Skocz do zawartości

Uk Police Certificate


duberman1985

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, bo trace juz sporo nerwow z zaswiadczeniem o niekaralnosci z Anglii...

Po pierwsze chodzi o platnisc, gdzie nie ma podanego zadnego numeru konta, a jak pytam w polskich bankach, western union etc. jest to wymagane. Spotkal sie juz ktos kiedys z ta aplikacja? Gdzie najlepiej wniesc oplate? Jesli mozecie pomozcie

Druga rzecz to to czy recepta lekarska moze byc potwierdzeniem mojego adresu? Nie mam zadnych rachunkow i innych listow.

A moze warto to olac i sciemniac na interview ze nie bylo sie tam wiecej niz 6 msc.? :D

Dzieki z gory za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Ja się też musiałam starać o police certificate z UK i miałam mnóstwo z tym zachodu. Odnośnie Twoich pytań:

- opłatę należy wnosić za pomocą czeku, ja miałam szczeście, bo mam jeszcze konto bankowe w Anglii otwarte, więc użyłam brytyjskiej książeczki czekowej, którą generalnie zawsz dostajesz jak otwierasz konto. Możesz więc zapytać się w swoim polskim banku, czy oni wydają książeczki czekowe (wiem, że sa z tym problemu, bo ja już kiedyś próbowałam i nie dałam rady, ale może to zależy od banku). Inny sposób to przez zaufanych znajomych mieszkających nadal w UK, posiadających książeczkę czekowa, ale to wymaga trochę starań niestety...

- potwierdzenie adresu: myślę, że recepta powinna być OK, nie spotkałam się z tym nigdy co prawda. Z tym, że ja musiałam dostarczyć DWA różne dowody, tak było napisane w instrukcji. Jeśli masz polskie konto bankowe, to internetowe rozliczenia miesięczne są idealnie. Ja użyłam również rachunku z przesyłki z Amazonu, jako że już była po angielsku. Są rózne sposoby na wykombinowanie tego. Poszperaj i może nawet tłumaczenie dowodu osobistego może być wystarczająca, w końcu zawiera on adres? A może jakiś dokument z urzędu o zameldowaniu byś dał radę zdobyć?

Polecam napisanie do nich maila z pytaniami (customer.services@acro.pnn.police.uk) Szybko i sensownie odpowiadają na maile z pytaniami i są bardzo pomocni.

Nie próbowałabym w tym wypadku oszukiwać, bo takie rzeczy łatwo mogą się wymsknąć podczas rozmowy, w końcu rok życia trudno ukryć... I przy okazji pobyt za granicą i to w anglojęzycznym kraju może działać na Twoją korzyść ;)

Jeśli masz jeszcze jakieś pytanie to z chęcią pomogę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi ze latwo cos sprawdzic ale jak sie napisze cos ze sie pracowalo w UK w jakis dokumentach i wtedy kiedys moze wyjsc i po co takie cos miec

a moze to sie kiedys przydac ..a tak sie kryc,ukrywac

przy K-1 takie cos nie pomaga ze sie wize otrzyma-trzeba sie kwalifikowac na nia,moze zaszkodzic potem jak sie nie napisze,nie da zaswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt, sciemniac nie ma co...

Czyli rozumiem, ze o numer konta nie mam sie co starac?ale zalatwianie przez znajomych potrwa wieki, a mi zalezy na tym zeby wyleciec za niesiac/gora dwa..nikt nie ma numeru konta do HPA? bo wiem ze moge stobic transfer bankowy, ale bez tego nie da rady..

