Skocz do zawartości

Szczepienia


borutnia

Rekomendowane odpowiedzi

jak przedstawia sie sprawa z szczepieniami,które musze mieć czy wszystkie te które są na wykazie?iczy aktualne sa te które mam w książeczce jeszcze z czasów szkoły średniej a było to 15 lat temu a jeżeli już musze mieć to czy można zrobić na miejscu u lekarza wtedy kiedy będe na badaniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz miec wszystkich, wszystko zalezy od lekarza, jeden powie ze to jeszcze trzeba wziac drugi machnie reka ( ja np nie mialem szczepionki przeciwko zoltaczce ronionej).

Tak, u lekarza na miejscu mozna dostac szczepionki ( oczywiscie za doplata).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w warszawie. Z obiegowych opini wynika ze najlepiej tzn. najsprawniej ( bo wszystko w jednym miejscu), najtaniej i calkiem milo robi sie badania we wroclawiu. Krakow ma najgorsza opinie ze wzgledu na pozim kultury pracujacych tam osob ( bez wyjatku od recepcji po lekarzy).

Jak pisalem wszystko zalezy od lekarza, jezeli stwierdzi ze takie szczepionki sa potrzebne to bedzie je trzeba przyjac. Raczej nie wskazane jest przyjmowanie kilku szczepionek na raz ale zdarza sie ze niktorym aplikuja po 3-4 szczepionki po kolei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logiczne jest tez to ze dwuletnie dziecko nie musi ( wrecz nie moze) byc zaszczepione na to wszystko co dorosly czlowiek.

Nie wiem jak z czasem zalatwienia wszystkiego w jeden dzien. Wroclaw to kwestia 3-4 godz bo wszystko w jednym miejscu. Ja np w warszawie ja zaczalem o 7 rano od rentgena, potem pobranie krwi o 9, potem o 10 odbior rentgena, o 11 wizyta u lekaza, o 13 pobranie wynikow krwi, o 15 powtrona wizyta u lekarza z wynikami krwi. O 16 bylo po wszystkim. Nie wiem jak jest dokladnie w krakowie. Tez jest to chyb a wszystko w roznych miejscach, ale chyba w jeden dzien da sie zalatwic, trzeba dobrze zaplanowac. I nie zapomnij ze na wizyte u lekarza trzeba sie umawiac telefonicznie z wyprzedzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ale do wrocława to nie udam sie bo to drugi koniec naszego kraju najbliżej mam do krakowa własnie dziś sie umówiłem telefonicznie z bardzo miła panią zobacze jak to pójdzie dziecko akurat sie dobrze składa ma wszystkie tak,że ja żona i ja te badania zabieram z sobą czy one może idą do wa-wy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekarz wypelnia fomularze, cos w rodzaju takiego prostego wywiadu medyczynego ( jakies podstawowe zmierzenie cisnienia, osluchanie serca , pluc, sprawdzenie wzroku oraz kilkanascie pytan odnosnie przebytych chorob, operacji ogolnie stanu zdrowia). Dostajesz zamknieta koperte z tymi formularzami i zabierasz ze soba na rozmowe do ambasady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Borutnia - nie wiem z jakiego miasta jestes ale szczepienia zrób sobie w sanepidzie.. placisz około 80 zł na głowe a pani jest doskonale zorientowana jakie szczepionki trzeba dać jak sie do usa leci .

Dostaniesz Miedzynarodową książeczke szczepień a reszte badań - rentgen krew no i tą "magiczną" koperte do konsula zrób sobie w Krakowie.I tak jest za czym biegać zwłaszcza gdy sie miasta nie zna...........

Dziecko nie przechodzi szczepień w tym wypadku, należy jedynie mieć przy sobie jego książeczkę zdrowia.

pozdr :D

p.s. Dane adresowe masz w papiórkach do Interview ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...