Skocz do zawartości

zakupy laptopa, kamery cyfrowej,aparatu cyfrowego w USA


bungy

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro juz odkurzylismy temat:

aparaty cyfrowe warto jeszcze w

B&H www.bhphotovideo.com - ale uwaga, sklep jest zydowski i w czasie szabasu nie mozna zrobic zakupow (nawet online).

J&P (o ile nie pokrecilam nazwy) w NY, na trasie z WTC do ratusza - sklep zajmuje caly budynek na dole i naprawde jest wybor. Kolezanka miala upatrzony aparat Canona i poza cena w B&H (Gdzie nie moglismy kupic z powodu soboty...) tam bylo najlepiej ze sklepow w okolicy.

Platnosc: ja zalozylam sobie konto na paypalu i zasilam je z konta bankowego takiego zwyklego debetowego. I tak place. Bo niestety, kredytowki nie mam, mimo historii, bo

a). bez SSN nie zaczyna sie w ogole rozmowy na ten temat w bankach w mojej okolicy

:). historia kredytowa...

Clo sie placi - niezaleznie czy na swoj uzytek, za wszelkie tego typu zakupy, od kwoty bodajze 100euro wzwyz. Pozostaje duzo pouzywac, zeby wygladalo na uzywane, opakowanie wywalic albo wyslac z kims innym, skopiowac pliki z jakiegos nosnika (pendrive) majace wczesniejsza date i sie modlic.

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Domyślam się, ze będziesz chciał zabrać ten sprzęt do Polski... kupujesz dużo elektroniki, która podlega cleniu - laptop, kamera... mój kolega wiózł te rzeczy do PL i celnik wyciągnął od niego 300$ w łapę bo inaczej straszył go karą za nie zgłoszenie sprzętu do oclenia, zatrzymaniem sprzętu i problemami na granicy... oczywiście Polski celnik - chory kraj.

Bzdura. Zastanow sie co piszesz.

Rownie dobrze mozesz jechac po Polsce, bo placisz podatki.

Jestem wielkim przeciwnikiem socjalizmu, nadmiernych obciazen fiskalnych i biurokracji, cla i podatki tez nie sa moim ulubionym wydatkiem, ale nie pisz prosze, ze Polska jest chora bo zdarzylo sie, ze ktos musial zaplacic za przewozony towar - takie sa przepisy i to nie tylko u nas - mamy zwyczajnie szczescie, jako work-and-travelowe 'mrowki', ze tak rzadko zdarza sie nam za to placic ...

Przyczepic sie mozna jedynie do postawy celnika - chociaz idac zgodnie z przepisami powinien wlepic mandat i wymagac oplacenia podatku (i wyszloby to pewnie wiecej niz 300 dolarow).

Ja na miejscu znajomego wolalbym chyba zaplacic te 300 dolcow celnikowi i oszczedzic na calej przygodzie kilka zlotych, niz placic mandat i podatek.

Druga rzecz - nie placi sie cla, tylko 22% podatku, tylko w przypadku przedmiotow o wartosci przekraczajacej kwote 42 euro.

z tego co się orientuje to wymienione przez Ciebie laptop i aparat cyfrowy nie podlegają ocleniu, a ten celnik po prostu chciał wydębić kasę, przecież to mogą być twoje osobiste rzeczy, taka powinna być twoja wersja, do tego wskazane jest darowanie sobie pudelek, schowanie instrukcji obsługi, gwarancji itp., inaczej sprawa wygląda kiedy wieziesz dużo sprzętu, wtedy mają prawo się doczepić ja tylko raz się na to zgodziłem(3 aparaty cyfrowe i 2 laptopy) i powiedziałem że nigdy więcej, mimo że obyło się bez kłopotów, za dużo nerwów straciłem. Gwarantuje Ci, większość ludzi kupuje i przywozi jakąś elektronikę czy to dla siebie czy dla znajomych a czasem pewnie też na sprzedaż.

To nie jest prawda, nie wiem czemu tylko osob powtarza te legendy - duzo bylo o tym napisane i to z konkretami, wystarczy zajrzec do archiwum. Moze sie udac, moze sie nie udac - dokladnie tak samo jak z przekroczeniem predkosci i mandatem - albo policjant Cie pusci, albo zaplacisz mandat - ale patrzac tylko na przepisy, nalezy podatek zaplacic ...

A historie o laptopie na wlasny uzytek juz dawno zostaly tu obalone, po co to pisac kolejny raz?

... nie wiem jaki jest sens kupowania laptopa w staanch za $500?? przy tak tanim lapie duzo taniej nie bedzie niż w polsce o ile wogóle taniej, w stanach opłaca się kupować ale sprzet z wyzszych półek, do tego dochdzi jeszcze czesto brak gwareancji w karju itp.

Zgadzam sie - ciezko bedzie znalezc oferte w tej cenie, ktora naprawde sie oplaci, problem z gwarancja, ryzyko oplacenia podatku na lotnisku, itp. - w Polsce ceny laptopow bardzo spadly i czesto bardziej oplaca sie kupowac u nas. Jesli chodzi o BestBuy, CircuitCity, ... - zdarzaja sie naprawde dobre oferty, trzeba jednak na nie trafic.

W podanych wyzej linkach znajdziesz dobre wyszukiwarki, czesto mozna tam kupic sprzet duzo duzo taniej.

Bez karty zadnych zakupow w internecie nie zrobisz!  

1. Potrzebujesz jakakolwiek karte VISA lub MasteCard  

2. I duzo limutu na karcie

Da sie kupowac przez PayPal, bez karty - prepaid.

Karta moze byc debetowa, nie musi byc kredytowa, wazne zeby dzialala w systemie akceptowanym przez sklep (Visa, Mastercard, Diners Club, ...).

Dlaczego duzo limitu na karcie? Trzeba miec tyle srodkow na koncie lub taki limit wyplaty, zeby starczylo na zakup - i tyle.

W niektorych bankach zejscie ponizej zera kosztuje, trzeba o tym pamietac ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

To jak chcesz, raczej nie powinni sie tego czepiac, przewiozilam komorke i nowa cyfrowke w podrecznym, przed wejsciem na samolot nikt nie robil problemow, nawet nie pytali, za to moga zapytac nasi celnicy na lotnisku w Polsce o jakis rachunek;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki jest sens kupowania laptopa  w staanch za $500??  przy tak tanim lapie duzo taniej nie bedzie niż w polsce o ile wogóle taniej

zgadzam sie. Przy 500 USD tutaj niewiele drozszy mozna znalesc w Polsce. Z reszta ostatnio widzxialem na stronie della za 499 USD inspirona 1505 o ile sie nie myle. rok temu byl za ok 800. Polecam strone della - rok temu kupilem tam laptopa za ok 1000 usd, jestem bardzo zadowolony. Ddatkowo co chwila sa jakies znizki i rabaty - a wybor sprzetu dosyc duzy, od telewizor, po laptopy i kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...