Skocz do zawartości

Specyficzne Zestawienie


idaho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Pragnę zrobić zestawienie poszczególnych stanów w USA wraz z ich stolicami ale :tych najbardziej spokojnych, najmniej zaludnionych, najbardziej konserwatywnych, najmniej modnych, gdzie stolice nie są absolutnie aglomeracją, a mieszkańcy żyją swoim wolnym tempem w hermetycznym i zamkniętym gronie.

Zestawienie chciałbym, aby było przeciwstawne do regionów,które wszyscy znają i odwiedzają. Ten ranking powinien być odwrotnie proporcjonalny do rankingu w stylu :1) Nowy Jork-stolicą świata 2) Słoneczna California ...

Nie bierzmy pod uwagę kwestii bezpieczeństwa, ale rejony, do których mało kto się wybiera i zamieszkuje z przyczyn,które nie są mi do końca znane.

Próbuję ułożyć swoistą mapę w mojej głowie takich stanów w USA.

Ranking nie ma zamiaru obrazić mieszkanców tych stanów,którzy mogą być bardziej szczęśliwi niż nie jeden mieszkanieć Manhattanu.

Z uwagi na małą moją wiedzę napiszcie proszę swoje uzasadnienie, ja spróbuję zacząć:

1.IOWA- stolica stanu :Des Moines

Stolica o wielkich równinach, gdzie podobno Amerykanie na pytanie "Czy rzeczywiście urodziłeś się w Iowa?-odpowiadają Ktoś przecież musi!"

2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oregon, 3 miliony mieszkancow, 230 tys km kwadratowych powierzchni, Stolica w miescinie o nazwie SALEM. Stan uwazany za jeden z bardziej europejskich w USA.

tak tu juz jest ze administracyjne stolice poszczegolnych stanow prawie lub wcale nie znajduja sie w najwiekszych metropoliach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...