeważnie odczuwałem zderzenie z rzeczywistością taką, jak jest pokazana na obrazkach w albumie z pierwszego posta. Wychodzę na ulicę a tam nie żadne slumsy, żebracy itp, ale mimo że OK to po prostu tak jakoś szaro, ludzie łażą ze spuszczonymi nosami. W USA spojrzysz komuś w oczy przechodząc obok na ulicy to ten się uśmiechnie i spyta jak leci. W Polsce takie zachowanie byłoby nienormalne.

Link to comment
Share on other sites

To zdjęcie zamieściłem przykładowo, możecie spojrzeć w link podany we wcześniejszej wypowiedzi, ja obejrzałem wszystkie zdjęcia i są na prawdę fajne ujęcia starych kamienic, które się nie rozpadają... : )) To zdjęcie dodałem trochę celowo, bo jak na Polskę droga jest równa, światła działają i jest stosunkowo nowa zabudowa. sly6 nie mieszkam w Lublinie, ale kojarzę miasto, może wszystkich miejsc nie będę znał, ale chyba stosunkowo tamta część miasta jest dość szybko rozwijająca się... c4r0 ja nie neguję nastawienia Ludzi na ulicy, bo tutaj oddaję rację, ludzie są zazwyczaj smutni, zamyśleni itd., ale nie wydaje mi się, że Polska, czy też Lublin kojarzy się tylko ze starymi budynkami, z których odchodzi elewacja, starymi chodnikami, zardzewiałymi bramami : )) ? Po prostu trochę mnie to zabolało, że zostały przedstawione zdjęcia nie obrażając nikogo, ale w moim odczuciu ruiny... Co do zdjęć z Ohio czekam(y) zatem : )) .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...