Skocz do zawartości

Program Internship - Rady W Znalezieniu Praktyk


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

A są takie stronki? Ja myślałem, że to jest odwrotnie - że to firmy zamieszczają a potencjalni interni szukają. Jak czujesz się dobrym kandydatem to możesz pisać bezpośrednio do firm. Wiele firm ma też na swoich stronach dział "career" i tam oferty pracy ale również i stażów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co to spamowanie czy tylko sie zgrywasz? ;)

Jeżeli post nie wnosi nic do tematu, to uważam to za spam. Nie lubię bardzo jałowej rozmowy.

Jeżeli ktoś nie jest w temacie to po co się wypowiadać. Gdybym pytał o pratyki techniczne, to bym o nich napisał, ale pytam o finanse, bez sensu są odpowiedzi typu "nie wiem jak jest w finansach, ale w technicznych jest tak i tak..."

Zresztą bazujecie się tylko na mojej informacji, którą napisałem w 1szym postcie, a tak naprawde nikt nie ma żadnej wiedzy co do praktyk w finansach, marketingu czy tym podobnym dziale, o którym wspomniałem.

Napisałem w celu uzyskania pomocy, a nie komentarzy "nie wiem", "nie ma" "nie uda się".

Tak więc, żeby nie spamować już więcej i nie wprowadzać głupiej dyskusji, jeżeli ktoś dysponuje informacjami o aktualnych wyszukiwarkach z ofertami praktyk lub jakimiś sugestiami, to z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli post nie wnosi nic do tematu, to uważam to za spam.
To może sobie sprawdź czym spam tak na prawdę jest, bo od nie wnoszenia niczego do tematu do spamu jest trochę daleka droga :)
Jeżeli ktoś nie jest w temacie to po co się wypowiadać. Gdybym pytał o pratyki techniczne, to bym o nich napisał, ale pytam o finanse, bez sensu są odpowiedzi typu "nie wiem jak jest w finansach, ale w technicznych jest tak i tak..."
Mówisz o internshipie co już jest dość wąskim tematem jak na forum o USA. To co napisałem dotyczące dziedzin technicznych może równie dobrze działać w innych dziedzinach - dlatego to napisałem. A informacja, że praktyk w finansach może nie być miała na celu uświadomienie ci możliwości takiej sytuacji, dlatego że z tego co pisałeś wywnioskować można, że zakładasz, że takie praktyki są, tylko nie umiesz ich znaleźć. Dlatego nie uważam, żebym nic nie wnosił do tematu. Nie jestem jednym z tych użytkowników, którzy piszą żeby pisać, wrzucają innym i prowokują do kłótni (tzw. trolling - jak nie wiesz co to spam to z tym pojęciem też powinieneś się zaznajomić ;) ) i jeśli nie mam nic sensownego do powiedzenia, to nie piszę... Sorry, że w moim pierwszym poście nie podałem linku do listy stu ofert praktyk w finansach (jak sądzę coś takiego uznałbyś za post na temat ;) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może sobie sprawdź czym spam tak na prawdę jest, bo od nie wnoszenia niczego do tematu do spamu jest trochę daleka droga :)

Mówisz o internshipie co już jest dość wąskim tematem jak na forum o USA. To co napisałem dotyczące dziedzin technicznych może równie dobrze działać w innych dziedzinach - dlatego to napisałem. A informacja, że praktyk w finansach może nie być miała na celu uświadomienie ci możliwości takiej sytuacji, dlatego że z tego co pisałeś wywnioskować można, że zakładasz, że takie praktyki są, tylko nie umiesz ich znaleźć. Dlatego nie uważam, żebym nic nie wnosił do tematu. Nie jestem jednym z tych użytkowników, którzy piszą żeby pisać, wrzucają innym i prowokują do kłótni (tzw. trolling - jak nie wiesz co to spam to z tym pojęciem też powinieneś się zaznajomić ;) ) i jeśli nie mam nic sensownego do powiedzenia, to nie piszę... Sorry, że w moim pierwszym poście nie podałem linku do listy stu ofert praktyk w finansach (jak sądzę coś takiego uznałbyś za post na temat ;) ).

Dobrze, nazwijmy zatem twoje wpisy "nabijaniem postów". Napisałem w 1szym poscie, że wysłałem ponad 200 aplikacji, co sugeruje, że oferty są.

