Skocz do zawartości

Ile Czasu Od Testu Na Obywatelstwo Do Przysiegi-Ny


mclovin

Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu sie czeka w NY od testu na obywatelstwo do przysiegi?

Ja miałem przysięgę równo po tygodniu od interview. Znam osobę która miała przysięgę tego samego dnia co interview a zarówno słyszałem o przypadkach ,że ludzie czekali 2 miesiące i dłużej bo ktoś z urzędników miał bałagan w papierach ( co się często u nich zdarza).

Jak będziesz na interview i urzędnik Ci pogratuluje zdania interview to pytaj o termin przysięgi .Ja naciskałem i po odczekaniu około godziny dostałem tego samego dnia papier z terminem przysięgi ( za tydzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Odświeżam temat.

Mój mąż powoli przygotowuje się do składania aplikacji na obywatelstwo. Mieszka w NY, ale słyszeliśmy, że podobno w NJ łatwiej można dostać obywatelstwo. Czy jest to prawdą? Czy ktoś może się ustosunkować się to tej informacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj przyszly maz tez zdawal egzamin 19 grudnia i test zdal spiewajaco na 100% , Pani byla zadowolona ale decyzji nie wydala bo stwierdzila ze musi zatwierdzic to supervisor .....( ze wzgledu na dlugi rozwod, child support i cale perypetie z tym zwiazane) kazala byc positive, ze ona nei widzi zadnych przeszkod i ze odp przyjdzie poczta , ale gdy sprawdzilismy na website , status jest ze wyslali request for more evidence , ale do tej pory tego listu nie dostalismy.....zastanawiamy sie czego jeszcze brakuje , bo kompletowalismy dokumenty z pomoca Kariny ....

mam pytanie czy takie dokumenty jak rozwod , czy dowody placenia child support to musza byc oryginaly ? I czy do obywatelstwa trzeba podac dodatkowo akty urodzenia dzieci , to jedyna rzecz jak aprzychodzi nam do glowy ?

Przejzalam to forum ale nie znalazlam odpowiedzi , prosilabym bardzo Karine i zorientowanych w temacie o jakas rade i podzielenie sie doswiadczeniami .

Jak dlugo na taki list z imigration sie czeka i ile jest na odeslanie tych wymaganych dokumetow .....I czy to bedzie zwykla formalnosc dostac obywtelstwo po doslaniu wymaganych informacji , czy jeszcze nie mozna byc spokojnym ?

Pozdrawiam wszyskich ktorzy tu sie udzialaja i dziakuje za to ze sa ! Szczesliwego Nowego Roku kochani !!!!! oby ten 2013 byl dla wszystkich wyjatkowy !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Pyska

Pula pytan raczej obowiazuje wszedzie ta sama (tak mi sie wydaje). Chyba sie sie trafi na kogos bardzo nadgorliwego.

Ja nie jestem obywatelem, ale egzamin na obywatelstwo usa zdalem. Pomimo tego iz moja sytuacja bylka ciezka i skonczyla sie rezygnacja z GC i wyprowadzeniem sie z USA, urzednik, ktory ze mna rozmawial i ktory mnie egzaminowal nie chcial zrobic mi nic zlego. Zadal mi na prowde kilka prostych pytan, ktore wybral z puli 300 ktore mozna znalezdz na necie.

Pozniej mnie tylko powiedzial ze jest zadowlolony z tego co uslyszal i ze egzamin zdalem i ze poswiecilem czas na nauczenie sie wszystkeigo. Niestety on nie mogl zadecydowac o moich losach, tylko jego kierownik w porozumieniu z innymi urzednikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...