Skocz do zawartości

Wiza Bez Potrzeby Odbycia Rozmowy. Pytanie.


Cesary

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem nowy i zadam na początek interesując pytanie. :)

Wraz z przyjaciółmi chcemy, z okazji urodzin zafundować koleżance wyjazd na tydzień do USA, podczas którego miałaby możliwość obejrzenia meczu NBA. Jej rodzice o wszystkim wiedzą i zdają sobie sprawę z formalności jakie muszą spełnić.

Osoby, które by miały polecieć do USA to przyjaciółka oraz jej opiekun (Tata). Przyjaciółka jest niepełnoletnia, choć podczas pobytu na terenie USA skończy 18 lat (czym to skutkuje?).

Pytanie brzmi czy jest możliwość aby Tata załatwił wizę w jej imieniu. To ma być niespodzianka, a jednak taka rozmowa przekreśliłaby wszystko. Nigdy do tej pory nie ubiegali się o wizę amerykańską. Pobyt wynosiłby ok.tygodnia - potwierdzeniem bilety w obie strony oraz bilety na mecz. Da się coś z tym zrobić? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak dobre argumenty

ale widze ze malo co czytales

To Ona musi przekonac Konsula po co leci,na ile czasu do USA i na tym nalezy sie skupic a nie ze ma rodzicow bogatych..

Ma miec ulozony plan zwiedzania,pobytu

Bilety i potwierdzenia moga malo dac jak zle wypadnie na rozmowie,jak wyjdzie ze wiza musi byc ;)

wcale nie musi ale moze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle się wyraziłem trochę, przepraszam. :)

Oczywiście, że nikt by tak nie mówił na rozmowie - "jestem bogaty, więc dajcie mi wizę" - raczej myślałem, że będzie to dobrze odebrane przez urzędników w konsulacie, bo będą mogli wykazać te "trwałe więzy z krajem".

Właśnie to mnie martwi, bo ile wcześniej się starać o wizę? 2 miesiące wcześniej? Szkoda by tak psuć niespodziankę przez formalności.

Co najwyżej będzie trzeba. Rozumiem, że o spotkaniu rodzinnym nie ma mowy? Tzn. Tata i córka razem na rozmowie z konsulem?

Oczywiście plan pobytu będzie bardzo szczegółowy i przedstawiony na rozmowie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...