Skocz do zawartości

Transfer Gotowki/czeku Z Polski Do Usa


kopan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanie odnosnie hipotetycznej sytuacji. Powiedzmy majac mieszkanie/dom/nieruchomosc w Polsce. Mam np obywatelstwo amerykanskie i polskie. Decyduje sie sprzedac wszystko co mam w Polsce i przywiezc pieniadze do usa zeby np splacic np swoj kredyt za dom czy samochod. Generalnie przeniesc wszystko tu do usa. Wiem ze mienie przesiedlencze raczej nie bedzie mogloby byc zastosowane, wwiezc mozna maksymalnie 10000 bez deklaracji. Co jesli np bysmy z malzonka wwziezli po 10000 to daje juz 20000$ ale reszta dalej pozostaje w Polsce. Ile takich podrozy mozna by w roku wykonac? Czy ten limit 10000 to jest limit roczny czy podczas jedengo przekraczania granicy? Mozna tez pewnie zadeklarowac ze ma sie wiecej tylko czy wtedy trzeba by bylo zaplacic jakies clo/podatek czy jeszcze inne oplaty? Oczywisice wybierajac pieniadze z banku dostalbym potwierdzenie ze sa to pieniadze pochodzace z legalnego zrodla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło? Od gotówki? :) Nie znam się na tym ale brzmi śmiesznie :)

Czy ten limit 10000 to jest limit roczny czy podczas jedengo przekraczania granicy?

Jeśli przewożąc mniej niż 10k nie zgłaszasz tego nikomu, to jaki miałoby sens robić tą kwotę limitem rocznym? Przecież jak przewieziesz 5 razy po 10k a za szóstym razem celnicy znajdą kasę to po pierwsze, na jakiej podstawie mieliby przypuszczać że wcześniej też wiozłeś tyle pieniędzy, a po drugie dlaczego mieliby się czepiać tego skoro jest właśnie powiedziane, że zgłaszać nie trzeba?

Z tego co znalazłem na internetach, jeśli pieniądze są z legalnego źródła i masz na to potwierdzenie, oraz jeśli zapłaciłeś odpowiedni podatek od transakcji z której masz kasę, to możesz przewieźć te pieniądze (powyżej 10k USD lub EURO) zgłosiwszy je przy deklaracji celnej wraz z tymi dowodami oraz odpowiednim drukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie na granicy ale z IRS ze cos sprzedales w Polsce ..tutaj nalezy sie dowiedziec szczegolow,dobry doradca podatkowy na to odpowie

Kopan nie wiem czy wiesz ale wyjezdzajac z Polski,Unii tak samo musisz to zadeklarowac ze masz powyzej chyba 10 tys euro,jak tego nie zglosisz mozesz miec klopoty

ps latac po kase tylko to taniej wyjdzie transfer gotowki z konta na konto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwalem to clem/podatkie/lub jeszcze czyms innym. Bo nie znam sie kompletnie na tym. To ze mozna zadeklarowac wiecej tez wiem, tylko jakoe beda tego konselwencje, chodzi o IRS bo to jest na obecna chwile moj urzad skarbowy. W polsce jesli sprzedaje sie dom i kupisz w jakims tam czasie nastepny nie placisz podatki dochodowego, ale co jesli wlasnie sprzedasz w styczniu w polsce a w lutym kupisz w usa? To jest wlasnie temat rozwazan. Chyba pazostaje pytac irs. Aczkolwiek jak to zwykle bywa w tego rodzaju instytucjach 2 osoby beda mialy 3 rozne zdania.

Cło? Od gotówki? :)/> Nie znam się na tym ale brzmi śmiesznie :)/>

Jeśli przewożąc mniej niż 10k nie zgłaszasz tego nikomu, to jaki miałoby sens robić tą kwotę limitem rocznym? Przecież jak przewieziesz 5 razy po 10k a za szóstym razem celnicy znajdą kasę to po pierwsze, na jakiej podstawie mieliby przypuszczać że wcześniej też wiozłeś tyle pieniędzy, a po drugie dlaczego mieliby się czepiać tego skoro jest właśnie powiedziane, że zgłaszać nie trzeba?

Z tego co znalazłem na internetach, jeśli pieniądze są z legalnego źródła i masz na to potwierdzenie, oraz jeśli zapłaciłeś odpowiedni podatek od transakcji z której masz kasę, to możesz przewieźć te pieniądze (powyżej 10k USD lub EURO) zgłosiwszy je przy deklaracji celnej wraz z tymi dowodami oraz odpowiednim drukiem.

Cło? Od gotówki? :)/> Nie znam się na tym ale brzmi śmiesznie :)/>

Jeśli przewożąc mniej niż 10k nie zgłaszasz tego nikomu, to jaki miałoby sens robić tą kwotę limitem rocznym? Przecież jak przewieziesz 5 razy po 10k a za szóstym razem celnicy znajdą kasę to po pierwsze, na jakiej podstawie mieliby przypuszczać że wcześniej też wiozłeś tyle pieniędzy, a po drugie dlaczego mieliby się czepiać tego skoro jest właśnie powiedziane, że zgłaszać nie trzeba?

Z tego co znalazłem na internetach, jeśli pieniądze są z legalnego źródła i masz na to potwierdzenie, oraz jeśli zapłaciłeś odpowiedni podatek od transakcji z której masz kasę, to możesz przewieźć te pieniądze (powyżej 10k USD lub EURO) zgłosiwszy je przy deklaracji celnej wraz z tymi dowodami oraz odpowiednim drukiem.

Sposob na znalezienie czy wczesniej tez przewozilem bylby bardzo prosty. Jesli nie deklarujesz bo masz mniej niz 10000 i to znajda, zobacza ze np to twoja 6 podroz w tym roku to domysl sie co dalej. Wystarczy poprosic o wyciag z kont czy tym podobne i pozamiatne. Rownie dobrze mozesz prac w ten spsob pieniadze. Wiem ze podroze w tym wypadku pochalanialyby okolo 10 procent (licze bilet za 1000) ale to zawsze bylby sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...