Skocz do zawartości

Nikt Ostatnio Nie Pisze Ile Czasu Trwaly Ich Procedury K1


freja

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, aneta90 napisał:

Badania możesz zrobić kiedy chcesz, bo potrzebujesz tylko paszport, do lekarza potrzebujesz case number ;) Narzeczony dzwonił do NVC, żeby zapytac o status i mu od razu podali case number :)

To prawda, do badania nie jest potrzebny ten list. Jak ktos orientowal sie w procesie/czytal VJ to chyba nic odkrywczego w nim nie znajdzie :) A Ty Aneta go w ogole otrzymalas? ja mam date NOA2 niewiele po Tobie i poki co nie przyszedl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, GrzesiekK napisał:

To prawda, do badania nie jest potrzebny ten list. Jak ktos orientowal sie w procesie/czytal VJ to chyba nic odkrywczego w nim nie znajdzie :) A Ty Aneta go w ogole otrzymalas? ja mam date NOA2 niewiele po Tobie i poki co nie przyszedl.

Nie, nadal czekam ;) Mamy już status ready więc myślałam, że petycja jest w Warszawie, dzwoniłam tam w piątek ale niestety jeszcze nie mają :( Grzesiek, możesz zadzwonić do Ambasady i zapytać czy mają już Twoją sprawę, nie musisz mieć case number, wystarczy że podasz swoje nazwisko ;) ja jak tylko dostanę list to będę wypełniać formularz i umawiać się na wizytę, tylko nie wiem ile się teraz czeka :/

Grzesiek, a  kiedy miałeś NOA1? jeśli można wiedzieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno, zadna to tajemnica :) petycje wyslalismy z koncem listopada i NOA1 to 1 grudnia 2016r. NOA2 to 6 marca. W ostatni poniedzialek NVC otrzymal nasza sprawe i we wtorek przyznal numer :) w czwartek status zmienil sie na ,,in transit", a piatek na ,,ready". Bylem przekonany, ze to oznacza, ze ambasada ma juz nasza petycje! Ale widocznie jest inaczej :P umowilem sie do lekarza w Krakowie na 7 kwietnia, a wizyte w ambasadzie chcialbym miec jakos 15-20 kwietnia. Tylko nie wiem jakie sa teraz terminy ;/ badania w Krakowie czy Warszawie robisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, aneta90 napisał:

Badania możesz zrobić kiedy chcesz, bo potrzebujesz tylko paszport, do lekarza potrzebujesz case number ;) Narzeczony dzwonił do NVC, żeby zapytac o status i mu od razu podali case number :)

Dzięki! Musiałam jakoś przeoczyć tę informację o badaniach, że można je zrobić przed otrzymaniem listu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GrzesiekK napisał:

Pewno, zadna to tajemnica :) petycje wyslalismy z koncem listopada i NOA1 to 1 grudnia 2016r. NOA2 to 6 marca. W ostatni poniedzialek NVC otrzymal nasza sprawe i we wtorek przyznal numer :) w czwartek status zmienil sie na ,,in transit", a piatek na ,,ready". Bylem przekonany, ze to oznacza, ze ambasada ma juz nasza petycje! Ale widocznie jest inaczej :P umowilem sie do lekarza w Krakowie na 7 kwietnia, a wizyte w ambasadzie chcialbym miec jakos 15-20 kwietnia. Tylko nie wiem jakie sa teraz terminy ;/ badania w Krakowie czy Warszawie robisz?

To ja tak samo miałam z tym statusem, od 20.03 cały czas mam "ready" i nie do końca wiem o co chodzi, więc czekam dalej ;) Lekarza mam na 30.03 w Krakowie (i badania też tam robiłam), a rozmowę chciałabym mieć 3-7.04 (wiem, bardzo optymistycznie) zabaczymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, aneta90 napisał:

To ja tak samo miałam z tym statusem, od 20.03 cały czas mam "ready" i nie do końca wiem o co chodzi, więc czekam dalej ;) Lekarza mam na 30.03 w Krakowie (i badania też tam robiłam), a rozmowę chciałabym mieć 3-7.04 (wiem, bardzo optymistycznie) zabaczymy :) 

Dziwne z tym statusem, na VJ pisali, ze jak jest "ready" to znaczy ze mozna juz umawiac sie na spotkanie! No nic, mam nadzieje ze w najblizszych dniach uda nam sie umowic do ambasady :) ja planuje pojsc jakos 17-21.04. Daj prosze znac jak uda Ci sie cos osiagnac + jakis krotki opis jak wyglada badanie w Krakowie (ile trwa, czy dlugo trzeba czekac w kolejce itp.) - bede wdzieczny :) ja w drugiej polowie tygodnia zadzwonie do ambasady i zapytam sie o moj wniosek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem woczraj do ambasady, ale jeszcze nie maja mojego wnisoku.

aneta90 - odnalazl sie juz Twoj? :)

 

Mam pytanie odnosnie badan lekarskich. Wszyscy pisza, ze sa one wazne 6 miesiecy. Ale co konkretnie nalezy zrobic w tym okresie czesu? Nalezy wyslac petycje o zielona karte w przeciagu 6 miesiecy od badania? Czy moze urzad emigracyjny do tego czasu musi juz nam dac zielona karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USCIS nic nie musi.

Badania ktore robisz do K1 sa wazne ROK.

Od ciebie zalezy kiedy sobie wyslesz potem papiery na AoS. Jesli wyslesz po tym jak twoje badania wygasna, to musisz oczywiscie zrobic nowe badania do petycji. Nawet jak twoje badania wygasna w trakcie rozpatrywania Aos, to pewnie dostaniesz RFE o doslanie nowych badan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.. Waznosc twojej wizy K1 jest liczona od twoich badan. Czyli masz 6 miesiecy od data zrobienia badan na wyjazd do US.

Wyniki twoich badan sa wazne 1 rok. Dla potrzeby AOSu.. Gdyby to bylo tylko 6 miesiecy to kazdy by musial powtarzac badania.

 

What if I am a K nonimmigrant visa holder and already had a medical examination overseas?
If you were admitted as a:
A. K-1 fiancé(e) or a K-2 child of a K-1 fiancé(e); or
B. K-3 spouse of a U.S. citizen or a K-4 child of a K-3 spouse of a U.S. citizen; and
C. You received a medical examination prior to admission, then:
(1) You are not required to have another medical examination as long as you file your Form I-485 within one year
of an overseas medical examination;
and
 

Znaczy, ze najlepiej wysylac AoS jak najszybciej po przylocie i po slubie, zeby uniknac dodatkowych oplat za ponowne badania. Trust me, ja czekalam ponad rok na AoS i musialam powtarzac. Troche to kosztuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...