Skocz do zawartości

zakupy laptopa, kamery cyfrowej,aparatu cyfrowego w USA


bungy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zapewne juz wielokrotnie byly o to pytania niemniej zapytam jeszcze raz bo chcialbym niebawem kupic w (chicago. nowy jork)USA:

1. laptop - w jakich sklepach, jaki model warto kupic(proszze podac typ,oznaczenie), za ile, szlyszalem ze mozna za ok 500 dolcow i ze zwracaja jeszcze podatek na lotnisku , prosze o wszelkie porady w temacie.

2. Kamera cyfrowa , aparat cyfrowy - zapytanie jak wy?ej

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Wszystkie te produkty mozna kupic w amerykanskiej sieci sklepow z rtv-agd www.bestbuy.com

Nie wiem jak z laptopami, (na pewno nie za 500$ mozna tam kupic) i kamerami cyfrowymi (podbno w jest problem z funkcjonowaniu tego w Polsce) ale jesli chodzi o aparaty cyfrowe po polecam SONY P8 (lub wyzej). Jego zalety to m.in.:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

jak chcesz przeplacac to idz do sklepu typu BestBuy albo CircuitCity, MicroCenter, itp.

a jak nie chcesz przeplacac a chcesz taki sam sprzet, na gwarancji, brand new i najwazniejsze %50 taniej to tylko www.ebay.com albo patrz na strone warta milion dolarow www.pricewatch.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam sie z m4verick. W USA funkcjonuje to podobnie jak u nas w kraju.Elektronika w sieci jest duzo tansza niz w normalnych sklepach, ale czasami jak sie trafi dobra wyprzedaż w Bestbuy to mozna fajnie laptopa kupic.

Jesli chodzi o net to ja patrze na http://www.pricegrabber.com/ albo http://www.shopping.com/. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie zgadzam sie z m4verick. W USA funkcjonuje to podobnie jak u nas w kraju.Elektronika w sieci jest duzo tansza niz w normalnych sklepach, ale czasami jak sie trafi dobra wyprzedaż w Bestbuy to mozna fajnie laptopa kupic.

Jesli chodzi o net to ja patrze na http://www.pricegrabber.com/ albo http://www.shopping.com/ :twisted:

ja tylko potwierdzę to co napisali poprzednicy, wszystkie zakupy elektroniczne robiłem przez www.pricegrabber.com po więcej szczegółów polecam opcję szukaj, hasła laptop, aparat fotograficzny, dell, pricegrabber....znajdziesz mnóstwo informacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze będziesz chciał zabrać ten sprzęt do Polski... kupujesz dużo elektroniki, która podlega cleniu - laptop, kamera... mój kolega wiózł te rzeczy do PL i celnik wyciągnął od niego 300$ w łapę bo inaczej straszył go karą za nie zgłoszenie sprzętu do oclenia, zatrzymaniem sprzętu i problemami na granicy... oczywiście Polski celnik - chory kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, ze będziesz chciał zabrać ten sprzęt do Polski... kupujesz dużo elektroniki, która podlega cleniu - laptop, kamera... mój kolega wiózł te rzeczy do PL i celnik wyciągnął od niego 300$ w łapę bo inaczej straszył go karą za nie zgłoszenie sprzętu do oclenia, zatrzymaniem sprzętu i roblemami na granicy... oczywiście Polski celnik - chory kraj.
z tego co się orientuje to wymienione przez Ciebie laptop i aparat cyfrowy nie podlegają ocleniu, a ten celnik po prostu chciał wydębić kasę, przecież to mogą być twoje osobiste rzeczy, taka powinna być twoja wersja, do tego wskazane jest darowanie sobie pudelek, schowanie instrukcji obsługi, gwarancji itp., inaczej sprawa wygląda kiedy wieziesz dużo sprzętu, wtedy mają prawo się doczepić ja tylko raz się na to zgodziłem(3 aparaty cyfrowe i 2 laptopy) i powiedziałem że nigdy więcej, mimo że obyło się bez kłopotów, za dużo nerwów straciłem. Gwarantuje Ci, większość ludzi kupuje i przywozi jakąś elektronikę czy to dla siebie czy dla znajomych a czasem pewnie też na sprzedaż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, celnik chcial wysepic kase, zobaczyl przestraszonego chlopaka no i go pociagnal po kasie. Zawsze mowi sie ze to jest twoje i dla twojego uzytku, i celnik wara od tego.

No chyba ze przewozisz 10 laptopow i 20 aparatow hehe, ale tyle ci sie nie zmiesci do bagazu podrecznego przeciez. Sam zawsze jak jade do Polski to biore 2 laptopy i kilka cyfrzakow do podrecznego bagarzu (na handel) i nikt sie jeszcze nie doczepil. Tak jak darop powiedzial instrukcje, kable, pudelka, itp. to do bagarzu zwyklego zawsze chowajcie, a w podrecznym sam sprzecik tylko wiescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...