Skocz do zawartości

Ny- Jeden Dzień=Jedna Dzielnica?


idaho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Zostawmy na chwilę Manhattan, na który poświęcimy nieco więcej czasu. Czy Waszym zdaniem,warto zostawić sobie taki bufor na zwiedzanie dzielnic pozostałych w/g schematu:

1 dzień -Queens

1 dzień -Bronx

1 dzień -Brooklyn

1 dzień -Harlem

Chcięlibyśmy z dziewczyną (jesteśmy po 30-tce) poświęcić po jednym dniu na te dzielnice. Czy Waszym zdaniem warto przejść się ,poczuć klimat etc. Jeśli warto,napiszcie proszę co jest wartego zobaczenia w w/w dzielnicach. Czy Waszym zdaniem to mało/dużo czasu po jednym dniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harlem jest czescia manhattanu:

bronx, ach bronx...osobiscie bardzo lubie, jedyna czesc nyc ktora jest na stalym ladzie

jesli juz lubisz ciezkie takie nowojorskie klimaty [nie kazdemu to sie podoba] to mozesz pojechac na bronx, ale prawdopodobnie szybko wrocisz :)

na bronxie jest zoo i ogrod botaniczny I TO BARDZO DOBRY !, mozna tam isc na caly dzien...no ale przeciez nie jedzie sie do nyc zeby isc roslinki ogladac bo nie o to w tym bronxie chodzi

pytasz czy warto poczuc klimat - TAK WARTO - najgorszy z bronxu jest rewir sound view, charakterysytyczne zabudowania, zorientujesz sie ze duzy syf,

TU DAJE FOTKI Z CZESCI SOUND VIEW OF BRONX http://www.skyscrape...ad.php?t=976680 , moje ulubione.

A TU INNE ROWNIEZ Z BRONXU: http://www.skyscrape...ad.php?t=975218

na ten harlem to tez mozna pojechac...ponoc harlem sie przez ostatnie kilka lat zmienil, tak mowi net, wg mnie troche ladniej niz na bronxie, duzo charkakterystycznych zabudowan row houses....

harlem mozna zachaczyc łącznie z polnocą manhattanu,

co do brooklynu to tak, jak najbardziej, warto poswiecic czas....... jak pisal gal czesc williamsburga....no i juz blisko do greenpointu hehe, w lato mozna tez na poludnie brooklynu nad wode pojechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest,że fajnie obejrzeć "ciężkie klimaty" ;)

Dzięki forum dowiedziałem się m.in o Compton i IInglewood w Los Angeles.Fajnie popatrzeć na google view na typową zabudowę,znaną do tej pory z filmów.

Zresztą chyba każde miasto ma swoje ghetto, bez względu czy to Detroit,LA czy Miami. (nie zamierzam obrazić żadnej z wymienionych dzielnic żadnego z miast- bo pojęcie ghetta jest jak sądzę dużo węższe)

Ale wracając do tematu,dzięki za podpowiedzi.

Wyczytałem,że są firmy specjalizujące się w "obworzeniu" po Bronxie,nie wiem jednak jaki to koszt, a przede wszystkim czy warto.

Chcemy przejść się po tych dzielnicach, w dzień, mam nadzieję,że nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...