Skocz do zawartości

Wiza Turystyczna A Wyciąg Z Konta/gotówka Przy Sobie


Rekomendowane odpowiedzi

A ja z innym pytaniem. Wylatuje do Stanów 10 listopada na niecały miesiąc. Ile musze posiadać i przedstawić urzednikowi środków finansowych na wydatki? Tzn czy jest jakoś odgórnie przyjęte że na dzień pobytu w USA potrzeba x $ ? Zabieram ok 2,000 $ myśle że to wystarczy, ale czy według urzednika będzie to wystarczająco, a może za dużo?

I drugie pytanie, ponieważ gotówki zabieram tylko 300$ i tyle tylko będe miał w kieszeni, reszte pieniądzy na koncie bankowym. Czy moge przedstawić mu wyciąg z konta w polskich złotówkach? Przypuszczam, że wszyscy pokazują w dollarach, ale powiem mu że posiadam konto walutowe i będe sobie wymieniał pieniadze przez internet na bieżąco. Może sie przyczepić o coś takiego?

Nie chciałem zakładać nowego tematu żeby nie robic syfu na forum

W USA i na całym świcie coraz rzadziej ludzie korzystaja z gotówki coraz czesciej tylko z kart kredytowych...

mozesz spokojnie powiedziec ze masz 300 usd i karty kredytowe ktorymi masz zamiar za wszystko placic...

nie przyczepi sie bo nie wie jakie masz limity na karcie itd...tylko powiedz mu ze masz po prostu karty kredytowe i tyle...

o walutomacie czy innym wymieniaczu lepiej nie wspominaj nic, pomysli ze cos kombinujesz dla nich to za trudne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi

Lecę zwiedzić wschodnie Stany (Płn : DC, NY, Philadelphie, Boston, Niagara Falls i potem południe : Atlanta, Memphis, Nashville, byc może Orlando i Everglades Park) Lecę sam, nie mam tam znajomych i rodziny. Robiłem rozeznanie m/w w kosztach hosteli i wychodziło ok 25 $ /dzień. Za środek komunikacji obrałem amtrak. Chcę zwiedzać, także myśle o kupnie City Passów, zakupy raczej odpadają no chyba, że jakies małe pamiątki. Bilet powrotny kupiony. Myślę, że te 2,300 $ wystarczy, tzn mam taką nadzieje. W najgorszym wypadku mam co nieco jeszcze na koncie oszczędnościowym, choć nie ukrywam, że wolałbym tego nie ruszać :)

Mam jeszcze ostatnie pytanie, dotyczące trochę innego tematu. Spotkaliście się kiedykolwiek z sytuacją w której na lotnisku sprawdzali komuś laptop i jego zawartość na dysku twardym. Słyszałem, że ryzyko takie istnieje. Mam kilka albumów w formacie mp3, kilka filmów i seriali, a zgrać na płyty nie mogę ponieważ to mały netbook i nie posiada napędu :)

Jedyna opcja to usunąć pliki lub je dobrze schować, (zgrać na pendrive?). Często podróżuje i nie byłem jeszcze swiadkiem takiego incydentu na lotnisku, a słyszałem że w Stanach się to zdarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witajcie.

Więc podsumowując, nigdzie nie jest konkrtnie powiedziane, że powinienem posiadać przy sobie gotówkę na wakacje. Jedynie co, to mogą spytać ile $ mam przygotowane. I można okazać karty debetowe/kredytowe.

Czy dobrze mówię?

Czy ewentualnie dla bezpieczeństwa posiadać przy sobie jakąś sumke? 1000$ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...