Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minuty temu, ales_89 napisał:

Na wizytę lekarską powinieneś zabrać 4 zdjęcia, paszport, case number, adres do USA i kartę szczepień. Do wykonania badań zabierz paszport i cash. Ja płaciłam 280zł. :)

O karte szczepien najlepiej zwrocic sie w swojej przychodni? Nie wydaje mi sie, zebym obecnie cos takiego posiadal. Mam tylko ksiazeczke dziecka z wpisanymi szczepionkami.

Podsumowujac badania lekarskie: najpierw umawiam sie na rtg klatki piersiowej + badania krwi. Majac wyniki moge odbyc wizyte lekarska, na ktorej dowiem sie jakich szczepien mi brakuje. Tak to dziala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz w książeczce wszystkie szczepienia do 19 roku życia to wystarczy. Ostatnie szczepienie w 19 roku życia to przeciwko tężcowi i błonicy, szczepionka nazywa się Clodivac. Karta szczepień powinna być w przychodni, ja swoją zabrałam. Na wizycie lekarskiej, zostaną sprawdzone szczepienia jeśli czegoś będzie brakowało to za odpłatnością uzupełnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi powiedzieć jeśli prawo jazdy mam jeszcze na panenskie nazwisko a chciałabym dostać te International Driving Permit to bedzie to jakis problem? Pamiętam ze ktoś tu na forum pisał o aplikacji do AAA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanko. Byłam u lekarza skonsultować sie w sprawie szczepień ze swoja karta szczepień i lista wymaganych szczepień z ambasady. Moj lekarz powiedział ze te szczepionki ktore miałam robione w wieku dziecięcym sa na całe zycie i sie ich nie powtarza, ze jedyne co to powinnam sie doszczepic na wzw i ze juz trzeba by było bo to jest w 3 dawkach i trzecia bym musiała juz tam zrobic. Ale cos mi tu śmierdzi, u was tez tak było? Tylko jedno szczepienie sie uzupełniało? Niby jest tam w przychodni jeszcze punkt szczepień i pielęgniarka ktora sie tym zajmuje i lekarz powiedział ze mogę jeszcze tam sie przejść i dokładnie popytać, tymczasem mi wypisał receptę na to wzw a ja sie zastanawiam co zrobic. Moze w ogole nie iść i poczekać co lekarz imigracyjny powie? Czy lepiej wczesniej pouzupełniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepionki takie MMR czy błonia,  tężec powinno sie powtarzać co 10 lat. Zwlasza te ostatnie. I tak wymagają Amerykanie. Zaś Wzw tzw doszczepianie ma tylko sens jeśli miano twoich przeciwciał jest poniżej 10 ( to już tak prywatnie ci mówię)  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przechodzilas ospe  nie musisz robić MMR ( chyba ze masz 19 lat to wtedy musisz mieć to 3 krotnie) . Natomiast blonica tężec krztusiec to jedna szczepionka. U mnie w przychodni było taniej ok 40 zł różnicy. Możesz również zapytać w stacji SANEPID u bo oni tez szczepia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...