Skocz do zawartości

Studia->Praca Medycyna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy może powinienem się już tym zajmować ale wydaję mi się że tak. W tym roku szkolnym 2012/2013 zaczynam pierwszy rok w Liceum Bio-Chem. Więc za 3 lata skończę szkołę. Do tej pory z nauką szło mi dobrze jednak stać mnie na jeszcze więcej. Zawsze chciałem wyjechać do Stanów ( pewnie jak większość ludzi) i tak pracować a później założyć rodzine itp ale to na razie nie ważne. Nie mam zielonego pojęcia co mam robić aby dostać się na studia medyczne w USA. Czytałem trochę o nich i wiem że nie są one tanie ale będę starał się o stypendium albo dofinansowanie na studia. Jednak przed tym czeka mnie jeszcze bardzo długa droga bo wiem że sama matura nie wystarczy żeby od tak sobie pójść na studia w Ameryce, jednak nie wiem co jest potrzebne. Z językiem się nie martwię bo wiem że przez te 3 lata mogę się jeszcze nauczyć tak aby w 100% porozumieć się z drugą osobą ( oczywiście teraz też z moim ang nie jest źle ale wiem że musi być lepiej). Dla niektórych może to być aż 3 lata ale mogę się założyć że gdyby zacząć to wszystko załatwiać to sporo czasu musi minąć aby móc dostać się na studia. Gdzieś czytałem że będę musiał najpierw w Polsce do tego jeszcze po liceum musze ukończyć coś z biologii i chemii ( czyli kolejne 2 lata nauki [bynajmniej tak mi się wydaje]) a założe się że potrzebna jest jeszcze fizyka. Zresztą, na razie nie mam o tym zielonego pojęcia i proszę o jakieś przybliżenie co i jak. Możliwe że jest już podobny temat jednak ja szukałem i na razie nic nie znalazłem jednak będę dalej szukał.

I jeszcze jedno.

Czy łatwo można by było później po studiach w Stanach otrzymać wizę aby można było na jakiś okres zamieszkać i tam pracować i prowadzić normalne życie ?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga na medycyne w USA wyglada tak: robisz 4 letnie studia undergraduate, konczac na dyplomie bachelors. Studia moga byc w jakiejkolwiek dziedzinie, ale musza takze pokrywac serie przedmiotow (na poziomie uniwersyteckim) biologia, chemia, chemia organiczna, fizyka itp. Jezeli chcesz sie dostac na medycyne, musisz miec jak najwyzsze stopnie i szalenie wysokie stopnie na egzaminie MCAT. Potrzebne jest tez jakies doswiadczenie pracy w jakiejs dziedzinie zwiazana z medycyna - praca w jakiejs przychodni, w laboratorium, w szpitalu itp.

Studiowac w USA jak najbardziej mozesz - jezeli masz $250,000+ - bo tyle beda kosztowaly 4 lata na amerykanskiej uczelni. Pomocy finansowej dla miedzynarodowych studentow jest malo - wiekszosc cudzoziemcow tu studjujac to albo dzieci bogatych ludzi, albo wyyyjadkowe przypadki: laureaci miedzynarodowych olympiad, sportowcy na swiatowej skali itp.

Studiowac medycyne w USA bedzie ci znacznie trudniej. W calym kraju jest moze 3-4 miedzynarodowych studentow medycyny: amerykanskie szkoly nie akceptuja wiele cudzoziemcow, chyba ze mozesz tu zostac po studiach. A na to, musisz miec legalny status. Wiec jezeli naprzyklad ozenisz sie z amerykanka w ciagu 4ech lat undergraduate, to moze ci sie uda. Ale jezeli nie masz legalnego statusu oprocz statusu studenta, to masz 99% szansy ze sie NIE dostaniesz.

A pozatym, szkola medycyny dla miedzynarodowego kandydata to nastepne $250,000+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli nie masz obywatelstwa albo nie jesteś rezydentem to szansa na to, że otrzymasz stypendium wynosi coś koło 1%. Nawet obywatelom ciężko jest się załapać na stypendium. Zresztą podaję cytat z FAQ Harvard Medical School

,,What is the average graduating debt of an HMS student? How does this compare with other schools?

The average graduating debt for the HMS Class of 2011 was $104,890. The national average for all medical schools was $161,290. The national average when comparing private medical schools was $176,675."

Czyli jak widzisz na średnia długu ludzi po studiach medycznych wynosi 161 tysięcy dolarów. Więc naprawdę przemyśl decyzję o studiach medycznych w Stanach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jeśli nie masz obywatelstwa albo nie jesteś rezydentem to szansa na to, że otrzymasz stypendium wynosi coś koło 1%. Nawet obywatelom ciężko jest się załapać na stypendium. Zresztą podaję cytat z FAQ Harvard Medical School

,,What is the average graduating debt of an HMS student? How does this compare with other schools?

The average graduating debt for the HMS Class of 2011 was $104,890. The national average for all medical schools was $161,290. The national average when comparing private medical schools was $176,675."

Czyli jak widzisz na średnia długu ludzi po studiach medycznych wynosi 161 tysięcy dolarów. Więc naprawdę przemyśl decyzję o studiach medycznych w Stanach.

Zgadzam sie co do tego ze nawet obywatelom jest ciezko zalapac sie na stypendium.U mnie na uczelni np sa takie kryteria ze na jakas tam pomoc mozna liczyc dopiero od 2 roku studiow.Ale najwiecej mozliwosci jest na ostatnim roku studiow.Ogolnie kombinuja jak sie da zeby kandydat jak najmniej kryteriow spelnial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...