Skocz do zawartości

College W Usa


zizzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam niespełna 20 lat, posiadam zieloną kartę. Mam zamiar podjąć naukę w collegu w Chicago (Oakton Community College). Chciałbym się dowiedzieć do kiedy można się zapisywać do takiej szkoły. Jak wygląda tam nauka, czy podobnie do polskich uczelni czy zupełnie inaczej. Mój angielski jest na średnim poziomie, więc czy są może tam jakieś klasy dla obcokrajowców, nie znających języka ? Jakby ktoś mógł trochę tą kwestie przybliżyć to będę wdzięczny. Pozdrawiam

Aha no i przede wszystkim ile orientacyjnie kosztuje semestr i jakie są warunki przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studia są trochę inaczej zorganizowane niż w Polsce. Nie sądzę, żeby były "specjalne klasy dla obcokrajowców". Uczyć się trzeba po angielsku i obcokrajowcy pewnie muszą zdać jakiś test (TOEFL?), żeby w ogóle aplikować. Deadline aplikacji, koszty, warunki przyjęcia - to są chyba pytania do tego konkretnego college'u. Byłeś na ich stronie? Zapytałeś przez maila? Zadzwoniłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...