Skocz do zawartości

Szkoła W Usa


CzornyBanan

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest taka:

Jetem obecnie w gimnazjum w Polsce, udało nam się zdobyć GC i pewnie przeprowadzimy sie do USA.

Tylko co ze szkołą ?

Czy w NYC znajdę jakieś szkoły w amerykańskim systemie, ale z nauczaniem po polsku ?

Mimo tego że za 2 lata mogę podejść do CAE to i tak czułbym się niekomfortowo ucząc się na codzień w de facto obcym języku.

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje corki uczeszczaly zarowno do katolickich jak i publicznych szkol na Queensie w NY i musze Cie zmartwic: w stanie New York nie ma szkol z polskim jezykiem wykladowym. Szkoly podstawowe (nie wiem jak jest z gimnazjami, a le prawdopodobnie tez) oferuja klasy ESL English as a Secon Language, ktore to po prostu przygotowuja nieanglojezycznych uczniow do nauki w USA. Znam Grover Cleveland High School, o ktorej wspomina Gal. Uczeszcza tam duzo uczniow pochodzenia polskiego, ale nie slyszalam aby uczono tam po polsku. Tylko sobotnie szkoly jezyka polskiego przy Kosciolach ucza po polsku historii, geografii, jezyka polskiego. Mozna tam tez zdac polska mature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli planujesz zyc w USA, to szkola w jezyku polskim zupelnie nie ma sensu. Wiekszosc szkol w wiekszych metropoliach bedzie miala program ESL (English as a Second Language) ktory pomoze Ci w nauce jezyka i zaadaptowaniu sie do tutejszej nauki. Glowa do gory! Tysiace mlodych ludzi w Twoim wieku idzie tu do szkoly nie znajac dobrze jezyka i daja sobie rade - Tobie tez sie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele mlodych ludzi, ktorzy przyjechali tu w ogole nie znajac angielskiego, po roku nauki byli jednymi z lepszych uczniow w klasie. Polscy uczniowie tu w NY znani sa z tego, ze bardzo dobrze daja sobie rade w szkolach. Koncza dobre szkoly srednie a potem wyzsze. Bez dwoch zdan sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Znam wiele mlodych ludzi, ktorzy przyjechali tu w ogole nie znajac angielskiego, po roku nauki byli jednymi z lepszych uczniow w klasie. Polscy uczniowie tu w NY znani sa z tego, ze bardzo dobrze daja sobie rade w szkolach. Koncza dobre szkoly srednie a potem wyzsze. Bez dwoch zdan sobie poradzisz.

balsam na moje serce ;)

Moja młoda jest w 9 klasie obecnie, w NYC jest od czerwca 2012, czyli niedługo rok. Dostała się do jednego z najlepszych artystycznych High School na Manhattanie. Na półrocze do domu przyszedł list gratulacyjny ze szkoły a młoda jest w Honor Roll i właściwie wszystkie klasy ma ponad 90 :) (przynajmniej na razie ;) ) Zastanawiałam się czy ma szansę to utrzymać w kolejnych latach ale powyższy post wlał we mnie nadzieję :) Choć 10ta klasa nie będzie łatwa - wybór padł na Chemię no i bierze też AP Global History....

Wiem że post autorki tematu jest trochę "wiekowy", jednak jeśli jeszcze nie przeniosłaś się do USA to rada dla Ciebie - nie szukaj szkoły z językiem polskim, najlepsza metoda to rzut na głęboką wodę - nauczyciele są przyjaźnie nastawieni i pomocni, a amerykańskie High School to najlepsza metoda szybkiego opanowania angielskiego. Na pewno otrzymasz pomoc, będziesz miała English jako second language czyli dodatkowe godziny angielskiego, zamiast np języka obcego. Moja młoda nie ma w 9 klasie języka obcego bo na początku roku miała program ESL, jednak po trzech tygodniach zdała egzamin z angielskiego i w ten sposób przez ten rok ma jakby dwie godziny wolne każdego dnia (lunch i jedna gdzie powinien być język) Dopiero od 10tej klasy bierze Spanish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...