Skocz do zawartości

Wylosowanie, A Pobyt W Usa. Gdzie Się Odbywa Rozmowa Z Konsulem?


Peter87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Czytam forum od jakiegoś czasu. Postanowiłem się zarejestrować i zadać kilka pytań, bo moja sytuacja jest dość skomplikowana i w razie czego chcę się na wszystko przygotować.

Od trzech lat biorę udział w programach typu Work and Travel z wizą J-1 przyznawaną na okres 3-5 miesięcy. Aplikuję w tej chwili o zieloną kartę. Jednak latem 2013 roku znów mam zamiar wyjechać z wizą J-1 na 2-3 miesiące. Mój wyjazd mam zaplanowany na początek czerwca.

Załóżmy, że 2 maja (wiem, że wyniki są 1 maja, ale czasu amerykańskiego, a 2 maja są moje urodziny więc po północy mam zamiar sprawdzić- takie moje "widzi mi się" ;) ) sprawdzam i jest! Wylosowali mnie. Zgodnie z tym, co tu piszecie jak najszybciej muszę rozpocząć "papierkową robotę" żeby się załapać na rozmowę z konsulem. Znając mnie po tygodniu wszystkie papiery będę miał ogarnięte- akurat tu bywam wręcz nadgorliwy :D

Dalej, piszecie, że po 4-6 tygodniach jest rozmowa z konsulem. ALE... miedzy ok 5 czerwca- ok 10 sierpnia jestem w USA (tu podaje możliwie najpóźniejszy wyjazd i możliwie najwcześniejszy powrót). Czyli wychodzi na to, że... no właśnie na co?

Pytanie 1: czy mam jakikolwiek wpływ na termin rozmowy z konsulem? Czy po otrzymaniu informacji, że dostali dokumenty, wszystko jest ok i zapraszają na rozmowę tego i tego dnia, mam możliwość poproszenia o przesunięcie tego terminu z uzasadnionego powodu?

Pytanie 2: Czytałem, że nie muszę być w Polsce by aplikować. Czytałem też, ze mogę być nawet w USA by aplikować. Czy rozmowa z konsulem musi więc odbyć się konsulacie/ambasadzie przypisanym do mojego miejsca zamieszkania. Czyli w moim przypadku, jako wrocławianina, w Krakowie? Czy mogę taką rozmowę odbyć gdzieś w USA? A jeśli nie w USA (no bo przecież USA nie ma swoich konsulatów w USA O.o ) to np. w Ottawie, Toronto, Montrealu, czy innym kanadyjskim mieście, gdzie zdecydowanie jest bliżej z Connecticut niż do Krakowa :D

Pytanie 3: Właściwie już na doczepkę, by nie zakładać nowego tematu... Mam już licencjat, jednak robię drugi kierunek i obronę przewidzianą mam w czerwcu-lipcu 2014. Czytałem, że mając GC, wyjechać muszę w okresie października 2013 do końca września 2014, jednak nie później niż 180 dni po rozmowie z konsulem, która ma być im wcześniej, tym lepiej. Czyli w praniu wychodzi, że przy wylosowaniu i szybkim załatwieniu formalności w Polsce mogę zostać najwyżej do zimowej sesji. Czy widzi ktoś choć cień szansy bym zdołał ogarnąć wszystko inaczej niż super zaoczny semestr i przyjazd do Polski na kilka dni by ogarnąć sesję i obronę (tak, moja uczelnia by na takie coś przystała- powiedzmy, ze mam tam pewne fory ;) ).

Z góry dziękuję na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie nie masz zadnej rozmowy o GC od tego zacznijmy,

Kolejna sprawa to mozesz wszystko przesuwac jak rozmowe i miejsce ale to jest loteria wizowa i zadna wiza nie czeka na Ciebie ..zobacz moze jaki masz numer i wtedy podejmiesz jakas decyzje co do rozmowy czy to w USA czy tez w Kanadzie czy w Polsce

Rozmowe mozesz miec na terenie USA w oddziale imigracyjnym w danym miejscu,w forumlarzu musisz to zaznaczyc

Co do Kanady to musisz tam wjechac aby miec taka rozmowe ..

Pamietaj tez ze badania beda drozsze w USA , w Kanadzie ale chyba to wiesz.

