Skocz do zawartości

Nowy W Temacie F1.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja sytuacja wygląda następująco... właśnie wrocilem do polski po niewykorzystanej wizie K1, planuje powrot w jak najszybszym czasie do Californii na wizie F1. Jestem nowy w temacie tej wizy, w zwiazku z tym pytania...

Jakie rodzaje szkol mogę wybrać bedac tylko po polskiej maturze, oraz dwuletnim studium?

Chcialbym sie zapisać do zwyklego Community College , ale nie na kurs językowy, a bardziej na kierunek fakultatywny. Jaka jest wartosc dyplomu z takiego typu collage'u jak jest traktowany przy szukaniu pracy w Europie jak i w stanach?

Chciałbym tez spytać czy jest ktoś w stanie przybliżyć mi po krótce cala procedurę? Domyślam sie, że pewnie juz gdzieś taki temat na forum jest, ale chcial bym wiedzieć ile trwa cala procedura, czy jestem w stanie uporać się z tym w okresie 2 miesięcy? Poniewaz mam mozliwosc wyjechania na Bahamy na okres 3 miesięcy, czy będę tam mogl dokończyć proces (przeczekac i bezpośrednio wjechać do USA?)

Ma ktoś może pojęcie o collage'ach w San Francisco? Który daje najlepsze kwalifikacje i jest dostępny jeśli chodzi o cenę?

Czy to, że nie wykorzystalem K1 jak należy, czyli nie wzięliśmy ślubu (wrocilem przed uplywem I-94) moze wplynac na odrzucenie wniosku o wize studencka, czy to sie raczej nie zdarza?

Z góry dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byly przypadki ze ktos wrocil na czas z k-1 i dostal kolejna k-1 lub tez wize turystyczna :)

wazne ze nie zlamales prawa..

Co do waznosci tego w Europie to zalezy co chcesz dalej robic ,to nie tak ze pokazujesz dyplom z USA i jestes rozchwytywany ;)

Mozesz zakonczyc to w 2 miesiace,zalezy jak szybko dostanesz I-20 a potem wypelnisz ds 160,robisz oplate i idziesz na rozmowe :)

jak dostaniesz wize w paszporcie to mozesz leciec na Bahamy a potem poleciec do USA i wleciec jako student ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comunity college ma taką rangę jak mniej więcej szkoła policealna. Wiele ludzi transferuje się po uzyskaniu associate degree na 4-letni uniwersytet. CC delikatnie mówiąc nie cieszą się zbytnim autorytetem ale dla wielu ludzi jest to przepustka do lepszej szkoły (CC często mają umowę z uniwersytetem lub uniwersytetami na ułatwiony transfer, np. NOVA z GMU) jak również są tańsze niż uniwersytety (w przypadku bycia in-state).

W Europie z Associate nie zaszalejesz bo jak bym to określił poziomem technikum lub szkoły policealnej, ale dokładnych odpowiedników jest poza kilkoma krajami brak. W Stanach ludzie w wielu przypadkach robi associate (np. nursing) i idzie do pracy a w między czasie robi bachelor degree.

Odnośnie procedury to będzie zgodna z procedurą danej szkoły. Wymagają pewnie TOEFL ale to można załatwić szybko. Studium raczej nie ma wpływu na wybór szkoły i nie powinno być problemu z polską maturą. Wymagany będzie jednak jakiś dowód na posiadanie odpowiednich środków na opłacenie szkoły i przeżycie. Te kwoty są jakoś określone w I-20 (wpisuje szkoła) - czesne (przypuszczam, że out-of-state czyli pewnie z 3 razy więcej niż rezydenci stanu) + $10000 (koszty życia) + ok $1000-1400 za ubezpieczenie (obowiązkowe) na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...