Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Isabie napisał:

Hej wszystkim! Powiedzcie mi prosze jakie sa Wasze doświadczenia w umawianiu spotkania w ambasadzie? Czy czekaliście na jakieś listy, pakiety? Nasza sprawa jest nadal w NVC...wczoraj spodziewalismy sie ze bedzie wyslana do ambasady( co robia co 2 tyg) i niestety tak sie nie stało..takze kolejne 2 tyg czekania. Czy myślicie, ze mogłabym juz teraz z wyprzedzeniem umawiac spotkanie na koniec kwietnia? Zalezy mi na konretnym dniu, a nie chce zeby sie okazalo ze czekajac na ten caly pakiet nie bylo juz terminow, bo i swieta i weekend majowy. Wszystko mam gotowe, tylko isc na interview, no i badania za 2 tyg, ale jak tu iść jak sprawy tak się ciągną... Juz wystarczającego pecha mamy w tym calym procesie, najpierw cofnięci spowrotem z NVC do USCIS z powodu pieczontki ( 35 dni w plecy) teraz " nie wysłani" do ambasady, kiedy juz tydzien jestesmy w NVC z przyznanym numerem. Po tym calym bezsensownym oczekiwaniu juz chociaz chce miec pewnosć co do interview, takze moge umawiac na az ponad miesiąc w przód? 

Ja moje interview umowilam na 5 tygodni wprzód (dlatego, że też zależałoby mi na konkretnym dniu z powodu grafiku w pracy). Wprawdzie kilka dni później zmieniłam datę na wcześniejszy termin, ale nie widzę powodu, dla którego nie mogłabyś umówić się już teraz na konkretny termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Hej wszystkim! Powiedzcie mi prosze jakie sa Wasze doświadczenia w umawianiu spotkania w ambasadzie? Czy czekaliście na jakieś listy, pakiety? Nasza sprawa jest nadal w NVC...wczoraj spodziewalismy sie ze bedzie wyslana do ambasady( co robia co 2 tyg) i niestety tak sie nie stało..takze kolejne 2 tyg czekania. Czy myślicie, ze mogłabym juz teraz z wyprzedzeniem umawiac spotkanie na koniec kwietnia? Zalezy mi na konretnym dniu, a nie chce zeby sie okazalo ze czekajac na ten caly pakiet nie bylo juz terminow, bo i swieta i weekend majowy. Wszystko mam gotowe, tylko isc na interview, no i badania za 2 tyg, ale jak tu iść jak sprawy tak się ciągną... Juz wystarczającego pecha mamy w tym calym procesie, najpierw cofnięci spowrotem z NVC do USCIS z powodu pieczontki ( 35 dni w plecy) teraz " nie wysłani" do ambasady, kiedy juz tydzien jestesmy w NVC z przyznanym numerem. Po tym calym bezsensownym oczekiwaniu juz chociaz chce miec pewnosć co do interview, takze moge umawiac na az ponad miesiąc w przód? 


Jak Ci zalezy bardzo to bym na Twoim miejscu zadzwonila do ambasady zeby sie upewnic ze na 100% mozesz sie juz umowic na odlegly termin. Zeby nie bylo pozniej tak jak u mnie ze sie umowilam a tu do mnie dzien wczesniej przed rozmowa dzwoni pani z ambasady z opitolem ze sa nie gotowi na interview i mam na pakiet czekac cierpliwie.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, margherita_s napisał:

Ja moje interview umowilam na 5 tygodni wprzód (dlatego, że też zależałoby mi na konkretnym dniu z powodu grafiku w pracy). Wprawdzie kilka dni później zmieniłam datę na wcześniejszy termin, ale nie widzę powodu, dla którego nie mogłabyś umówić się już teraz na konkretny termin.

Super, tak tez zrobie. Wolałam się upewnić ze nie ma z tym zadnych problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Patipitts napisał:

 


Jak Ci zalezy bardzo to bym na Twoim miejscu zadzwonila do ambasady zeby sie upewnic ze na 100% mozesz sie juz umowic na odlegly termin. Zeby nie bylo pozniej tak jak u mnie ze sie umowilam a tu do mnie dzien wczesniej przed rozmowa dzwoni pani z ambasady z opitolem ze sa nie gotowi na interview i mam na pakiet czekac cierpliwie.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Zadzwonie dla pewności, ale mysle ze bezpiecznie będzie umowic się na koniec kwietnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, wypelnilem wlasnie ds160, zaplcilem i umowilem spotkanie.. nastepnie zobaczylem ze na potwierdzeniu spotkania mam napisany nr potwierdzenia ds160 ale ten stary taki sprzed 3lat gdy staralem sie o wize turystyczna.. . Co moge teraz zrobic? Anulowac to spotkanie? Bede musial zaplacic na nowo chcac wyznaczyc nowe spotkanie? Nie bylo nigdzie miejsca na wpisanie nr potwierdzrnia ds160 i chyba jakims cudem byl zapamietany w moim profilu ten stary sprzed kilku lat.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazlem juz np. w tym temacie

 kilka osób ktore miały dokladnie ten sam problem i udało się rozwiązać poprzez mail/czat. napisałem już mail do ambasady oraz ustravel i mam nadzieje, że uda się to jutro poprawić, tymbardziej, że spotkanie mam umówione na pojutrze..
Dodam jeszcze że wszystko inne się zgadza tj kategoria wizowa, opłata itd. jedyne co to nr ds160 jest nieprawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę usunąć postów, a poza tym może się komuś jeszcze przyda:

Udało się rozwiązać problem. Zadzwoniłem na infolinię ustraveldocs i podmienili mi nr potwierdzenia ds160 po czym przesłali nowe potwierdzenie umówienia spotkania :) 

Jutro ostateczny interview w Warszawie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, marc08 napisał:

Nie mogę usunąć postów, a poza tym może się komuś jeszcze przyda:

Udało się rozwiązać problem. Zadzwoniłem na infolinię ustraveldocs i podmienili mi nr potwierdzenia ds160 po czym przesłali nowe potwierdzenie umówienia spotkania :) 

Jutro ostateczny interview w Warszawie :) 

Trzymam kciuki :) daj znac jak poszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po wszystkim :) 

Interview poszedł bezproblemowo. Kilka minut rozmowy w bardzo spokojnej, przyjaznej i wesołej atmosferze, zupełnie bez stresu.

