Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witajcie, czy ktos moglby byc na tyle uprzejmy i zamiescic skan listu, ktory dostaje sie od ambasady USA kiedy juz nasza petycja do nich trafi. W ciagu najblizszych kilku dni/tygodni powinnismy z narzeczona otrzymac NOA2 i chcialbym sie juz zaczac orientowac o nastepnych etapach procedury. 

Mam jeszcze pytanie co do szczepionek - ktore z nich polecacie zrobic przed umowieniem sie do lekarza? Z pewnoscia sa jakies, ktore w polsce nie sa obowiazkowe i z tego powodu bede musial je zaliczyc przed wystapieniem o zielona karte. Pomyslalem, ze moge to juz zrobic wczesniej, tj. przed wizyta u lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listu już niestety nie mam ale musisz wziąć wszystkie oryginaly akt urodzenia niekaralność itd i ich kopie. Tam jest to napisane. Masz również na stronie ambasady. 

Szczepienia wymagane ospa, odra świnka różyczka blonica tezec krztusiec nie starsze niż 10 lat ( nie wiem w jakim wieku jesteś). Przebicie w dzieciństwie rozyczki czy świnki nic nie zmienia. Musisz mieć i cześć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Mam 25 lat i nie wydaje mi sie, zebym w przeciagu ostatnich 15 lat byl szczepiony na cokolwiek. Wygooglowalem, ze sa dostepne szczepionki "4w1" (odra, swinka, rozyczka oraz ospa wietrzna) oraz "3w1" (blonica, tezec, krztusiec). Skoro sa one wymagane to zaszczepie sie jeszcze przed pojsciem na badania.

Na stronie ambasady znalazlem jeszcze taka informacje:  Lekarze wyznaczeni przez Ambasadę, wykonujący badania potrzebne do uzyskania wizy, są zobowiązani ustalić, czy osoba ubiegająca się o wizę spełnia wymogi dotyczące szczepień oraz czy ze względów zdrowotnych niektóre z tych szczepień nie są wskazane. Lista chorób, przeciwko którym szczepienia są wymagane : świnka, odra, różyczka, Heine-Medina, tężec, dyfteryt, koklusz, grypa, heamofilus influenzae typu B(HiB), zapalenie wątroby typu A, zapalenie wątroby typu B, ospa wietrzna, pneumokokowe zapalenie płuc, rotawirus, zakażenie meningokokowe. ( https://pl.usembassy.gov/wp-content/uploads/sites/23/2016/09/IV-F11-POL-Medical-examinations-information-Sep-30-2016.pdf ).

Czy komus kazano zrobic jeszcze jakies szczepienia, np. pneumokokowe zapalenie pluc czy zakazenie meningokowe? Wydaje mi sie, ze one nie sa obowiazkowe w polsce i przez to nigdy nie bylem szczepiony przeciwko tym chorobom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie stresuj sie tak tymi szczepieniami. :P Tak czy siak musisz isc na badania do lekarza wyznaczonego przez Ambasade - Jak tam uznaja ze potrzebujesz jakis szczepien, to je dostaniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wysłaliśmy w koncu po ciężkich bólach :) stresuje sie jeszcze bardziej niz przed, tyle na to czekaliśmy. Teraz mogę oficjalnie powiedziec ze przygody z uscis czas zacząć, życzcie mi powodzenia i sprawnego załatwienia sprawy! Bede na pewno wracać z pytaniami, bo jestem typem histeryka. Teraz czekamy na list z noa1, powinien przyjsc przed moim powrotem do polski (wylatuje 20.02). Przy okazji zapytam, jesli wysłaliśmy E-notification Form to noa1 przyjdzie i tak poczta normalnie? I dostaniemy wtedy alien number do trackingu sprawy online? Macie jakies rady jakie papiery zabrać teraz od narzeczonego ze sobą do polski? (Poza papierami finansowymi, z tymi sie nie wyrobi bo musi sie rozliczyć za 2016)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie poczta i elektronicznie.

Do rozmowy w Ambasadzie potrzebne jest:

  • Completed Form DS-160, Online Nonimmigrant Visa Application. You (and any eligible children applying for K-2 visas) must: (1) complete Form DS-160 and (2) print the DS-160 confirmation page to bring to your interview. 
  • A passport valid for travel to the United States and with a validity date at least six months beyond your intended period of stay in the U.S. (unless country-specific agreements provide exemptions).
  • Divorce or death certificate(s) of any previous spouse(s) for both you and the U.S. citizen sponsor
  • Police certificates from your present country of residence and all countries where you have lived for six months or more since age 16 (Police certificates are also required for accompanying children age 16 or older)
  • Medical examination (vaccinations are optional, see below)
  • Evidence of financial support (Form I-134, Affidavit of Support, may be requested)
  • Two (2) 2x2 photographs. See the required photo format explained in Photograph Requirements
  • Evidence of relationship with your U.S. citizen fiancé(e)
  • Payment of fees, as explained below

 

W sumie od narzeczonego nic ci nie potrzeba, oprocz affidavit of support. Chyba, ze byl wczesniej zonaty to jego papiery rozwodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...