Skocz do zawartości

Wiza B2 Drugie Podejscie. Czy Warto?


Przemo20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy warto ubiegać się po raz drugi o wizę turystyczną. Od pierwszej rozmowy z konsulem mina ponad rok. Moja sytuacja nie wiele się zmieniła - na chwile obecna nie posiadam umowy o pracę. Posiadam środki na wyjazd i utrzymanie się . Wyjazd czysto turystyczny.

Dziękuje za każda odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobowac mozesz...jesli masz na to fundusze, to jak to kolega powyzej powiedzial, nie dowiesz sie dopoki nie sprobujesz... ALE

Nic cie nie laczy z Polska, ponadto, podtrzymujes fakt, ze posiadasz srodki na "np wynajecie mieszkania w US i szukania pracy nielegalnie". Lepiej jakbys mial prace, byl posiadaczem domu/mieszkania/ziemi, a przede wszystkim nie mial nikogo w USA i w dodatku "bez zadnego statusu"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakbys mial prace, byl posiadaczem domu/mieszkania/ziemi, a przede wszystkim nie mial nikogo w USA i w dodatku "bez zadnego statusu"...

o tak ziemia,mieszkanie lub tez dom duzoo pokazaju i wiza jest w kieszieni...od kiedy to Promise czytalas i czytasz forum ze tak piszesz

Ja nie mialem nic i dostalem wize ,oprucz pracy wiec mozna dostac wize tak czy tez nie

a byl ze mna chlopak co mial zimie,dom a wizy nie dostal zadnej i jest duzo takich przypadkow

kolejna sprawa to jak pokazac ze ma sie ziemie,dom bez okazywania czegos na pismie?a pismo-mozna zalatwic ziemie na siebie-zaden problem

bo kto teraz okazuje papiery o ziemi-domu na rozmowie jak idzie po wize?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakbys mial prace, byl posiadaczem domu/mieszkania/ziemi, a przede wszystkim nie mial nikogo w USA i w dodatku "bez zadnego statusu"...

o tak ziemia,mieszkanie lub tez dom duzoo pokazaju i wiza jest w kieszieni...od kiedy to Promise czytalas i czytasz forum ze tak piszesz

Ja nie mialem nic i dostalem wize ,oprucz pracy wiec mozna dostac wize tak czy tez nie

a byl ze mna chlopak co mial zimie,dom a wizy nie dostal zadnej i jest duzo takich przypadkow

kolejna sprawa to jak pokazac ze ma sie ziemie,dom bez okazywania czegos na pismie?a pismo-mozna zalatwic ziemie na siebie-zaden problem

bo kto teraz okazuje papiery o ziemi-domu na rozmowie jak idzie po wize?

drogi sly6:

Tak wiec, bedac posiadaczem CZEGOKOLWIEK nikt inny poza toba nie moze sprzedactwojej wlasnosci bez twojej obecnosci..CZYZ NIE??

Tak wiec, posiadanie ziemi, mieszkania, domu lub firmy w Polsce jest jak najbardziej wiazace z krajem...CZYZ NIE??

I tak jak to ujales, to wlasnie moze byc PROMISE :D A moj nickname, od zawsze byl PRIMROSE :D Ps.Bez urazy:)

Rozumiem, ze jestes ze Slaska???-to tylko tak na marginesie...

Nikt nie idzie i nie macha konsulowi papierami w okienku...ale jest mozliwosc, ze sie ciebie zapyta, co go wiaze z krajem i jaka moze dac konsulowi gwarancje, ze tu wroci?? (akurat ja mialam kiedys owe pytanie...) Na pytania zadane przez konsula odpowiadasz krotko i tresciwie, nie rozgadujac sie.A dokumenty warto miec ze soba...lepiej jest miec, niz nie miec-niezaleznie od sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą umową o pracę to jest lipa, że jej nie mam. A czy oni tam dokładnie sprawdzają wiarygodność przedstawianej umowy o pracę?

Wiesz...z tym sprawdzaniem to czasem sie mozna niemile zaskoczyc.Bo jaki jest problem sprawdzic...Zaden.Tak samo jak tutaj wpisuja twoj numer Social Security i widza wszystko czarno na bialym, tak samo wpisujac twoj NIP widza, czy pracujesz (zakladajac oczywiscie, ze ZUS ma zaktualizowane dane) :D

Zalatw sobie umowe zlecenie - to zawsze jakas praca..Generalnie praca sie nie liczy, bo mozesz pracowac na tzw. wolontariacie i nie otrzymywac za to wynagrodzenia.

Najwazniejsze jest, jakiej wysokosci wynagrodzenie otrzymasz za wykonana prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna umowa ,ziemia nie pomoze jak zle wypadniesz na rozmowie,,od tego nalezy zaczac,,,

jeszcze raz napisze ile to oosob na tym forum jak na innym pisze ze nic nie pokazalo i wyszlo z wiza z kieszeni

I tak jest na dzien dzisiejszy

I teraz jak ktos mysli ze pokaze taka umowe to wiza bedziesz w kieszeni to moze sie nie zle przejechac,bo dlaczego wizy nie ma jak pokazalem umowe,mam zwiazki z krajem

oczywiscie jest to plus jak sie pracuje ale nie taki ze ma sie wize w kieszeni

PRIMROSE,,tak oczywiscie Twoj jest taki nick.

zadnej umowy lewej nie brac bo czasami takie cos wychodzi na rozmowie lub tez moga inaczej to sprawdzic

lepiej juz tak isc jak sie isc

co do wolonatriatu to jest jakies wyjscie ale jesli sie w tym jest aby powiedziec i czuc to ..tak samo wyjdzie ze ktos cos sciemnia jak nie jest wolontariuszem

znam takie przypadki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...