Nie chcę już więcej czytać jałowych postów typu "praktyki techniczne wyglądają inaczej", "nie wiem jak w finansach ale oferty techniczne są" czy też "nic nie znajdziesz".

Jeżeli chcesz wnieść coś do tematu i mi pomóc, to napisz może w jaki sposób ty znalazłeś swoje praktyki. Czy korzystałeś z biura posredniczacego, czy też szukałeś na własną rękę. Z jakich źródeł korzystałeś, ile czasu ci to zajęło i ile aplikacji musiałeś wysłać. Do tego fajnie by było, gdybyś napisał coś o rozmowach rekrutacyjnych itp.

Takie informacje uznałbym za przydatne i serdecznie bym podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje praktyki znalazłem na stronie internetowej politechniki, gdzie studiuję. Firma wysyłała ofertę praktyk do wielu uniwersytetów i politechnik w Europie i akurat na to ogłoszenie trafiłem. Byłem wtedy na etapie szukania praktyk potrzebnych na studiach ale nie planowałem wyjeżdżać za granicę, dopóki nie trafiłem na to ogłoszenie. Nie wysyłałem nigdzie indziej ani nie szukałem nic innego. Samo znalezienie było bez pośredników ale potem wkroczyła pewna organizacja (z USA), która zajmowała się papierologią wizową.

Po znalezieniu ogłoszenia wysłałem CV, dostałem maila zwrotnego że jestem bardzo interesującym kandydatem i że chcą dzwonić. Zadzwonił pewien gość i popytał parę rzeczy, na czym się znam, w jakich programach umiem pracować, i o jakieś inne pierdoły (bardziej chyba chodziło o sprawdzenie mojego angielskiego). Potem opowiedział mi dokładnie jak wygląda cała procedura wizowa i zatrudnienia i powiedział, że wszystko wygląda spoko i że się odezwą. Za parę dni zadzwonili znowu, tym razem parę osób na raz (na głośnomówiącym). Był tam ten gość który dzwonił wcześniej, który jest odpowiedzialny za to ogłoszenie i ściąganie ludzi, był mój potencjalny szef i jeszcze jeden facet, który pracował przy projekcie do którego planowali mnie przypisać. Zapytali o parę technicznych rzeczy, znów o nazwy programów CAD z jakimi miałem do czynienia, popytali o parę rzeczy w moim CV. Chcieli żebym opowiedział jak działa parę urządzeń, z którymi będę miał do czynienia w pracy (podstawy, generalna zasada działania, bez super szczegółów ale było parę podchwytliwych pytań żeby sprawdzić czy na prawdę wiem jak to działa a nie tylko przeczytałem na wikipedii 5 min wcześniej). Zapytali na koniec czy mam problem żeby pracować z Duńczykiem :P (mój szef jest Duńczykiem). Zaśmiałem się i powiedziałem, że raczej nie i że jeśli będę miał z nim jakiś problem to raczej nie będzie to z powodu tego, że to Duńczyk :P Powiedzieli że chcą mnie u siebie i że zaczynają procedurę wizową. W tym czasie robili też background check żeby potwierdzić prawdziwość moich studiów itp. Potem jeszcze po przylocie musiałem przejść test czy nie jestem ćpunem i od tego momentu już mogłem pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

Czy ktoś wie, jakie jest average salary internów w US? Zdaję sobie sprawę, że zależy to oczywiście od firmy i branży. Jestem w trakcie szukania stażu i dostałam odpowiedź z jednej małej, firmy zajmującej się online marketingiem. Zapytali jakie jest moje salary expectations. Trochę biję się z myślami, ile napisać. Nie chcę przesadzić, ale nie chcę też się szczypać, żeby przetrwać. Mam trochę doświadczenia, co prawda nie w marketingu online, ale chcę je jeszcze uzupełnić studiami podyplomowymi. Myślicie, że jaka kwota jest "bezpieczna"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W firmie gdzie ja pracowałem w CA interni (engineering) dostawali mniej więcej coś z przedziału od 25k do 50k, zależnie od kraju pochodzenia i od tego ile potrafili. Interni z USA dostawali więcej, zagraniczni przeważnie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...