Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Wam bardzo :) poczekam spokojnie i zobaczę jak będzie. A teraz w ramach przygotowan oczywiscie okazalo sie ze nie moge znalezc mojej ksiazeczki zdrowia (a tymbardziej jakiejs karty szczepien). Czy jest to absolutnie konieczne? O kartę szczespien jeszcze moze bym powalczyl, choc poradnia lekarska do ktorej chodzilem juz nie istnieje a naszą dokumentacje gdzies przeniesli (musialbym znalezc gdzie...). Na znalezienie ksiazeczki raczej juz nie liczę..

Pytanie co zatem w przypadku gdy nie jestem w stanie znalezc tej ksiazeczki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, marc08 napisał:

Dzięki Wam bardzo :) poczekam spokojnie i zobaczę jak będzie. A teraz w ramach przygotowan oczywiscie okazalo sie ze nie moge znalezc mojej ksiazeczki zdrowia (a tymbardziej jakiejs karty szczepien). Czy jest to absolutnie konieczne? O kartę szczespien jeszcze moze bym powalczyl, choc poradnia lekarska do ktorej chodzilem juz nie istnieje a naszą dokumentacje gdzies przeniesli (musialbym znalezc gdzie...). Na znalezienie ksiazeczki raczej juz nie liczę..

Pytanie co zatem w przypadku gdy nie jestem w stanie znalezc tej ksiazeczki? 

Karta szczepień wystarczy. Wszystkie szczepienia, które masz w książeczce, powinny być też na karcie szczepień. Zatem absolutnie zorganizuj sobie tę kartę. Mi w przychodni od ręki wydrukowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oczekiwaniu na badania i interview zacząłem się trochę przyglądać dalszym krokom, a konkretniej AOS. 

Rozumiem że:
- na potrzeby wizy k1 badania są ważne standardowo 6 miesięcy 
- wiza będzie zatem miala waznosc 6 miesiecy ale nie od interview lecz od dnia wykonania badań
- w ciągu waznosci tej wizy (czyli jak badania mialem 1.03 to powinna byc wazna do 1.09) muszę przyleciec do USA
- od momentu przekroczenia granicy mam 90 dni na wzięcie ślubu, i tu rozumiem że wyjechac mogę nawet pod sam koniec waznosci wizy (np. 30.08) i normalnie dalej mam 90 dni, czyli lacznie mam tak naprawde nie 6, a 9miesiecy na slub (od momentu wykonania badan)

Jesli cos zle rozumiem to proszę o informacje :) 

No i teraz pytania:

1) Czy aplikacja AOS musi tez byc wyslana w ciagu tych 90dni? Bo w moim przypadku przylatuję kilka tygodni przed planowanym slubem, potem slub, no i potem kwestia oczekiwania na marriage certificate. Postaramy się zdazyc wszystko w ciagu 90dni ogarnac ale jesli sie przekroczy ten czas np. o 2tyg przez ten marriage certificate to czy jest to problem? (Slub na pewno w ciagu tych 90 dni ale co jesli samo wyslanie pakietu aos sie o 2-3tyg opozni poza te 90dni?)

2) Do samej aplikacji AOS ponoc chcą form i-693. Tylko ze ja przeciez badania bede mial w Polsce, wiec rozumiem ze nie ide po slubie raz jeszcze robic badan w USA? W instrukcji tego forma jest napisane: https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-693instr.pdf?download=1

 

Cytuj

If you were admitted as a: A. K-1 fiancé(e) or a K-2 child of a K-1 fiancé(e) You received a medical examination prior to admission, then:
(1) You are not required to have another medical examination as long as you file your Form I-485 within one year of an overseas medical examination; and (a) The panel physician did not find a class A medical condition during your overseas examination; or (b) The panel physician did find a class A medical condition, you received a waiver of inadmissibility, and you have complied with the terms and conditions of the waiver.
(2) Even if a new medical examination is not required, you must still show proof that you complied with the vaccination requirements. If the vaccination record (DS 3025) was not properly completed and included as part of the original overseas medical examination report, you will have to have the Part 9. Vaccination Record completed by a designated civil surgeon. In this case, you must submit Parts 1., 2., 3., 4., 6., and 9. of Form I-693.


