Skocz do zawartości

Program Internship - Rady W Znalezieniu Praktyk


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję ci za odpowiedź :) 25k to wychodzi ok. 2000$ miesięcznie, gdyby zgodzili się na taką stawkę to myślę, że raczej poradziłabym sobie tam finansowo. Nie można też przesadzać, bo to miłe, że w ogóle chcą zapłacić, patrząc na dzisiejsze realia i graniczące z cudem znalezienie płatnego stażu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Płaci się state income i federal income tax, plus ewentualnie jakieś małe opłaty zależnie od stanu. Nie płaci się SS ani Medicare (nie powinno się płacić, ale czasem przez pomyłkę mogą to potrącać więc trzeba sprawdzić na pierwszym paychecku). Dla CA łącznie było jakieś 15% całkowitego podatku potrącanego z każdej wypłaty. UWAGA: jako intern nie ma się benefits z firmy więc firma nie pokrywa żadnego ubezpieczenia - to trzeba samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się state income i federal income tax, plus ewentualnie jakieś małe opłaty zależnie od stanu. Nie płaci się SS ani Medicare (nie powinno się płacić, ale czasem przez pomyłkę mogą to potrącać więc trzeba sprawdzić na pierwszym paychecku). Dla CA łącznie było jakieś 15% całkowitego podatku potrącanego z każdej wypłaty. UWAGA: jako intern nie ma się benefits z firmy więc firma nie pokrywa żadnego ubezpieczenia - to trzeba samemu.

Tak jak zauważył c4r0, zdaża się, że ciągną SS i MC "przez pomyłkę" i nie jest to jakiś odosobniony przypadek.

Dodatkowo mogą ciagnąć więcej podatku i dopiero potem dostaniesz zwrot różnicy. Z $2000 na miesiąc zostanie Ci jakieś $1500. Odnośnie ubezpieczenia, to na amerykańskie może Cię nie stać, ale są w Polsce ubezpieczenia dla pracujących za granicą czasowo. Możesz sprawdzić czy podpadasz pod to. Zawsze to lepsze niż nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się state income i federal income tax, plus ewentualnie jakieś małe opłaty zależnie od stanu. Nie płaci się SS ani Medicare (nie powinno się płacić, ale czasem przez pomyłkę mogą to potrącać więc trzeba sprawdzić na pierwszym paychecku). Dla CA łącznie było jakieś 15% całkowitego podatku potrącanego z każdej wypłaty. UWAGA: jako intern nie ma się benefits z firmy więc firma nie pokrywa żadnego ubezpieczenia - to trzeba samemu.

Jeśli się zdecyduję, to raczej skorzystam ze sponsorowania przez agencję. Oni tak jak w przypadku W&T zapewniają ubezpieczenie. A podatki, które płaci firma to tylko te o których pisał c4r0 - federalny i stanowy. Zresztą to chyba jedyna droga jeśli chodzi o internship w USA, załatwienie wizy J1 na własną rękę i przekonanie konsula byłoby pewnie dość ciężkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przekonanie konsula tylko o to, że ktoś musi wystawić odpowiednie papiery a to robią tylko agencje się tym trudniące. Agencja nie "zapewnia" ubezpieczenia. Pewnie sama będziesz musiała za nie płacić, ale agencja może w tym pośredniczyć (poprzez pobranie od ciebie kasy i wykupienie ubezpieczenia). W moim przypadku takie ubezpieczenie to był koszt rzędu $40-50 na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przekonanie konsula tylko o to, że ktoś musi wystawić odpowiednie papiery a to robią tylko agencje się tym trudniące. Agencja nie "zapewnia" ubezpieczenia. Pewnie sama będziesz musiała za nie płacić, ale agencja może w tym pośredniczyć (poprzez pobranie od ciebie kasy i wykupienie ubezpieczenia). W moim przypadku takie ubezpieczenie to był koszt rzędu $40-50 na miesiąc.

Na stronie polskiej agencji pod cenami za Internshipy (ceny zależne od długości stażu i agencji sponsorującej w USA) jest napisane "Podane opłaty programowe zawierają koszty związane z ubezpieczeniem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Chciałem zapytać jakie dokumenty powinienem uzyskać od firmy, która chce mieć zatrudnić na Internship w Stanach. Wybieram się do USA i chce na własną rękę poszukać pracodawcy, który mnie zatrudni. Czy jest jakiś katalog firm, które mogą mnie zatrdunić, czy może to zrobić każda firma, np. zajmująca się marketingiem, konsultingiem. Wiem, że wizę J-1 muszę wyrobić sobie w Polsce, tylko co mi jest do tego dokładnie potrzebne, jakie dokumenty muszę uzyskać od pracodawcy i jak wygląda cała procedura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...