Jump to content

Czy Da Się Bez Firmy?


Recommended Posts

Witam. Wiem, że teoretycznie można wyjechać na W&T samemu, bez biur podróży itp, ale czy ktoś kto nigdy nie był w USA byłby w stanie coś takiego zorganizować? Bo jakby nie patrzeć np. 600zł to troche kasy jest i lepiej by było mieć je w kieszeni.. Dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak w W&T ale wiem jak jest z Internshipem. Prowizja pośrednika, który ma uprawnienia do wystawiania dokumentów potrzebnych do wizy (DS-2019) to koszt rzędu $1000-1500. Firma, u której docelowo odbywa się staż nie ma uprawnień do wystawienia takich dokumentów, więc nie ma możliwości załatwienia tego inaczej, niż przez pośrednika. Natomiast jest taka możliwość, że to praktykodawca skontaktuje się z tym pośrednikiem od papierków i sam opłaci wszystkie prowizje, ubezpieczenie itp - musi bardzo chcieć Cię u siebie. Z W&T podejrzewam, że również nie obejdzie się bez jakiejś organizacji, która ma uprawnienia do wystawienia dokumentów na J-1, ale może to jest inna organizacja niż to biuro podróży, w którym szuka się ofert. Posadę na W&T można oczywiście znaleźć samemu ale trzeba wiedzieć gdzie i jak szukać oraz potrafić przekonać pracodawcę do zatrudnienia siebie na zasadach W&T. A potem trzeba znaleźć kogoś, kto ogarnie papiery (też nie za darmo).

Link to comment
Share on other sites

juz bylo na forum opisane ze jak znajdziesz osobe co sie zna na zalatwaniu DS-2019 to zalatwiaj ale to nie takie latwe i proste aby takie cos zalatwic nawet dla kogos kto byl w USA pare razy...

dlatego sa posrednicy od tego .

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...