Skocz do zawartości

zakupy laptopa, kamery cyfrowej,aparatu cyfrowego w USA


bungy

Rekomendowane odpowiedzi

musialbym na głowe upasć zeby kupować w bestbuy.... to po pierwsze a po drugie to nie wiem jaki jest sens kupowania laptopa w staanch za $500?? przy tak tanim lapie duzo taniej nie bedzie niż w polsce o ile wogóle taniej, w stanach opłaca się kupować ale sprzet z wyzszych półek, do tego dochdzi jeszcze czesto brak gwareancji w karju itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

no dobra, to napiszcie jak robic zakupy przez ebay nie majac karty kredytowej. moze to banalne pytanie dla doswiadczonych, ale ja kilkakrotnie myslalem by kupic cos na ebay'u i ostatecznie nic nie kupilem bo nie wiedzialem jak sie do tego zabrac, a nie mialem zbyt wiele czasu by sie dowiedziec szczegolow jak juz bylem w usa. dlatego poprosze o instrukcje dla siebie i innych laikow jeszcze zanim wyjedziemy do usa :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kupowania w sklepach interentowych typu amazon.com musisz mieć zwykla kartę np. Visa, natomiast nie wiem jak dziala ebuy.com i czy konto założone w polsce działa w stanach, wydaje mi się ze jak na allegro wysyłają na adres podany w czasie rejestracji więc rerejstrujac sie w polsce adres wyslki mamy polski... no chyba ze da się z kims dogadac zeby wysłał na adrs amerykański... sam nie wiem jak to jest z tym, wiem ze znajomi próbowali coś tam kupować i mieli z tym problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to inne pytanie - jak wyrobic sobie w usa karte kredytowa? nie wiem jak tam to dziala, ale w polsce z tego co sie orientuje, to karty kredytowe sa oferowane dopiero po jakims czasie przynaleznosci do banku i chyba przy regularnych wplywach na konto. zatem watpie by w usa bylo inaczej i istnialy banki gdzie przy otwarciu konta moge od razu wnioskowac o karte kredytowa? jak sobie z tym poradzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, celnik chcial wysepic kase, zobaczyl przestraszonego chlopaka  no i go pociagnal po kasie. Zawsze mowi sie ze to jest twoje i dla twojego uzytku, i celnik wara od tego.

Niestety nie jest tak kolorowo... każdy sprzęt elektroniczny jaki został zakupiony poza krajem Unii Europejskiej podlega cleniu - regulują to odpowiednie przepisy i ustawy o Publicznym Prawie Gospodarczym w RP... kolega próbował tłumaczyć sie, że sprzęt kupił w PL i zabrał go do USA ale celnik powiedział żeby nie kłamał bo każe zaraz sprawdzić bazę danych i pliki utworzone sprzed daty kiedy wylatywał z PL do USA... niestety to Polska rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zakupów w sklepach internetowych nie musisz mieć karty kredytowej tylko debetową, zakładasz konto i ci dają przynajmniej tak u mnie było w banku

Moge tylko potwierdzic to co juz napisano.Jak otwiera sie konto w banku mozna starac sie o wydanie karty debetowej do tego konta.Warto o to zapytac przed otwarciem rachunku, bo w miejscowosciach gdzie bywa lub bywalo duzo zagranicznych studentow niektore banki z tego rezygnuja z powodu problemow jakie mialy w poprzednich latach. Jezeli chodzi o karte to od razu wydaja VISA Clasic a nie Elektron jak u nas w kraju.Visa Clasic jest wypukła, a z tylu ma 3-cyfrowy nr ktory jest potrzebny w wiekszosci sklepow internetowych do autoryzacji. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to napiszcie jak robic zakupy przez ebay nie majac karty kredytowej. moze to banalne pytanie dla doswiadczonych, ale ja kilkakrotnie myslalem by kupic cos na ebay'u i ostatecznie nic nie kupilem bo nie wiedzialem jak sie do tego zabrac, a nie mialem zbyt wiele czasu by sie dowiedziec szczegolow jak juz bylem w usa. dlatego poprosze o instrukcje dla siebie i innych laikow jeszcze zanim wyjedziemy do usa :lol:

Wiekszosc transakcji na ebay`u "rozgrywa" sie za pomoca Paypal, jesli masz zamiar duzo kupowac tez w sklepach internetowych to tez sie mozesz zajerestrowac.wtedy szybciej zalatwisz cala procedure i niektorzy twierdza ze bezpieczniej, bo podajesz nr karty kredytowej tylko jednej instytucji a nie kilku czy kilkunastu. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...