Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

No do wyjazdu jeszcze trochę zostało, także dam znać jakos pod koniec czerwca :P 

Natomiast co do stanu to NY. Narzeczona mieszka na Long Island pod nowym jorkiem i tam planujemy wesele oraz tam spędzimy pierwsze kilka tygodni po ślubie. Następnie lecimy do Saint Louis gdzie narzeczona ma jeszcze dwa semestry studiów (piąty rok), z czego ten pierwszy musi robić tam, a ten drugi to już ma taki fieldwork czyli taki staż który może robić w wielu miejscach. Zatem:

czerwiec - sierpien jestesmy na long island
wrzesien - grudzien w saint louis
a od stycznia albo wracamy na long island (jak tam dostanie ten staz) albo wylądujemy na ten jeden semestr w denver (tam rowniez aplikuje o ten staz). 

Takze ten pierwszy rok bedzie troche szalony i bedziemy skakac po roznych miejscach, ale ostatecznie jak narzeczona skonczy studia to chcielibysmy chwile dluzej posiedziec pod nowym jorkiem - tam najlepsze perspektywy odnosnie pracy, a takze cala rodzina narzeczonej, duzo znajomych, konktakow itd a co za tym idzie - latwiejszy start. W koncu tam sie narzeczona urodzila i mieszkala cale zycie.
Natomiast w takiej dalszej perspektywnie tzn. za kilka lat - ciężko na razie powiedziec. Mamy pewne pomysły ale wszystko zależy jak to się uda z pracą i jaka będzie nasza sytuacja :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 1 miesiąc później...

Czy ktoś podróżował do Polski z zieloną kartą na nowe nazwisko  i starym paszportem? Wyczytałam, że bilet trzeba kupić na panieńskie nazwisko i mieć ze sobą sobą marriage certificate. Ciekawa jestem, jak wygląda to w praktyce.

Wyczytałam też na stronie konsulatu polskiego w Chicago, że po ślubie powinno złożyć się papiery o nowy paszport (z nowym nazwiskiem) w ciągu 90 dni. Nigdy o tym nie słyszałam. 

"Uwaga! Osoby które zawarły małżeństwo w kraju lub za granicą, w wyniku którego nastąpiła zmiana danych osobowych (nazwiska), są zobowiązane wystąpić o wymianę paszportu niezwłocznie, nie później niż w terminie 90 dni od dnia doręczenia ostatecznej decyzji administracyjnej lub prawomocnego orzeczenia sądu stwierdzającego zmianę albo sporządzenia aktu małżeństwa stwierdzającego zmianę nazwiska, a w przypadku małżeństwa zawartego przed konsulem lub organem zagranicznym – od dnia doręczenia odpisu aktu małżeństwa."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...