Btw. myslicie ze moge liczyc na dostanie wizy i wylot pazdziernik/listopad? Zostalo mi tylko wyslac papiery i umowic sie na rozmowe, bo chyba nie w kazdym przypadku wysylaja request of evidence, prawda? Wystarczy dobra dokumentacja na interview? Dodam, ze petycje skladalismy w Kaliforni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez jak składałeś petycję w Stanach to też się płaciło czekiem i taki system operuje w UK... Możesz do nich pisać, ale wątpię, żeby Ci się udało, bo mają swoje procedury i tyle... Radzę więc się pospieszyć, bo wydanie tego zaświadczenia też trochę czasu zajmuje, trzeba liczyć przynajmniej 3 tygodnie jak nic... I bierz droższą przesyłkę, żeby CI nie zaginęło w poczcie na 3 tygodnie jak weźmiesz Standard Shipping.

Jakie papiery Ci zostały do wysłania? Masz na myśli DS-230i IV/F04 wysyłane do ambasady polskiej? Jak je prześlesz na emaila ambasady, oni odpowiadają po 2-3 dniach i od razu można się umawiać na terminy, teraz chyba 2 tygodnie się czeka, z tego co widziałam. RFE wysyłają tylko przy wstępnej petycji słanej do CSC, więc jeśli dostaliście NOA2 to już się o to nie masz co martwić, ale podajesz bardzo niedokładne dane, więc trudno mi odpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upewnij się, że wszystko jest czytelnie - ja np. kiedyś przegapiłem swój lot i musiałem jeździć do konsulatu 3 raz tylko dlatego, że ACRO wysłało moje zaświadczenie do miasta 'Todz'... Co prawda potem przysłali mi za darmo kopię, ale zdążyłem już przegapić lot i musiałem kupować nowy bilet.

Z tego co pamiętam to i tak musisz wysłać to komuś znajomemu z UK, kto potwierdzi twoją tożsamość podpisem na zdjęciu, więc niech ci ktoś na miejscu zamówi czek w funtach i nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje to niekoniecznie musi być ktoś z UK, bo to ważne żeby osoba znała Cię co najmniej 2 lata. Dla mnie podpisała się znajoma rodziców mieszkająca w Polsce, która mnie zna od urodzenia i nikt nie robił problemów :)

Upewnij się, że wszystko jest czytelnie - ja np. kiedyś przegapiłem swój lot i musiałem jeździć do konsulatu 3 raz tylko dlatego, że ACRO wysłało moje zaświadczenie do miasta 'Todz'... Co prawda potem przysłali mi za darmo kopię, ale zdążyłem już przegapić lot i musiałem kupować nowy bilet.

Z tego co pamiętam to i tak musisz wysłać to komuś znajomemu z UK, kto potwierdzi twoją tożsamość podpisem na zdjęciu, więc niech ci ktoś na miejscu zamówi czek w funtach i nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec napisalem maila do ACRO szybko mi odpowiedzieli, musialem tylko podac troche wiecej swoich danych i poslali mi numer konta, z tym udalem sie do banku, gdzie zrobiono mi przelew w funtach (oplata 110zlotych) kopie potwierdzenia spakowalem do koperty i wyslalem razem z innymi dokumentami.

Potwierdzenie zdjecia podpisal mi znajomy z urzedu skarbowego...zobaczymy ile to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec napisalem maila do ACRO szybko mi odpowiedzieli, musialem tylko podac troche wiecej swoich danych i poslali mi numer konta, z tym udalem sie do banku, gdzie zrobiono mi przelew w funtach (oplata 110zlotych) kopie potwierdzenia spakowalem do koperty i wyslalem razem z innymi dokumentami.

Potwierdzenie zdjecia podpisal mi znajomy z urzedu skarbowego...zobaczymy ile to potrwa.

Moje dokumenty oni otrzymali 4 kwietnia, 12 kwietnia wysłali na maila potwierdzenie, że już się tym zajmują, a 18 kwietnia już dostałam dispatch note wraz numerem do śledzenia przesyłki. Doszło do mnie do domu 25 kwietnia. Oczekuj więc mniej więcej miesiąc.

Super, że Ci pozwolili na konto wysłać, zaoszczedziło Ci to masę problemów

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...