I teraz jesli nie bedziesz na terenie USA w danym czasie to moze wpisz ze masz miec rozmowe w Polsce i juz :)

co do obrony to mozesz poleciec do USA,odebrac GC i numer SSN i wrocic ,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej, piszecie, że po 4-6 tygodniach jest rozmowa z konsulem. ALE... miedzy ok 5 czerwca- ok 10 sierpnia jestem w USA (tu podaje możliwie najpóźniejszy wyjazd i możliwie najwcześniejszy powrót). Czyli wychodzi na to, że... no właśnie na co?

rozmowy o wize dla wylosowanych w dv-2014 rozpoczna sie w pazdzierniku 2013 (a informacja o dokladnym terminie rozmowy bedzie udostepniona na 4-6 tyg. przed nia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowy o wize dla wylosowanych w dv-2014 rozpoczna sie w pazdzierniku 2013 (a informacja o dokladnym terminie rozmowy bedzie udostepniona na 4-6 tyg. przed nia)

Na 100% ? Bo to by właściwie rozwiązało wszystkie moje potencjalne problemy! :D

W Krakowie nie masz zadnej rozmowy o GC od tego zacznijmy,

Kolejna sprawa to mozesz wszystko przesuwac jak rozmowe i miejsce ale to jest loteria wizowa i zadna wiza nie czeka na Ciebie ..zobacz moze jaki masz numer i wtedy podejmiesz jakas decyzje co do rozmowy czy to w USA czy tez w Kanadzie czy w Polsce

Rozmowe mozesz miec na terenie USA w oddziale imigracyjnym w danym miejscu,w forumlarzu musisz to zaznaczyc

Co do Kanady to musisz tam wjechac aby miec taka rozmowe ..

Pamietaj tez ze badania beda drozsze w USA , w Kanadzie ale chyba to wiesz.

I teraz jesli nie bedziesz na terenie USA w danym czasie to moze wpisz ze masz miec rozmowe w Polsce i juz :)

co do obrony to mozesz poleciec do USA,odebrac GC i numer SSN i wrocic ,.

Właściwie od czego zależy ten numer? Bo to jest rzecz tu, której nie łapię... Losują powiedzmy 100 000 osób, i jeśli mam numer np. 1987 to co to dla mnie oznacza?

Nie w Krakowie, więc jeśli w Polsce to tylko ambasada w Warszawie?

Wjazd do Kanady nie jest dla mnie problemem- mam wizę wielokrotnego wjazdu do USA + biometryczny paszport. Koszty badań są większe, ale w maju jeszcze jestem w Polsce, więc w razie czego badania robię jeszcze w maju ;) No ale jeżeli pierwsze rozmowy odbywają się w październiku to nie powinno być żadnego problemu :D

Dzięki wielkie za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak rozmowy zaczynają się zawsze od października na nowy rok fiskalny także jak zostaniesz wylosowany (na 98% nie zostaniesz) to wtedy jak wyslesz dokumenty to rozmowę najwcześniej możesz miec w październiku....

Natomiast te numery które przydzielają wylosowanym mówia o kolejności wezwań na rozmowe...

W visa bulletin co miesiąc są publikowane tzw cut offs na kolejny miesiąc i wtedy rozmowy mają ludzie z tymi własnie numerami teraz o ile się nie myle cutt off dla europy na grudzień to jest coś około 9000 tzn ze jak masz nr wyższy np 15000 to czekasz dalej i nie zostaniesz wezwany na rozmowę...jeżeli masz nr np 25000 to możesz się szykowac na rozmowę np na czerwiec 2014 roku...

Także w twoim przypadku jeżeli zostaniesz wylosowany będzie istotne aby wysłac dokumenty szybko a nie po powrocie z USA i tylko tyle ...chyba że miałbyś bardzo niski numer wtedy musiałbyś się spieszyć z powrotem żeby zrobić badania tutaj i się przygotować

ale ja bym nie radził ci sie martwić na zapas szczególnie że szanse sa minimalne...jak myślisz poważnie o emigracji to lepiej na tym w&t tam zaciąż z jakąś amerykanka i będzie wtedy z górki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne, bo minimalne, ale są. Powiesz, że jestem naiwny, ale ja jakoś w glębii serca wierzę, że się uda. A takie martwienie się na zapas paradoksalnie pomaga ;)

Dalej do końca nie kumam o co chodzi z tymi numerami, ale... Nie muszę, bo to co wiedzieć muszę już wiem- czyli w maju jak najszybciej papiery wysłać. Po wylosowaniu oczywiście ;)

Dzięki za odpowiedzi!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy sa w Polsce tylko w Warszawie

bylo pare razy o tym pisane na forum..

a wiesz ze badania ze nie sa wieczne wiec zrobisz je w maju a np zaproszenie dostaniesz w grudniu np majac niski numer i moga byc juz nie wazne takie badania

jak widzisz mozesz wydac kase bez potrzeby zadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi numerami to nie ma co kumać, jak wygrasz masz przydzielony numer i pozniej masz rozkład ze w pazdzierniku ida osoby na rozmowy z numerami do 5000 na przykłąd w listopadzoe ci ktorzy maja numer mniejszy od 10000 itd...wiec jak masz numer daleki to na podstawie wczesniejszych lat mozesz sobie wyliczyc kiedy mniej wiecej bedziesz wezwany o ile bedziesz wezwany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...