Tak samo napisane jest rowniez tutaj: https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume8-PartB-Chapter3.html

Z tego wynika, ze wysylajac pakiet AOS nie musze powtarzac badan, ale co w takim razie musze wyslac? Chodzi mi o tą drugą część powyzszego cytatu. Czy moze muszę kserowac sobie na badaniach tą karte szczepien wypelnianą przez lekarza (ds-3025?) A moze to juz wszystko bedzie w tym pakiecie w zaklejonej kopercie i nic nie musze dodatkowego wysylac przy AOS (tzn. nic zwiazanego z badaniami)? 

3) No i jeszcze pytanie o samą ważność badań. Kiedys byla mowa o tym, że są one wazne teraz 2 lata a nie rok. Tylko że był tam też warunek, że 2 lata obowiązują o ile lekarz podpisał ten raport w ciągu ostatnich 60dni (licząc na dzien wysylania AOS). W moim (i chyba w wiekszosci k1) przypadku jest to niemozliwe. To by oznaczalo, że mam 60 dni aby zrobic badania, miec interview o wize k1, wyjechac do usa, wziac slub, zdobyc marriage certificate i zdazyc jeszcze zaaplikowac o aos. Wszystko w 60dni. Tu znalazlem ciekawa dyskusje dokladnie na ten temat https://www.visajourney.com/forums/topic/687576-change-to-medical-requirements-will-we-need-another-medical-before-aos/  tylko niestety kazdy mowi cos innego, a bylo to na tyle wczesnie ze jeszcze nikt przez te nowe procedury nie przechodzil.

Orientuje sie zatem ktos moze jak to teraz wyglada? Czy badania beda wazne 2 lata nawet jak pomiedzy badaniami a wyslaniem pakietu AOS minie wiecej niz 60dni? 

Wiecej info https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume8-PartB-Chapter4.html

Z jednej strony jest tam tabelka ktora mowi że:
 

Cytuj

More than 60 days before applicant filed benefit application with USCIS . => . I-693 not valid at time applicant submits I-693 to USCIS



Z drugiej jednak strony na tej samej stronie napisane jest:
 

Cytuj

Special rules may apply to certain foreign nationals who were examined overseas, including certain nonimmigrant fiancé(e)s or spouses of U.S. citizens (K visa), spouses of lawful permanent residents (V visa), refugees, and asyleedependents. Such foreign nationals usually do not need to repeat the full immigration medical exam in the United States for purposes of adjustment of status. 


Pytanie zatem jak to teraz jest z waznoscia badan dla wizy k1 dla AOS? I nawet jesli to jednak są te 2 lata, to od kiedy to jest liczone? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marc08 napisał:

W oczekiwaniu na badania i interview zacząłem się trochę przyglądać dalszym krokom, a konkretniej AOS. 

Rozumiem że:
- na potrzeby wizy k1 badania są ważne standardowo 6 miesięcy 
- wiza będzie zatem miala waznosc 6 miesiecy ale nie od interview lecz od dnia wykonania badań
- w ciągu waznosci tej wizy (czyli jak badania mialem 1.03 to powinna byc wazna do 1.09) muszę przyleciec do USA
- od momentu przekroczenia granicy mam 90 dni na wzięcie ślubu, i tu rozumiem że wyjechac mogę nawet pod sam koniec waznosci wizy (np. 30.08) i normalnie dalej mam 90 dni, czyli lacznie mam tak naprawde nie 6, a 9miesiecy na slub (od momentu wykonania badan)

Jesli cos zle rozumiem to proszę o informacje :) 

No i teraz pytania:

1) Czy aplikacja AOS musi tez byc wyslana w ciagu tych 90dni? Bo w moim przypadku przylatuję kilka tygodni przed planowanym slubem, potem slub, no i potem kwestia oczekiwania na marriage certificate. Postaramy się zdazyc wszystko w ciagu 90dni ogarnac ale jesli sie przekroczy ten czas np. o 2tyg przez ten marriage certificate to czy jest to problem? (Slub na pewno w ciagu tych 90 dni ale co jesli samo wyslanie pakietu aos sie o 2-3tyg opozni poza te 90dni?)

2) Do samej aplikacji AOS ponoc chcą form i-693. Tylko ze ja przeciez badania bede mial w Polsce, wiec rozumiem ze nie ide po slubie raz jeszcze robic badan w USA? W instrukcji tego forma jest napisane: https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/i-693instr.pdf?download=1

 


Tak samo napisane jest rowniez tutaj: https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume8-PartB-Chapter3.html

Z tego wynika, ze wysylajac pakiet AOS nie musze powtarzac badan, ale co w takim razie musze wyslac? Chodzi mi o tą drugą część powyzszego cytatu. Czy moze muszę kserowac sobie na badaniach tą karte szczepien wypelnianą przez lekarza (ds-3025?) A moze to juz wszystko bedzie w tym pakiecie w zaklejonej kopercie i nic nie musze dodatkowego wysylac przy AOS (tzn. nic zwiazanego z badaniami)? 

