Skocz do zawartości

Intership - Zapotrzebowanie W Californii


maartynaa

Rekomendowane odpowiedzi

W marcu będę kończyła studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wydziale informatyki. W toku studiów uczyłam się zarządzać projektem informatycznym, bazami danych, systemami CMS i ogólnie informatyzacją całej struktury organizacji. Po studiach, przed udaniem się na studia magisterskie chciałabym wyjechać na intership do Californii, konkretniej do LA. Zależy mi bardzo na tej lokalizacji i mam świadomość tego, że jest to najdroższy stan. Czy ktoś się orientuje jakie są szanse by się dostać w konkretne miejsce jakim jest LA po kierunku łączącym dziedziny informatyczne i marketingu, bez doświadczenia zawodowego (wiem,że na inter. nie jest to wymagane, ale jednak mimo wszystko)? Przeglądałam oferty biur, jednak wpierw chciałam zrobić research na forum.

Byłabym wdzięczna za wszelkie udzielone informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi mowic ale bez doswiadczenia nie masz o czym marzyc... Co z tego ze pokazesz papiery z polskich studiow skoro nie masz doswiadczenia, a to tutaj jest prorytetem. Wg mnie to jest za powazne stanowisko. Lepiej znajdz prace w PL lub w innym kraju UE, zdobądź doświadczenie, kompetencje i wtedy możesz zacząc naprawdę o tym myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chodziło mi o intership płatny, bo widziałam oferty inter., które nie wymagały doświadczenia a były jak najbardziej płatne, jednak nie dotyczyły mojej dziedziny. Nie pracowałam w zawodzie, ale myślałam, że na programie intership (nie training) jest taka możliwość. Będę dzwoniła jeszcze do biur, tylko wpierw chciałam poznać obiektywną opinię, bez "zamydlania oczu" o szansach dostania się.

Dziękuję za wszystkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ilya, jestem na internshipie i to blisko LA, ale nie na informatycznym.

Wracając do tematu. Zarządzanie procesami produkcji nie wygląda mi na zadanie, do którego firmy szukałyby osób spoza USA. Ale nie wiem na czym to dokładnie polega, więc mogę się mylić. Firmy w branży technologicznej poszukują na stażystów przeważnie ludzi sprytnych, zdolnych, pomysłowych, o świeżym umyśle i mających jakąś wiedzę w danej dziedzinie, niekoniecznie doświadczenie. Chcą takich ludzi, którzy przy pracy nad jakimiś nowymi produktami czy technologiami będą mieli dobre pomysły, będą wpadać na ciekawe i przydatne rozwiązania. Będą wynalazcami. Nie każdy takie zdolności ma więc "łowcy talentów" szukają takich ludzi na całym świecie, i firmy chcą ściągnąć ich do siebie dzięki temu wyprzedzając konkurencję w opracowywaniu nowych rozwiązań. Czy to co napisałem pasuje do Twojego kierunku? Co do samego znalezienia posady na staż, musisz sama szukać na stronach firm, wiele dużych firm ma na swoich stronach dział Career i tam są często oferty stażów. Widziałem takie oferty w firmach w których sam szukałem: Agilent, CVI Melles-Griot, Coherent, JDS Uniphase. Jeśli jest firma, która nie przedstawia ofert na stronie ale Ciebie interesuje, to pisz do nich i pytaj czy nie przyjęli by kogoś na staż. Powinnaś (nie chcę napisać, że musisz, ale chyba musisz) mieć czym zabłysnąć i wyróżnić się wśród innych ludzi. Nie wiem znów na czym polegałaby twoja praca czy na czym polegały studia, ale jeśli masz jakieś projekty wykonane na własną rękę albo jakieś wyniki w konkursach, to się bardzo liczy i należy się takimi rzeczami chwalić. Firmom tym możesz powiedzieć, że będzie Ci potrzebna wiza ale powinnaś przekonać ich, że sama się zajmiesz papierkami i że nie będzie to dla nich jakaś kupa dodatkowej roboty. Wówczas, jeśli już znajdziesz firmę, która będzie zainteresowana tobą, to wtedy skontaktuj się z jakimś biurem które może sponsorować J-1 i powiedz, że masz firmę która chce Ciebie jako stażystkę i że chcesz w związku z tym nawiązać współpracę, żeby oni załatwili formalności. Takie coś wymaga dużo pracy (znalezienie praktykodawcy a potem ogarnięcie formalności), wymaga samozaparcia, jakichś osiągnięć w przeszłości i trochę szczęścia, plus jak się uda to pewnej inwestycji (wszystkie opłaty, samolot, itp). Tak by to wyglądało jeśli chcesz wziąć sprawy w swoje ręce a nie wybierać tylko z tego, co dane biura mają na swoich listach (bo z tego co piszesz to za wiele nie mają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

W marcu będę kończyła studia inżynierskie na kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji na wydziale informatyki. W toku studiów uczyłam się zarządzać projektem informatycznym, bazami danych, systemami CMS i ogólnie informatyzacją całej struktury organizacji. Po studiach, przed udaniem się na studia magisterskie chciałabym wyjechać na intership do Californii, konkretniej do LA. Zależy mi bardzo na tej lokalizacji i mam świadomość tego, że jest to najdroższy stan. Czy ktoś się orientuje jakie są szanse by się dostać w konkretne miejsce jakim jest LA po kierunku łączącym dziedziny informatyczne i marketingu, bez doświadczenia zawodowego (wiem,że na inter. nie jest to wymagane, ale jednak mimo wszystko)? Przeglądałam oferty biur, jednak wpierw chciałam zrobić research na forum.

Byłabym wdzięczna za wszelkie udzielone informacje.

Tak z ciekawości, udało ci się coś znaleźć? Ja szukam,co prawda w innej branży i coś wydaje mi się, że będzie ciężko, bo większość ofert jest bez wynagrodzenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...