Skocz do zawartości

Karalność Utrudnia Dostanie Wizy?


Rekomendowane odpowiedzi

Dlateg napisalem "JA" - bo to jest moja ocena sytuacji.

I interpretacja przepisow.

Zadalem sobie trud wpisania bzur w ten elektroniczny DS-160 i dobrnalem do tego straszliwie krzywdzacego pytania:

Have you ever been arrested or convicted for any offense or crime, even though subject of a pardon, amnesty, or other similar action?

Czy kiedykolwiek zostales aresztowany lub skazany za jakiekolwiek wykroczenie lub przestepstwo, nawet jesli zastosowano ulaskawienie, amnestie lub inne podobne dzialania ?

kiedykolwiek - w dowolnym blizej nieokreslonym momencie.

Przed wykonaniem jakiegokolwiek ruchu nalezy poprosic ambasade o wykladnie/tlumaczenie/interpretacje wyrazenia: arrested or convicted, bo to jest klucz..

Kto to zrobi na ochotnika? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ostatnio żaświadczenie z sądu, czy jestem karany. Dostałem je, jestem czysty, nie mam nic wpisane. Sprawa zakończyła si e dwa lata temu. Co teraz mogę wpisać w DS-160?

Mimo, że nigdy przenigdy nie byłeś karany (warunkowe umorzenie ma taki skutek) to raczej na pytanie z formularza powinieneś odpowiedziec twierdzaco, poniewaz oni nie pytaja sie, czy byles karany. Oni pytaja sie "Czy kiedykolwiek zostales aresztowany lub skazany". A co to tak naprawde znaczy i o co im chodzi moze Ci odpowiedziec tylko w konsulat, ambasada lub ewentualnie jakis prawnik znajacy sie zarowno na prawie naszym i ichnim.

Dowiedz sie u źródła i nam powiedz, a będziemy wielbić Twoje stopy :D

Byłem karany, czy też nie?

Nigdy nie byles karany. Postepowanie warunkowo umorzono.

Nie figuruję w końcu w krajowym rejestrze karnym.

Nie figurujesz, bo okres proby sie zakonczyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pytanie jest sformulowane jednoznacznie.

Tyle, ze ja swoj punkt widzenia juz wylozylem wczesniej - nie figurujesz w rejestrze - nie jestes karany.

Wiec chyba odpowiedz zalezy od sumienia danej osoby - wg jakiego prawa rozpatrujemy to pytanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedle polskiego prawa masz racje

wedle amerykanskiego jest inaczej ..

A pytanie jest jak pamietam od roku 2000 takie same .tutaj nic sie nie zmienilo,jedynie zasady umawiania ,formularze

tutaj nie chodzi tez o sumienie a to co moze wyjsc ,,ile to razy na forum ktos napisal ze jakbym wiedzial-wiedziala to bym cos innego wybrala

nalezy dac ludziom informacje pelna i wtedy niech podejmuja decyzje ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...