3) No i jeszcze pytanie o samą ważność badań. Kiedys byla mowa o tym, że są one wazne teraz 2 lata a nie rok. Tylko że był tam też warunek, że 2 lata obowiązują o ile lekarz podpisał ten raport w ciągu ostatnich 60dni (licząc na dzien wysylania AOS). W moim (i chyba w wiekszosci k1) przypadku jest to niemozliwe. To by oznaczalo, że mam 60 dni aby zrobic badania, miec interview o wize k1, wyjechac do usa, wziac slub, zdobyc marriage certificate i zdazyc jeszcze zaaplikowac o aos. Wszystko w 60dni. Tu znalazlem ciekawa dyskusje dokladnie na ten temat https://www.visajourney.com/forums/topic/687576-change-to-medical-requirements-will-we-need-another-medical-before-aos/  tylko niestety kazdy mowi cos innego, a bylo to na tyle wczesnie ze jeszcze nikt przez te nowe procedury nie przechodzil.

Orientuje sie zatem ktos moze jak to teraz wyglada? Czy badania beda wazne 2 lata nawet jak pomiedzy badaniami a wyslaniem pakietu AOS minie wiecej niz 60dni? 

Wiecej info https://www.uscis.gov/policymanual/HTML/PolicyManual-Volume8-PartB-Chapter4.html

Z jednej strony jest tam tabelka ktora mowi że:
 



Z drugiej jednak strony na tej samej stronie napisane jest:
 


Pytanie zatem jak to teraz jest z waznoscia badan dla wizy k1 dla AOS? I nawet jesli to jednak są te 2 lata, to od kiedy to jest liczone? 

1. Wiza jest wazna od momentu przyznania Ci jej  podczas interview, nie od momentu zrobienia badan. Zrobienie badan nie oznacza automatycznego otrzymania wizy. Co wiecej - jest mozliwosc, ze nie otrzymasz wizy, pomimo zrobienia badan. Wszystko zalezy od interview. 
2. Masz 90 dni na wziecie slubu. O AOS mozesz sie ubiegac pozniej, po uplywie 90 dni. 
3. I-693: ja dostalam od lekarza karte szczepien (wlasciwie to lekarz zapomnial mi jej dac i wyslal mi pozniej skanem, jak bylam juz w USA) i ja wyslalam razem z AOS-em. Zadnych dodatkowych badan nie robilam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze @margherita_s, dodam tylko od siebie ze sama wysylalam aos dopiero w lutym 2018 a slub byl we wrzesniu 2017. Badania byly z konca maja 2017 a rozmowe o GC mialam dopiero w styczniu 2019, do pakietu dolaczylam tylko ta karte od lekarza imigracyjnego o ktorej pisze margherita. Czyli rozmowa o GC byla  rok i 8 mcy od zrobienia badan. I nikt nawet slowem nie zapisnal o nie. Jesli uscis bedzie chcial is ciebie dodatkowych badan to ci wysle list, tak zazwyczaj wyglada prodedura, ale watpie ze w ogole sie beda czepiac. A jak spac nie bedziesz mogl po nocy to zrob sobie jeszcze raz w USA ;) Ja wyszlam z zalozenia ze nie bede sie bez potrZeby kłuła, najwyzej zrobie badania jak sie beda czepiac ale nie bylo zadnego problemu. I margherita tez nie miala. Zawsze tez mozesz poprosic o appointment w local uscis office i osoboscie spytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patipitts napisał:

Tak jak pisze @margherita_s, dodam tylko od siebie ze sama wysylalam aos dopiero w lutym 2018 a slub byl we wrzesniu 2017. Badania byly z konca maja 2017 a rozmowe o GC mialam dopiero w styczniu 2019, do pakietu dolaczylam tylko ta karte od lekarza imigracyjnego o ktorej pisze margherita. Czyli rozmowa o GC byla  rok i 8 mcy od zrobienia badan. I nikt nawet slowem nie zapisnal o nie. Jesli uscis bedzie chcial is ciebie dodatkowych badan to ci wysle list, tak zazwyczaj wyglada prodedura, ale watpie ze w ogole sie beda czepiac. A jak spac nie bedziesz mogl po nocy to zrob sobie jeszcze raz w USA ;) Ja wyszlam z zalozenia ze nie bede sie bez potrZeby kłuła, najwyzej zrobie badania jak sie beda czepiac ale nie bylo zadnego problemu. I margherita tez nie miala. Zawsze tez mozesz poprosic o appointment w local uscis office i osoboscie spytac.

