Skocz do zawartości

Zakup Nowego Samochodu W Usa Na Użytek W Usa


minimalist300

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jak wygląda zakup nowego auta w USA (posiadacza zielonej karty lub obywatela) np: http://www.subaru.com/vehicles/impreza-wrx/index.html nowy subaru wrx za $35000). Rozumiem, że do podanych cen należy doliczyć podatki i prawdopodobnie inne koszty. Czy może ktoś kosztorys dla wybranego stanu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie - idziesz i kupujesz. Musisz pokazac ubezpieczenie, placisz za title, license + podatek stanowy zalezny od stanu. Dodatkowo rzadko kiedy placisz cene ktora widzisz w internecie - jak samochod jest na placu, spokojnie $1k z ceny zejdzie. Ja swoj kupilem $1.5k ponizej list price w dodatku z 0% financing.

Cen podobnej wysokosci w porownaniu do Europy jest wiecej - samochody tu sa generalnie tanie.

Kluczowa sprawa dla imigrantow - bez sensownego credit score nie dostanie sie zadnego financingu a juz szczegolnie z niskim APR. Albo gotowka, albo jakis grat za grosze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednik napisał - filozofii w tym nie ma. Tak samo jak w Polsce - idziesz, negocjujesz, kupujesz. Konkurencja jest spora, można przebierać w ofertach.

Kluczowa sprawa dla imigrantow - bez sensownego credit score nie dostanie sie zadnego financingu a juz szczegolnie z niskim APR. Albo gotowka, albo jakis grat za grosze...

Ja ostatnio to przerabiałem.

W banku miał Pani powiedziała, że bez historii zatrudnienia z ostatnich dwóch lat (legalna praca w USA się liczy tylko), na car loan szans nie ma. Co innego u dealerów. Oni mają umowy podpisane z różnymi bankami i instytucjami parabankowymi, które oferują kredyty dla różnych klientów.

Dealer ma jeden cel - sprzedać auto. Nie ważne komu. Szansa na financing zatem jest ale jest jedno "ALE", a mianowicie: down payment.

Jeśli masz powiedzmy 50% wartości auta w gotówce, wyjedziesz z salonu samochodem.

Oczywiście jeśli dopiero do Stanów przyleciałeś, nie masz pracy etc to szans na financing raczej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...