Także teraz czekam na paszport z wizą oraz na tą brązową kopertę, którą mam przekazać przy przekraczaniu granicy. Powinienem to wszystko dostać jakoś w przyszłym tygodniu.

Chciałbym jednak sprostować jedną rzecz, o którą specjalnie dopytałem pod koniec interview. Tak jak pisałem kilka postów wyżej - ważność wizy jest ograniczona ważnością badań. Czyli tak naprawde jest to 6 miesięcy ale od badań a nie od samego interview. No i liczy się sama wizyta lekarska a nie badania (jeśli jest to w innych dniach).
Czyli np. jeśli w krk miałem badania 1.03, następnie wizyte lekarską 20.03, a interview 22.03, to liczymy 6 miesięcy od wizyty lekarskiej, a zatem ostatni dzień w którym będę mógł przekroczyć granicę będzie 19.09. Dopytałem o to na interview, ale jest to też opisane np. tutaj: 
https://forum.usa.info.pl/topic/25622-pytanie-o-k1/
https://forum.usa.info.pl/topic/28045-gc-pierwsze-przekroczenie-granicy/page/2/?tab=comments#comment-289814
https://www.visajourney.com/forums/topic/542965-once-issued-is-129f-visa-valid-for-4-or-6-months/?do=findComment&comment=7550966

a także w różnych innych dyskusjach (ale już nie chce mi się szukać :P

Oczywiście dla znacznej większości osób nie ma to znaczenia, bo i tak mają interview kilka dni po badaniach, następnie wyjeżdzają w ciągu kilku tygodni do US i biorą ślub, także te kilka dni nie robi praktycznie żadnej różnicy. 

Chciałbym również podziękować wszystkim za pomoc w ostatnich tygodniach a nawet miesiącach. W szczególności @Isabie @Patipitts @DanaO89 @margherita_s @Xarthisius a także kilku innych osób, którzy pomogli nawet z najgłupszymi i najprostszymi pytaniami :D 

Teraz skupić się na wyjeździe za kilka tygodni, ślub, a potem AOS.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i już po wszystkim  
Interview poszedł bezproblemowo. Kilka minut rozmowy w bardzo spokojnej, przyjaznej i wesołej atmosferze, zupełnie bez stresu.

Także teraz czekam na paszport z wizą oraz na tą brązową kopertę, którą mam przekazać przy przekraczaniu granicy. Powinienem to wszystko dostać jakoś w przyszłym tygodniu.
Chciałbym jednak sprostować jedną rzecz, o którą specjalnie dopytałem pod koniec interview. Tak jak pisałem kilka postów wyżej - ważność wizy jest ograniczona ważnością badań. Czyli tak naprawde jest to 6 miesięcy ale od badań a nie od samego interview. No i liczy się sama wizyta lekarska a nie badania (jeśli jest to w innych dniach).
Czyli np. jeśli w krk miałem badania 1.03, następnie wizyte lekarską 20.03, a interview 22.03, to liczymy 6 miesięcy od wizyty lekarskiej, a zatem ostatni dzień w którym będę mógł przekroczyć granicę będzie 19.09. Dopytałem o to na interview, ale jest to też opisane np. tutaj: 
https://forum.usa.info.pl/topic/25622-pytanie-o-k1/
https://forum.usa.info.pl/topic/28045-gc-pierwsze-przekroczenie-granicy/page/2/?tab=comments#comment-289814
https://www.visajourney.com/forums/topic/542965-once-issued-is-129f-visa-valid-for-4-or-6-months/?do=findComment&comment=7550966

a także w różnych innych dyskusjach (ale już nie chce mi się szukać

Oczywiście dla znacznej większości osób nie ma to znaczenia, bo i tak mają interview kilka dni po badaniach, następnie wyjeżdzają w ciągu kilku tygodni do US i biorą ślub, także te kilka dni nie robi praktycznie żadnej różnicy. 

Chciałbym również podziękować wszystkim za pomoc w ostatnich tygodniach a nawet miesiącach. W szczególności [mention=91354]Isabie[/mention] [mention=49401]Patipitts[/mention] [mention=90814]DanaO89[/mention] [mention=57978]margherita_s[/mention] [mention=88479]Xarthisius[/mention] a także kilku innych osób, którzy pomogli nawet z najgłupszymi i najprostszymi pytaniami  

Teraz skupić się na wyjeździe za kilka tygodni, ślub, a potem AOS.. 



Super, gratki;) jaki stan? Dawaj znac jak na granicy pojdzie :) i powodzenia!

Dzieki za info odnosnie badan, moze komus sie przyda ;) ale tak jak mowisz zwykle ludzie maja Interview zaraz po badaniach i malo kto wyjezdza po tych 6mcach, zwykle juz kazdy czeka na ten Interview zeby szybciej leciec I sie spotkac z ukochanym/ukochana;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...