Ja to nawet nie mialam robionych zadnych szczepien, nawt tych obowiazkowych, ktore teroretycznie powinnam byla miec zrobione w PL. Lekarz powiedzial, ze jak nie chce, to on mnie nie moze zmusic, ale bede musiala zrobic te szczepienia w USA. A tu nawet nikt sie o tym slowem nie zajaknal, dali mi GC i juz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet nie mialam robionych zadnych szczepien, nawt tych obowiazkowych, ktore teroretycznie powinnam byla miec zrobione w PL. Lekarz powiedzial, ze jak nie chce, to on mnie nie moze zmusic, ale bede musiala zrobic te szczepienia w USA. A tu nawet nikt sie o tym slowem nie zajaknal, dali mi GC i juz  


O widzisz, szkoda ze nie wiedzialam:p


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za wyjaśnienia i rozwianie moich wątpliwości :)

Oczywiście rozumiem, że wiza jest ważna od momentu przyznania jej na interview, ale myślałem, że jej ważność jest ograniczona ważnością badań, czyli - skoro badania są zwykle 2-4tyg przed interview - wiza ważna byłaby np. 5miesięcy i tydzień, a nie pełne 6miesięcy od interview. (tak gdzieś czytałem, może bym znalazł źródło, ale nie chcę już drążyć tematu)

Dla znacznej większości osob pewnie nie ma to znaczenia bo i tak wyjeżdżają w ciągu pierwszych 2-3miesięcy od interview, ale jednak ja ślub planuję na początek sierpnia (5 miesięcy po badaniach), a interview będę miał jakoś pod koniec marca (wyjazd planuję na czerwiec). Dlatego tak męczę ten temat co ile jest ważne żeby dobrze to rozplanować :)

Pamiętam nawet jeszcze kilka miesięcy temu (kilka stron wcześniej w tym temacie) martwiłem się czy w ogole wyrobimy się z wizą na sierpień, a teraz patrzymy na to wręcz odwrotnie tzn. żebym nie wyjechał za wcześnie :). Teoretycznie mógłbym sobie teraz opóźnić badania i interview, ale jednak z drugiej strony planując większe wesele do którego zostało 4.5miesiąca to raczej chciałbym już tą wize mieć i nie martwić się że nagle na chwile przed weselem nie dostanę wizy..

 

Raz jeszcze bardzo wszystkim dziękuję :) na razie skupie się na domknięciu tematu uzyskania wizy i potem będę myślał dalej nad AOS :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wiza (jej waznosc) startuje w dniu w ktorym wjedziesz do USA. Masz 90 dni na wziecie slubu wiec jak wjedziesz w czerwcu a slub w sierpniu to bez problemu. A jesli chodzi o promese to od momentu otrzymania wizy masz 6mcy na wjazd a nie od badan. Badania sa wazne jakos chyba 2 lata dla osob po k1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim! Powiedzcie mi prosze jakie sa Wasze doświadczenia w umawianiu spotkania w ambasadzie? Czy czekaliście na jakieś listy, pakiety? Nasza sprawa jest nadal w NVC...wczoraj spodziewalismy sie ze bedzie wyslana do ambasady( co robia co 2 tyg) i niestety tak sie nie stało..takze kolejne 2 tyg czekania. Czy myślicie, ze mogłabym juz teraz z wyprzedzeniem umawiac spotkanie na koniec kwietnia? Zalezy mi na konretnym dniu, a nie chce zeby sie okazalo ze czekajac na ten caly pakiet nie bylo juz terminow, bo i swieta i weekend majowy. Wszystko mam gotowe, tylko isc na interview, no i badania za 2 tyg, ale jak tu iść jak sprawy tak się ciągną... Juz wystarczającego pecha mamy w tym calym procesie, najpierw cofnięci spowrotem z NVC do USCIS z powodu pieczontki ( 35 dni w plecy) teraz " nie wysłani" do ambasady, kiedy juz tydzien jestesmy w NVC z przyznanym numerem. Po tym calym bezsensownym oczekiwaniu juz chociaz chce miec pewnosć co do interview, takze moge umawiac na az ponad miesiąc w przód? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...