Jump to content

Wiza Studencka W Usa A Pogrzeb W Polsce


Recommended Posts

Osoba, która ma wizę studencą w US i nagle wyskakuje problem z pogrzebem w Polsce czy jesli poleci może strać sie w Polsce ponownie o wizę studencką badz inną? po jakim czasie, jakie sa potrzebne dokumenty? czy ktoś miał taka sytuację? Czy są jakies wyjatki zeby nie stracic wizy???

Link to comment
Share on other sites

Współczuję z powodu pogrzebu.

A do kiedy ważna jest wiza? Jeśli jej ważność wykracza poza podróż na pogrzeb to jedyne co potrzebujesz to podpis w I-20 nie starszy niż 6 miesięcy (oficjalnie nie starszy niż 12 miesięcy, ale 6 jest w praktyce). Jeśli ważność wizy wygasła, to zakładając, że masz ważne I-20, musisz się ubiegać o nową wizę F-1 (do ambasady należy iść z ważnym I-20, zdjęciami, opłatą, ale SEVIS zostaje stary). Można się z tym wyrobić w tydzień. Ja bym również poinformował international student services w szkole, że wyjeżdżam na pogrzeb i sprawdził czy moja nieobecność na krótki okres (bo zakładam, że będzie to krótki okres) jest "legalna" od strony uczelni.

Na wizie F-1 można wielokrotnie wjeżdżać do USA, ale pod warunkiem ważnego I-20. Dlaczego zakładasz, że możesz nie wjechać lub potrzebować nową/inną wizę?

Link to comment
Share on other sites

ta osoba dostala wize w Ambasadzie czy tez jak mysli czesc osob dostala ta wize w USA-zmienila status z turystycznego na studencki.? ale wtedy nie dostala wizy lecz zmiane statusu w USA

a wtedy jak bedzie chciala wrocic do USA to musi isc po wize studencka do Ambasady

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...