Skocz do zawartości

Czy Da Się Bez Firmy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że teoretycznie można wyjechać na W&T samemu, bez biur podróży itp, ale czy ktoś kto nigdy nie był w USA byłby w stanie coś takiego zorganizować? Bo jakby nie patrzeć np. 600zł to troche kasy jest i lepiej by było mieć je w kieszeni.. Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w W&T ale wiem jak jest z Internshipem. Prowizja pośrednika, który ma uprawnienia do wystawiania dokumentów potrzebnych do wizy (DS-2019) to koszt rzędu $1000-1500. Firma, u której docelowo odbywa się staż nie ma uprawnień do wystawienia takich dokumentów, więc nie ma możliwości załatwienia tego inaczej, niż przez pośrednika. Natomiast jest taka możliwość, że to praktykodawca skontaktuje się z tym pośrednikiem od papierków i sam opłaci wszystkie prowizje, ubezpieczenie itp - musi bardzo chcieć Cię u siebie. Z W&T podejrzewam, że również nie obejdzie się bez jakiejś organizacji, która ma uprawnienia do wystawienia dokumentów na J-1, ale może to jest inna organizacja niż to biuro podróży, w którym szuka się ofert. Posadę na W&T można oczywiście znaleźć samemu ale trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać oraz potrafić przekonać pracodawcę do zatrudnienia siebie na zasadach W&T. A potem trzeba znaleźć kogoś, kto ogarnie papiery (też nie za darmo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...