Skocz do zawartości

Alkohol=ile ze stanów


bochen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Witam wszystkich

mam proste pytanie

ile i jakiego alkoholu moge przywieźć ze Stanów do Polskii?

z góry dzieki

wróciłem 23 maja , miałem 3 litry whisky i 2 litry tequili , bez zadnych problemów ,nic nikt mi sie nie pytał :wink:

nikt nic nie pytal, bo cie celnicy nie dorwali. a pani z check-in'a cie o takie rzeczy nei zapyta... ;-)

dozwolone sa te ilosci:

250 papierosów lub 50 cygar, lub 250 g tytoniu, lub każdy z tych towarów w odpowiednich proporcjach.

1 litr wysoko procentowego alkoholu powyżej 22% lub 2 litry wyrobów winiarskich lub 5 litrów piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Mam pytanie odnosnie alkoholu w USA. Na forum jakos malo o tym jest informacji.

Jakie tam alkohole sa popularne? Wino, piwo? I jakie ceny oraz moc alkoholu. I czy jest szansa dostac tam jakies europejskie piwo typu Heineken.

moze ktos wie cos na ten temat. Wszelkie opienie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie tam alkohole sa popularne? Wino, piwo? I jakie ceny oraz moc alkoholu. I czy jest szansa dostac tam jakies europejskie piwo typu Heineken.

amerykanskie piwa - popularne.

wina - mimo ze usa to jeden z najwiekszych producentow win na swiecie - amerykance nie wiedza co to wino.

alkohole mocne (powyzej 15%) sa najpopularniejsze. spozywane sa wszystkie jego odmiany z uwagi na niskie ceny i powszechna dostepnosci. zdecydowanie latwiej odpowiedziec jakie marki w ramach poszczegolnych gatunkow sa najpopularniejsze / najwyzej cenione.

ceny - nominalnie i realnie smieszne.

piwa importowane - dostepne, choc widoczna jest dominacja kilku(-nastu) marek.

nara, heh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanskie piwa - popularne.

I nie do przełknięcia ;)

wina - mimo ze usa to jeden z najwiekszych producentow win na swiecie - amerykance nie wiedza co to wino.

Nie wiedzą bo nie piją, ale dobre stołowe wina można kupić bez problemu nawet w supermarkecie (nie we wszystkich supermarketach, przyznaję). Lepsze wina - w sklepach z alkoholem. Tak jak w Polsce :lol: Ceny importowanych win są dość wysokie, ale amerykańskie są całkiem dobre, przynajmniej te ze średniej półki, super-drogich nie piłam.

Jeszcze jedna uwaga odnośnie wina - mnie nie udało się znaleźć sprzedawcy który wiedziałby co sprzedaje. Jak sobie przypomnę kupowanie wina we Włoszech to łza się w oku kręci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykanskie piwa - popularne.

I nie do przełknięcia :lol:

TO widocznie nigdy nie mialas Yuengling. Polecam

http://www.yuengling.com/ :piwko:

RESPECT !!!

yuengling to najlepsze piwo jakie pilem w zyciu a duzo pije. przebija wszystko, moze oprocz Kozlaka ( ale to w sumie dwa rozne rodzaje ).

cavscout - widze ze jestes w PA, sprobuj sobie tez Straub'a jak bedziesz mial okazje.

w stanach mozna znalezc bardzo dobre piwa i ale, tylko trzeba kupowac te lokalne. no ale niektorzy widza tylko jakies Keystony, Coors Lighty itp w 30 packach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...