Skocz do zawartości

Przylot Do Stanów, Rozmowa Na Lotnisku Formalności


Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej znaczenie maja dla mnie te nieszczesne pestki moreli ..... czy sa traktowane jako nasiona, ktorych nie wolno przewozic?

Wygladaja one mniej wiecej tak:

http://www.kuchnia-kuchnia.pl/pl15/teksty986/swiat_bez_raka_dzieki_pestkom_moreli

i przewoze je w celach leczniczych. Sorki jesli post wydaje sie blahy ale wole nie miec problemow, juz i tak wystarczajaco stresuje sie lotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bardziej znaczenie maja dla mnie te nieszczesne pestki moreli ..... czy sa traktowane jako nasiona, ktorych nie wolno przewozic?

Żeby je znaleźć musieliby Ci przeszukać bagaż, a tego raczej bez powodu nie robią. Wydaje mi się, że nawet jeśli by je u Ciebie znaleźli to Ci je zabiorą i tyle. Ja kiedyś wiozłam grzyby suszone :P i akurat trafiłam na kontrolę bagażu, bo tonik do twarzy mi się w bagażu otworzył i wylał i czuć było alkohol. Strażnik wziął je do ręki (były w woreczku), spytał co to i włożył mi spowrotem do torby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli zostaniesz zapytana na granicy, na ile jedziesz i ewentualnie dopytana, czy masz środki na tak długi pobyt, to czy będziesz umiała rozsądnie i bez nerwów wytłumaczyć to wszystko?

rozsadnie wytlumaczyc ale bez pokazywania jakis zaswiadczen z pracy czy wyciagow z konta, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

A co do pestek... Kilka miesięcy temu był na forum link do jakiegoś artykułu, w którym było opisane, że ktoś chciał wwieźć do USA jabłko (albo dwa). Nie dość, że zostało mu zabrane, to jeszcze jakąś karę musiał zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pestek moreli, to nie są zakazane, jako tako, bo morele możesz kupić w USA, ale obawa jest, że w środku mogą być owady itd, więc generalnie raczej ich nie wwieziesz, zresztą pestki owoców cytrusowych (morela to cytrus? :)) są generalnie zakazane. Jeśli będziesz je wiozła musisz zgłosić to w formularzu. Kara za niezgłoszenie do $10K (dolną granicę widziałem 1000 ale nie chce mi się szukać teraz źródeł).

Pestki moreli są zakazane w Stanach w leczeniu, bo jak już pewnie wiesz, podejrzewa je się, że mają pozytywny wpływ na leczenie raka. generalnie chodzi o zawartą w nich witaminę B17. Pomijam już sam temat zakazu, który dla wielu jest kontrowersyjny.

Generalnie osobiście bym tym pestek nie wiózł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej znaczenie maja dla mnie te nieszczesne pestki moreli .....

Wsadź je dzisiaj w kopertę i wyślij. Zapakuj dobrze w folię żeby nic się nie ruszało, czy zrób małą paczuszkę.

Bagaże sprawdzają, kopert wysyłanych nie sprawdzają. Do 2 kg możesz wysłać jako list.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, ciocia lub ktoś inny nie może kupić w walmarcie kilo moreli?

Może tu chodzi o jakiąś specjalną odmianę do posadzenia, albo może ciocia nie spotkała tam moreli? :) Ja też nie raz wiozłam takie rzeczy, że koń by się uśmiał, bo "nie ma tu tego", po czym się okazywało, że oczywiście jest, tylko trzeba się rozejrzeć :D

@KaeR morela to nie cytrus, tylko taka mała brzoskwinka w kolorze pomarańczowym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...